Gå til hovedindhold

Seagate IronWolf Pro ST4000NT001 - Harddisk - 4 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 256 MB - med 3 års Seagate Rescue Data Recovery

SeagateHarddiskeEAN: 8719706432351
Pris fra 1.517,06 krtil 2.219 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 701,94 kr (32% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.397 kr 9. mar.

Sammenlign priser på Seagate IronWolf Pro ST4000NT001 - Harddisk - 4 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 256 MB - med 3 års Seagate Rescue Data Recovery og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1517.06 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Seagate IronWolf Pro ST4000NT001 harddisk 4 TB 7200 rpm 256 MB 35
1.517,06 kr
Til butik
Seagate IronWolf Pro ST4000NT001 harddisk 4 TB 7200 rpm 256 MB 35 billede

Produktinformation

Seagate IronWolf Pro ST4000NT001 Harddisk - 4 TB Opdag den pålidelige og kraftfulde Seagate IronWolf Pro ST4000NT001 harddisk, der tilbyder en kapacitet på 4 TB og en hastighed på 7200 rpm. Med en cache-størrelse på 256 MB er denne harddisk ideel til vi...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Seagate
Kategori: NAS-harddiske
EAN: 8719706432351
Varenr.: 91858
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Seagate IronWolf Pro ST4000NT001 - Harddisk - 4 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 256 MB - med 3 års Seagate Rescue Data Recovery
1.969 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Seagate IronWolf Pro Harddisk ST4000NT001 4TB 3.5" SATA-600 7200rpm
1.970 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Harddisk Seagate IronWolf Pro 4 TB 3,5" SATA 6 Gb/s 7200 rpm
2.199 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Seagate IronWolf Pro - 4TB - Harddisk - ST4000NT001 - SATA-600 - 3.5"
2.218 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Harddisk Seagate IronWolf Pro 4 TB 3,5" SATA 6 Gb/s 7200 rpm
2.219 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Seagate IronWolf Pro ST4000NT001 - Harddisk - 4 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 256 MB - med 3 års Seagate Rescue Data Recovery koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Seagate IronWolf Pro ST4000NT001 - Harddisk - 4 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 256 MB - med 3 års Seagate Rescue Data Recovery koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Ultrashop1.517,06 kr1.517,06 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.969 kr1.969 krKøb
3CompuMail DK1.970 kr1.970 krKøb
4Boligcenter DK2.199 kr2.199 krKøb
5Proshop DK2.218 kr2.218 krKøb
6Vivas DK2.219 kr2.288 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Seagate IronWolf Pro ST4000NT001 - Harddisk - 4 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 256 MB - med 3 års Seagate Rescue Data Recovery

PriceData har fulgt prisen på Seagate IronWolf Pro ST4000NT001 - Harddisk - 4 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 256 MB - med 3 års Seagate Rescue Data Recovery i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.204 kr (registreret d. 23. januar 2026), højeste er 1.968 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.483 kr.

Den nuværende pris på 1.517,06 kr er 2% over normalprisen. Prisen er faldet 14% den seneste måned. Der er registreret 33 prisfald og 32 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 64 prisændringer for Seagate IronWolf Pro ST4000NT001 - Harddisk - 4 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 256 MB - med 3 års Seagate Rescue Data Recovery. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 64 prisændringer for Seagate IronWolf Pro ST4000NT001 - Harddisk - 4 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 256 MB - med 3 års Seagate Rescue Data Recovery de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 20261.517,06 kr450,94 kr (23%)
24. maj 20261.968 kr450,94 kr (30%)
20. maj 20261.517,06 kr228,94 kr (13%)
18. maj 20261.746 kr228,94 kr (15%)
16. maj 20261.517,06 kr239,94 kr (14%)
15. maj 20261.757 kr239,94 kr (16%)
28. apr. 20261.517,06 kr177,94 kr (10%)
27. apr. 20261.695 kr177,94 kr (12%)
24. apr. 20261.517,06 kr101,94 kr (6%)
23. apr. 20261.619 kr101,94 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret