Gå til hovedindhold

Seagate IronWolf Pro ST12000NT001 - Harddisk - 12 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 256 MB - med 3 års Seagate Rescue Data Recovery

SeagateHarddiskeEAN: 8719706432313
Pris fra 2.749 krtil 5.019 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 2.270 kr (45% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Seagate IronWolf Pro ST12000NT001 - Harddisk - 12 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 256 MB - med 3 års Seagate Rescue Data Recovery og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2749 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
SEAGATE PRO 12TB 7200RPM SATAIII 3.5 HDD
2.749 kr
Til butik
SEAGATE PRO 12TB 7200RPM SATAIII 3.5 HDD billede

Produktinformation

SEAGATE PRO 12TB 7200RPM SATAIII 3.5" HDD Oplev kraften i SEAGATE PRO 12TB 7200RPM SATAIII 3.5" HDD, der er designet til professionelle brugere, der kræver høj ydeevne og stor lagerkapacitet. Denne hårddisk leverer 12TB plads til dine data, hvilket gør de...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Seagate
Kategori: USB)
EAN: 8719706432313
Varenr.: 84208
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Seagate IronWolf Pro ST12000NT001 - Harddisk - 12 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 256 MB - med 3 års Seagate Rescue Data Recovery
4.233 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Seagate IronWolf Pro - 12TB - Harddisk - ST12000NT001 - SATA-600 - 3.5"
4.283 kr
Til butik
Seagate IronWolf Pro - 12TB - Harddisk - ST12000NT001 - SATA-600 - 3.5" billede

Produktinformation

Intern harddisk: 12 TB, størrelse: 3.5", tilslutning: SATA-600 - 6Gb/s, optagelses mønster CMR (Conventional Magnetic Recording), Cache: 256MB, omdrejningshastighed 7200 RPM, beregnet brug: NAS servere, 24/7 certificeret, Sector bytes 512e. *NB! Leveres bulk, dvs uden data- og strømkabler, se listen "Tilbehør" på produktet**OEM-produkt - Leveres uden producentgaranti. Garantiservice håndteres direkte af os.**...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Seagate
Kategori: Harddisk
Artikel nr.: ST12000NT001
EAN: 8719706432313
Varenr.: 3121956
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Seagate Ironwolf Pro Nt 12tb 3.5 tommer 7200r/min Sata 6.0 Gbit/s Hdd
4.749 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Seagate IronWolf Pro 12 TB 3,5" NAS harddisk - 7200 RPM, 256 MB, SATA III
4.999 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Seagate IronWolf Pro 12 TB 3,5" NAS harddisk - 7200 RPM, 256 MB, SATA III
5.019 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Seagate IronWolf Pro ST12000NT001 - Harddisk - 12 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 256 MB - med 3 års Seagate Rescue Data Recovery koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Seagate IronWolf Pro ST12000NT001 - Harddisk - 12 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 256 MB - med 3 års Seagate Rescue Data Recovery koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Ultrashop2.749 kr2.749 krKøb
2CS MEGASTORE DK4.233 kr4.233 krKøb
3Proshop DK4.283 kr4.283 krKøb
4Dustin DK4.749 kr4.835,25 krKøb
5Boligcenter DK4.999 kr4.999 krKøb
6Vivas DK5.019 kr5.098 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Seagate IronWolf Pro ST12000NT001 - Harddisk - 12 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 256 MB - med 3 års Seagate Rescue Data Recovery

PriceData har fulgt prisen på Seagate IronWolf Pro ST12000NT001 - Harddisk - 12 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 256 MB - med 3 års Seagate Rescue Data Recovery i 183 dage. Laveste pris i perioden er 2.499 kr (registreret d. 10. januar 2026), højeste er 4.117 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.030 kr.

Den nuværende pris på 2.749 kr er 9% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 28% den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 36 prisændringer for Seagate IronWolf Pro ST12000NT001 - Harddisk - 12 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 256 MB - med 3 års Seagate Rescue Data Recovery. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 36 prisændringer for Seagate IronWolf Pro ST12000NT001 - Harddisk - 12 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 256 MB - med 3 års Seagate Rescue Data Recovery de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 20262.749 kr1.368 kr (33%)
24. maj 20264.117 kr1.368 kr (50%)
20. maj 20262.749 kr1.080 kr (28%)
19. maj 20263.829 kr168 kr (4%)
18. maj 20263.997 kr1.248 kr (45%)
16. maj 20262.749 kr1.080 kr (28%)
15. maj 20263.829 kr1.080 kr (39%)
28. apr. 20262.749 kr898 kr (25%)
27. apr. 20263.647 kr898 kr (33%)
24. apr. 20262.749 kr918 kr (25%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret