Gå til hovedindhold

Seagate IronWolf Pro ST20000NT001 - Harddisk - 20 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 256 MB - med 3 års Seagate Rescue Data Recovery

SeagateHarddiskeEAN: 8719706432276
Pris fra 5.940 krtil 8.219 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 2.279 kr (28% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.769,5 kr 19. apr.

Sammenlign priser på Seagate IronWolf Pro ST20000NT001 - Harddisk - 20 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 256 MB - med 3 års Seagate Rescue Data Recovery og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 5940 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Seagate IronWolf Pro - 20TB - Harddisk - ST20000NT001 - SATA-600 - 3.5"
5.940 kr
Til butik
Seagate IronWolf Pro - 20TB - Harddisk - ST20000NT001 - SATA-600 - 3.5" billede

Produktinformation

Intern harddisk: 20 TB, størrelse: 3.5", tilslutning: SATA-600 - 6Gb/s, optagelses mønster CMR (Conventional Magnetic Recording), Cache: 256MB, omdrejningshastighed 7200 RPM, beregnet brug: NAS servere, 24/7 certificeret, Sector bytes 512e. Software: IronWolf Health Management. *NB! Leveres bulk, dvs uden data- og strømkabler, se listen "Tilbehør" på produktet**OEM-produkt - Leveres uden producentgaranti. Garantiservice håndteres direkte af os.** BEMÆRK VENLIGST Grundet ekstrem efterspørgsel og mangel på interne harddiske, tager vi i øjeblikket ikke imod nye bestillinger. Benyt i stedet funktionen "Modtag Notifikation", så modtager du en e-mail, når harddisken igen er tilgængeligt. For produkter "på lager" åbner salget som udgangspunkt hverdage kl. 14.00.

Produktspecifikationer

Mærke: Seagate
Kategori: Harddisk
Artikel nr.: ST20000NT001
EAN: 8719706432276
Varenr.: 3123077
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Seagate IronWolf Pro ST20000NT001 - Harddisk - 20 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 256 MB - med 3 års Seagate Rescue Data Recovery
7.047 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Seagate Ironwolf Pro Nt 20tb 3.5 tommer 7200r/min Hdd
7.874 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Harddisk 3,5" Seagate IronWolf Pro 20 TB 7200 RPM NAS
8.199 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Harddisk 3,5" Seagate IronWolf Pro 20 TB 7200 RPM NAS
8.219 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Seagate IronWolf Pro ST20000NT001 - Harddisk - 20 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 256 MB - med 3 års Seagate Rescue Data Recovery koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Seagate IronWolf Pro ST20000NT001 - Harddisk - 20 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 256 MB - med 3 års Seagate Rescue Data Recovery koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK5.940 kr5.940 krKøb
2CS MEGASTORE DK7.047 kr7.047 krKøb
3Dustin DK7.874 kr7.960,25 krKøb
4Boligcenter DK8.199 kr8.199 krKøb
5Vivas DK8.219 kr8.298 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Seagate IronWolf Pro ST20000NT001 - Harddisk - 20 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 256 MB - med 3 års Seagate Rescue Data Recovery

PriceData har fulgt prisen på Seagate IronWolf Pro ST20000NT001 - Harddisk - 20 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 256 MB - med 3 års Seagate Rescue Data Recovery i 178 dage. Laveste pris i perioden er 2.769,5 kr (registreret d. 19. april 2026), højeste er 6.124 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.644 kr.

Den nuværende pris på 5.940 kr er 28% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 50 prisfald og 39 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Seagate IronWolf Pro ST20000NT001 - Harddisk - 20 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 256 MB - med 3 års Seagate Rescue Data Recovery. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Seagate IronWolf Pro ST20000NT001 - Harddisk - 20 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 256 MB - med 3 års Seagate Rescue Data Recovery de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
8. maj 20265.940 kr6 kr (0%)
7. maj 20265.934 kr6 kr (0%)
2. maj 20265.940 kr184 kr (3%)
28. apr. 20266.124 kr471,1 kr (8%)
27. apr. 20265.652,9 kr558,85 kr (11%)
22. apr. 20265.094,05 kr280,95 kr (5%)
21. apr. 20265.375 kr72 kr (1%)
20. apr. 20265.447 kr2.677,5 kr (97%)
19. apr. 20262.769,5 kr2.483,5 kr (47%)
18. apr. 20265.253 kr79 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret