Gå til hovedindhold

Seagate IronWolf Harddisk ST8000VN004 8TB 3.5 SATA-600 7200rpm HDD - GEEKD.dk

SeagateHarddiskeEAN: 7330381873836
Pris fra 2.394 krtil 2.949 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 555 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.808 kr 18. mar.

Sammenlign priser på Seagate IronWolf Harddisk ST8000VN004 8TB 3.5 SATA-600 7200rpm HDD - GEEKD.dk og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2394 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Seagate IronWolf Harddisk ST8000VN004 8TB 3.5" SATA-600 7200rpm
2.394 kr
Til butik
Seagate IronWolf Harddisk ST8000VN004 8TB 3.5" SATA-600 7200rpm billede

Produktinformation

Seagate IronWolf ST8000VN004 - Harddisk - 8 TB - intern - 3.5" - SATA 6Gb/s - 7200 rpm - buffer: 256 MB

Produktspecifikationer

Mærke: Seagate
Artikel nr.: ST8000VN004
EAN: 7330381873836
Varenr.: 994786023
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
SEAGATE IronWolf Harddisk ST8000VN004 8TB 3.5 SATA-600 7200rpm
2.788 kr
Til butik
SEAGATE IronWolf Harddisk ST8000VN004 8TB 3.5 SATA-600 7200rpm billede

Produktinformation

Bredd: 101.85 mm, Buffertstorlek: 256 MB, Djup: 146.99 mm, Dygnet-runt drift: Ja, Egenskaper: Halogen Free, NAS-kompatibel, tillgängligt dygnet runt alla dagar, rotations-/vibrationssensor, Dual-Plane-balans, Felavhjälpningskontroll, AgileArray, Formfaktor: 3.5"", Gränssnitt: 1 x SATA 6 Gb/s, Hårddiskens överföringshastighet: 600 MBps (extern), Höjd: 26.11 mm, Intern datafrekvens: 210 MBps, Kapacitet: 8 TB, Kompatibelt fack: 3.5"", Ladda/ladda ur cykler: 600,000, MTBF (genomsnittstid mellan fel): 1,000,000 timmar, Max temperatur vid drift: 70 °C, Max temperatur vid förvaring: 70 °C, Medföljande programvara: IronWolf Health Management, Min temperatur vid drift: 5 °C, Min temperatur vid förvaring: -40 °C, Oåterkalleligt fel: 1 per 10^15, Service och support: Begränsad garanti - 3 år, Spindelhastighet: 7200 rpm, Strömkonsumtion: 8.8 Watt (aktiv) | 7.6 Watt (inaktiv) | 0.6 Watt (viloläge) | 0.6 Watt (viloläge), Stöttolerans (i vila): 250 g @ 2 ms, Stöttolerans (vid drift): 70 g @ 2 ms, Typ av enhet: Hårddisk - inbyggd, Vikt: 722 g.

Produktspecifikationer

Mærke: Seagate
Kategori: 3.5
EAN: 7330381873836
Varenr.: C67423
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Seagate IronWolf Harddisk ST8000VN004 8TB 3.5 SATA-600 7200rpm
2.879 kr
Til butik
Seagate IronWolf Harddisk ST8000VN004 8TB 3.5 SATA-600 7200rpm billede

Produktinformation

Seagate IronWolf Harddisk ST8000VN004 8TB Opgrader din opbevaringskapacitet med Seagate IronWolf Harddisk ST8000VN004. Denne pålidelige 3.5" SATA-600 harddisk tilbyder imponerende 8TB lagerplads, ideel til NAS-systemer, små kontorer og kreative proffer, d...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Seagate
Kategori: Netværkslagring (NAS)
EAN: 7330381873836
Varenr.: 39495
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Harddisk Seagate IronWolf 8 TB 3,5" SATA 6 Gb/s 7200 rpm
-3%2.899 kr
Før 2.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Harddisk Seagate IronWolf 8 TB 3,5" SATA 6 Gb/s 7200 rpm
-3%2.919 kr
Før 3.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Seagate IronWolf Harddisk ST8000VN004 8TB 3.5 SATA-600 7200rpm HDD - GEEKD.dk
2.949 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Seagate IronWolf Harddisk ST8000VN004 8TB 3.5 SATA-600 7200rpm HDD - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Seagate IronWolf Harddisk ST8000VN004 8TB 3.5 SATA-600 7200rpm HDD - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.394 kr2.394 krKøb
2Teknikproffset DK2.788 kr2.847 krKøb
3Ultrashop2.879 kr2.879 krKøb
4Boligcenter DK2.899 kr2.899 krKøb
5Vivas DK2.919 kr2.988 krKøb
6Geekd2.949 kr2.949 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Seagate IronWolf Harddisk ST8000VN004 8TB 3.5 SATA-600 7200rpm HDD - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på Seagate IronWolf Harddisk ST8000VN004 8TB 3.5 SATA-600 7200rpm HDD - GEEKD.dk i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.459 kr (registreret d. 27. februar 2026), højeste er 2.612 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.093 kr.

Den nuværende pris på 2.394 kr er 14% over normalprisen. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 32 prisfald og 47 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 79 prisændringer for Seagate IronWolf Harddisk ST8000VN004 8TB 3.5 SATA-600 7200rpm HDD - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 79 prisændringer for Seagate IronWolf Harddisk ST8000VN004 8TB 3.5 SATA-600 7200rpm HDD - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 20262.394 kr28 kr (1%)
16. maj 20262.422 kr178 kr (7%)
15. maj 20262.600 kr12 kr (0%)
14. maj 20262.612 kr88 kr (3%)
13. maj 20262.524 kr32 kr (1%)
11. maj 20262.492 kr70 kr (3%)
10. maj 20262.422 kr116 kr (5%)
7. maj 20262.538 kr61 kr (2%)
4. maj 20262.477 kr61 kr (2%)
2. maj 20262.538 kr110 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret