Gå til hovedindhold

Seagate Expansion STKM1000400 - Harddisk - 1 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.0 - sort - med Seagate Rescue Data Recovery

SeagateLagringsenhederEAN: 3660619040148
Pris fra 512 krtil 874 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 362 kr (41% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 483 kr 4. mar.

Sammenlign priser på Seagate Expansion STKM1000400 - Harddisk - 1 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.0 - sort - med Seagate Rescue Data Recovery og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 512 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
SEAGATE Expansion Harddisk STKM1000400 1TB USB 3.0
512 kr
Til butik
SEAGATE Expansion Harddisk STKM1000400 1TB USB 3.0 billede

Produktinformation

Bredd: 80 mm, Djup: 115.3 mm, Emballagets bredd: 10.5 cm, Emballagets djup: 3.2 cm, Emballagets höjd: 14.6 cm, Emballagets vikt: 239 g, Fungerar med Chromebook: Ja, Färg: Svart, Gränssnitt: 1 x USB 3.0, Gränssnittets överföringshastighet: 5.0 Gbps (USB 3.0), Höjd: 12.6 mm, Kapacitet: 1 TB, Kombinerad med: Seagate Rescue Data Recovery, Lokalisering: Världsomspännande, Medföljande kablar: 1 x USB 3.0-kabel - extern - 45.72 cm, Strömkälla: USB-buss, Typ av enhet: Hårddisk - extern (portabel), Vikt: 159 g.

Produktspecifikationer

Mærke: Seagate
Kategori: Eksterne harddiske
EAN: 3660619040148
Varenr.: C67433
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Seagate STKM1000400 ekstern harddisk 1 TB USB Type-A 32 Gen 1 31 Gen 1 Sort
605,81 kr
Til butik
Seagate STKM1000400 ekstern harddisk 1 TB USB Type-A 32 Gen 1 31 Gen 1 Sort billede

Produktinformation

Seagate STKM1000400 Ekstern Harddisk 1 TB Oplev den perfekte løsning til dataopbevaring med Seagate STKM1000400 ekstern harddisk. Med 1 TB kapacitet tilbyder denne harddisk masser af plads til dine filer, herunder billeder, videoer og dokumenter. Den er...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Seagate
Kategori: Ekstern Lagerenheder
EAN: 3660619040148
Varenr.: 91761
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Seagate Expansion Harddisk STKM1000400 1TB USB 3.0
612 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Seagate Expansion STKM1000400 - Harddisk - 1 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.0 - sort - med Seagate Rescue Data Recovery
616 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Seagate Expansion - 1TB - Ekstern Harddisk - Sort
635 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Ekstern harddisk Seagate Expansion 1 TB USB 3.0 (sort)
-38%739 kr
Før 1.194 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Ekstern harddisk Seagate Expansion 1 TB USB 3.0 (sort)
-37%759 kr
Før 1.214 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Hertels Boresko
TrustScore 4 ud af 53,7
Seagate Extern Harddisk 1TB
869,69 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Seagate Expansion Portable 1tb Hdd Sort
874 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Seagate Expansion STKM1000400 - Harddisk - 1 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.0 - sort - med Seagate Rescue Data Recovery koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Seagate Expansion STKM1000400 - Harddisk - 1 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.0 - sort - med Seagate Rescue Data Recovery koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Teknikproffset DK512 kr561 krKøb
2Ultrashop605,81 kr605,81 krKøb
3CompuMail DK612 kr612 krKøb
4CS MEGASTORE DK616 kr655 krKøb
5Proshop DK635 kr674 krKøb
6Boligcenter DK739 kr739 krKøb
7Vivas DK759 kr828 krKøb
8Hertels Boresko869,69 kr869,69 krKøb
9Dustin DK874 kr960,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Seagate Expansion STKM1000400 - Harddisk - 1 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.0 - sort - med Seagate Rescue Data Recovery

PriceData har fulgt prisen på Seagate Expansion STKM1000400 - Harddisk - 1 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.0 - sort - med Seagate Rescue Data Recovery i 182 dage. Laveste pris i perioden er 439 kr (registreret d. 7. december 2025), højeste er 605,81 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 502 kr.

Den nuværende pris på 512 kr er 2% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 47 prisfald og 31 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 77 prisændringer for Seagate Expansion STKM1000400 - Harddisk - 1 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.0 - sort - med Seagate Rescue Data Recovery. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 77 prisændringer for Seagate Expansion STKM1000400 - Harddisk - 1 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.0 - sort - med Seagate Rescue Data Recovery de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026512 kr3 kr (1%)
23. maj 2026515 kr1 kr (0%)
21. maj 2026516 kr2 kr (0%)
20. maj 2026518 kr1 kr (0%)
19. maj 2026519 kr1 kr (0%)
16. maj 2026520 kr2 kr (0%)
13. maj 2026518 kr2 kr (0%)
10. maj 2026516 kr2 kr (0%)
9. maj 2026514 kr1 kr (0%)
7. maj 2026515 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret