Gå til hovedindhold

Sea to Summit Trek -9c Down Sleeping Bag (Blå (SNORKEL BLUE) Personlængde 198 cm)

Sea to SummitSoveposer650+ fill power andedunCamping og outdoor eventyrEAN: 9327868157952

Sea to Summit Trek -9°C dunsovepose med RDS-certificeret 650+ fill power andedun og Ultra-Dry Down imprægnering. Ideel til camping og outdoor eventyr. Læs mere

Pris fra 3.749 krtil 3.800 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 51 kr (1% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.039 kr 8. maj

Sammenlign priser på Sea to Summit Trek -9c Down Sleeping Bag (Blå (SNORKEL BLUE) Personlængde 198 cm) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3749 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Wolf Tactical
TrustScore 4.5 ud af 54,1
Sea to Summit Trek -9°C Down Sleeping Bag Snorkel Blue VinterSovepose - Large
3.749 kr
Til butik
Gå til Friluftsland.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,2
Sea to Summit Trek -9c Down Sleeping Bag (Blå (SNORKEL BLUE) Personlængde 198 cm)
3.799 kr
Til butik
Gå til Outmore.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Sea To Summit Trek -9c Down Sleeping Bag - Large Snorkel Blue - Sovepose
3.800 kr
Til butik
Gå til MAXiPRO
TrustScore 4 ud af 53,7
Sea To Summit Trek -9c Down Sleeping Bag - Large Snorkel Blue - Sovepose
3.800 kr
Til butik
Gå til Soveposesalg.dk
TrustScore 0 ud af 50,0
Sea To Summit Trek -9c Down Sleeping Bag - Large Snorkel Blue - Sovepose
3.800 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sea to Summit Trek -9c Down Sleeping Bag (Blå (SNORKEL BLUE) Personlængde 198 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sea to Summit Trek -9c Down Sleeping Bag (Blå (SNORKEL BLUE) Personlængde 198 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Wolf Tactical3.749 kr3.749 krKøb
2Friluftsland.dk3.799 kr3.799 krKøb
3Outmore.dk3.800 kr3.800 krKøb
4MAXiPRO3.800 kr3.800 krKøb
5Soveposesalg.dk3.800 kr3.800 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Sea to Summit Trek -9°C Down Sleeping Bag

Sea to Summit

Sea to Summit Trek -9°C dunsovepose med RDS-certificeret 650+ fill power andedun og Ultra-Dry Down imprægnering. Ideel til camping og outdoor eventyr.

• dunsovepose
• sovepose
• trek sovepose
• sea to summit sovepose
• vinter sovepose
• camping sovepose
• outdoor sovepose
• Camping og outdoor eventyr
• 650+ fill power andedun

Beskrivelse

Sea to Summit Trek -9°C Down Sleeping Bag er den perfekte sovepose til eventyr i køligere klimaer. Fyldt med RDS-certificeret 650+ fill power andedun med Ultra-Dry Down™-imprægnering, der sikrer maksimal varme og fugtmodstand ned til -9°C. Det innovative Free-Flow Zip-system inkluderer fuldlængde YKK® #5 lynlås og separat fodlynlås, som giver fleksible ventilationsmuligheder og mulighed for at bruge soveposen som dyne. Den rummelige, tilspidsede rektangulære form kombineret med formet hætte og draft tube minimerer varmetab og maksimerer komfort. Perfekt til camping, overlanding og 3-sæsons brug med let og kompakt design til nem transport.

Specifikationer

hætte:Formet med draft tube
sæson:3-sæson
lynlås:YKK #5 fuldlængde + fodlynlås
pasform:Tilspidset rektangulær
isolering:RDS-certificeret andedun
behandling:Ultra-Dry Down imprægnering
fill_power:650+
vægt_long:1611 gram
certificering:RDS
dwrbehandling:Non-PFAS DWR
vægt_regular:1436 gram
ydermateriale:20D genanvendt polyester
ekstremtemperatur:-27°C
komprimeret_volumen_long:12,2L
temperatur_grænse_mænd:-9°C
temperatur_komfort_kvinder:-3°C
komprimeret_volumen_regular:10,6L

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilken temperatur kan soveposen klare?

Sea to Summit Trek -9°C kan bruges ned til -9°C grænsetemperatur for mænd og -3°C komforttemperatur for kvinder, med ekstremtemperatur på -27°C.

Er andedunnen miljøvenlig?

Ja, soveposen er fyldt med RDS-certificeret 650+ fill power andedun, som sikrer ansvarlig produktion og dyrevelfærd.

Kan soveposen bruges som tæppe?

Ja, takket være Free-Flow Zip-systemet kan soveposen åbnes helt og bruges som dyne eller tæppe til fleksibel brug.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Sea to Summit Trek -9c Down Sleeping Bag (Blå (SNORKEL BLUE) Personlængde 198 cm)

PriceData har fulgt prisen på Sea to Summit Trek -9c Down Sleeping Bag (Blå (SNORKEL BLUE) Personlængde 198 cm) i 179 dage. Laveste pris i perioden er 3.039 kr (registreret d. 6. maj 2026), højeste er 3.800 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.602 kr.

Den nuværende pris på 3.749 kr er 4% over normalprisen. Prisen er steget 23% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 28 prisændringer for Sea to Summit Trek -9c Down Sleeping Bag (Blå (SNORKEL BLUE) Personlængde 198 cm). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 28 prisændringer for Sea to Summit Trek -9c Down Sleeping Bag (Blå (SNORKEL BLUE) Personlængde 198 cm) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20263.749 kr50 kr (1%)
26. maj 20263.799 kr50 kr (1%)
22. maj 20263.749 kr405 kr (12%)
20. maj 20263.344 kr305 kr (10%)
8. maj 20263.039 kr305 kr (9%)
7. maj 20263.344 kr305 kr (10%)
6. maj 20263.039 kr305 kr (9%)
28. apr. 20263.344 kr455 kr (12%)
27. apr. 20263.799 kr50 kr (1%)
15. apr. 20263.749 kr50 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret