Gå til hovedindhold

Sea to Summit Trek -1c Down Sleeping Bag (Blå (SNORKEL BLUE) Personlængde 185 cm)

Sea to SummitSoveposerUltra-Dry andedunCamping og outdoor eventyrEAN: 9327868157921

Sea to Summit Trek -1°C dunsovepose med RDS-certificeret andedun. Ideel til 3-sæsons camping med Free-Flow lynlåssystem og kompakt pakke størrelse. Læs mere

Pris fra 3.099 krtil 3.100 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1 kr (0% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.399 kr 29. apr.

Sammenlign priser på Sea to Summit Trek -1c Down Sleeping Bag (Blå (SNORKEL BLUE) Personlængde 185 cm) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3099 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Wolf Tactical
TrustScore 4.5 ud af 54,1
Sea to Summit Trek 3 -1°C Down Sleeping Bag 2-3 sæsons sovepose - Regular
3.099 kr
Til butik
Gå til Friluftsland.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,2
Sea to Summit Trek -1c Down Sleeping Bag (Blå (SNORKEL BLUE) Personlængde 185 cm)
3.099 kr
Til butik
Gå til Outmore.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Sea To Summit Trek -1c Down Sleeping Bag - Regular Snorkel Blue - Sovepose
3.100 kr
Til butik
Gå til MAXiPRO
TrustScore 4 ud af 53,7
Sea To Summit Trek -1c Down Sleeping Bag - Regular Snorkel Blue - Sovepose
3.100 kr
Til butik
Gå til Soveposesalg.dk
TrustScore 0 ud af 50,0
Sea To Summit Trek -1c Down Sleeping Bag - Regular Snorkel Blue - Sovepose
3.100 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sea to Summit Trek -1c Down Sleeping Bag (Blå (SNORKEL BLUE) Personlængde 185 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sea to Summit Trek -1c Down Sleeping Bag (Blå (SNORKEL BLUE) Personlængde 185 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Wolf Tactical3.099 kr3.099 krKøb
2Friluftsland.dk3.099 kr3.099 krKøb
3Outmore.dk3.100 kr3.100 krKøb
4MAXiPRO3.100 kr3.100 krKøb
5Soveposesalg.dk3.100 kr3.100 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Sea to Summit Trek -1°C Down Sleeping Bag

Sea to Summit

Sea to Summit Trek -1°C dunsovepose med RDS-certificeret andedun. Ideel til 3-sæsons camping med Free-Flow lynlåssystem og kompakt pakke størrelse.

• dunsovepose
• trek sovepose
• sea to summit sovepose
• camping sovepose
• outdoor sovepose
• 3-sæsons sovepose
• andedun sovepose
• kompakt sovepose
• Camping og outdoor eventyr
• Ultra-Dry andedun

Beskrivelse

Sea to Summit Trek -1°C Down Sleeping Bag er den perfekte sovepose til 3-sæsons camping og outdoor eventyr. Fyldt med RDS-certificeret 650+ fill power andedun med Ultra-Dry Down™ behandling for optimal isolering og fugtmodstand. Den innovative Free-Flow Zip-systemet giver fantastisk temperaturregulering - fra fuld lukning til fuldstændig åbning som dyne. Den rummelige, tilspidsede rektangulære form giver maksimal komfort og bevægelsesfrihed, mens den ultra-kompakte pakke størrelse gør den ideel til backpacking. Udstyret med formet hætte, draft tube og indvendig lomme. Temperaturgrænse ned til -1°C gør den perfekt til danske forhold fra forår til efterår.

Specifikationer

form:Tilspidset rektangulær
fyld:650+ fill power andedun
hætte:Formet med draft tube
lynlås:YKK #5 Free-Flow system
behandling:Ultra-Dry Down™ imprægnering
vægt_long:1253 g
længde_long:198 cm
certificering:RDS-certificeret andedun
vægt_regular:1119 g
ydermateriale:20D genanvendt polyester med DWR
længde_regular:185 cm
ekstrem_temperatur:-17°C
pakke_volumen_long:8,8L
pakke_volumen_regular:8,2L
komfort_temperatur_mænd:-1°C
komfort_temperatur_kvinder:3°C

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor varmt holder soveposen i danske vejrforhold?

Trek -1°C er ideel til danske forår, sommer og efterårsture med komforttemperatur ned til -1°C for mænd og 3°C for kvinder.

Kan soveposen bruges som dyne?

Ja, Free-Flow lynlåssystemet gør det muligt at åbne soveposen helt fladt og bruge den som dyne på varme nætter.

Hvor kompakt pakker soveposen sammen?

Den pakker ekstremt kompakt - kun 8,2L for regular størrelse, hvilket gør den perfekt til backpacking og rejser.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Sea to Summit Trek -1c Down Sleeping Bag (Blå (SNORKEL BLUE) Personlængde 185 cm)

PriceData har fulgt prisen på Sea to Summit Trek -1c Down Sleeping Bag (Blå (SNORKEL BLUE) Personlængde 185 cm) i 133 dage. Laveste pris i perioden er 2.399 kr (registreret d. 29. april 2026), højeste er 3.100 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.770 kr.

Den nuværende pris på 3.099 kr er 12% over normalprisen. Prisen er steget 25% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for Sea to Summit Trek -1c Down Sleeping Bag (Blå (SNORKEL BLUE) Personlængde 185 cm). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for Sea to Summit Trek -1c Down Sleeping Bag (Blå (SNORKEL BLUE) Personlængde 185 cm) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. maj 20263.099 kr247 kr (9%)
20. maj 20262.852 kr373 kr (15%)
8. maj 20262.479 kr80 kr (3%)
29. apr. 20262.399 kr453 kr (16%)
28. apr. 20262.852 kr247 kr (8%)
27. apr. 20263.099 kr500 kr (19%)
15. apr. 20262.599 kr500 kr (16%)
14. apr. 20263.099 kr340 kr (12%)
13. apr. 20262.759 kr160 kr (6%)
9. apr. 20262.599 kr160 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret