Gå til hovedindhold

Sea to Summit Trek -9c Down Sleeping Bag (Blå (SNORKEL BLUE) Personlængde 185 cm)

Sea to SummitSoveposerUltra-Dry DownCamping og outdoor-eventyrEAN: 9327868157945

Sea to Summit Trek -9°C dunsovepose med Ultra-Dry Down-behandling og Free-Flow zip-system. Ideel til camping og outdoor-eventyr ned til -9°C med maksimal komfort. Læs mere

Pris fra 3.499 krtil 3.500 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1 kr (0% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.799 kr 8. maj

Sammenlign priser på Sea to Summit Trek -9c Down Sleeping Bag (Blå (SNORKEL BLUE) Personlængde 185 cm) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3499 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Wolf Tactical
TrustScore 4.5 ud af 54,1
Sea to Summit Trek -9°C Down Sleeping Bag Snorkel Blue VinterSovepose - Regular
3.499 kr
Til butik
Gå til Friluftsland.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,2
Sea to Summit Trek -9c Down Sleeping Bag (Blå (SNORKEL BLUE) Personlængde 185 cm)
3.499 kr
Til butik
Gå til Outmore.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Sea To Summit Trek -9c Down Sleeping Bag - Regular Snorkel Blue - Sovepose
3.500 kr
Til butik
Gå til MAXiPRO
TrustScore 4 ud af 53,7
Sea To Summit Trek -9c Down Sleeping Bag - Regular Snorkel Blue - Sovepose
3.500 kr
Til butik
Gå til Soveposesalg.dk
TrustScore 0 ud af 50,0
Sea To Summit Trek -9c Down Sleeping Bag - Regular Snorkel Blue - Sovepose
3.500 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sea to Summit Trek -9c Down Sleeping Bag (Blå (SNORKEL BLUE) Personlængde 185 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sea to Summit Trek -9c Down Sleeping Bag (Blå (SNORKEL BLUE) Personlængde 185 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Wolf Tactical3.499 kr3.499 krKøb
2Friluftsland.dk3.499 kr3.499 krKøb
3Outmore.dk3.500 kr3.500 krKøb
4MAXiPRO3.500 kr3.500 krKøb
5Soveposesalg.dk3.500 kr3.500 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Sea to Summit Trek -9°C Down Sleeping Bag

Sea to Summit

Sea to Summit Trek -9°C dunsovepose med Ultra-Dry Down-behandling og Free-Flow zip-system. Ideel til camping og outdoor-eventyr ned til -9°C med maksimal komfort.

• dunsovepose
• trek sovepose
• sea to summit sovepose
• vinter sovepose
• camping sovepose
• andedun sovepose
• Camping og outdoor-eventyr
• Ultra-Dry Down

Beskrivelse

Sea to Summit Trek -9°C Down Sleeping Bag er den perfekte sovepose til outdoor-entusiaster, der har brug for pålidelig varme og komfort i koldt vejr. Soveposen er fyldt med RDS-certificeret 650+ fill power andedun med Ultra-Dry Down-behandling, der sikrer maksimal isolering selv under fugtige forhold. Det innovative Free-Flow zip-system giver dig mulighed for fleksibel temperaturregulering - fra lukket sovepose til fuld åben som dyne. Den rummelige, tilspidsede rektangulære form giver ekstra bevægelsesfrihed, mens den lette konstruktion gør den nem at transportere på dine eventyr. Perfekt til camping, overlanding og van life i 3-sæsoners forhold.

Specifikationer

sæson:3-sæson
lynlås:YKK #5 Free-Flow zip-system
isolering:RDS-certificeret 650+ fill power andedun
behandling:Ultra-Dry Down non-PFAS
vægt_long:1611 gram
vægt_regular:1436 gram
ydermateriale:20D genanvendt polyester med DWR
ekstremtemperatur:-27°C
temperaturgrænse:-9°C
komprimeret_volumen_long:12,2L
laveste_temperatur_mænd:-9°C
komforttemperatur_kvinder:-3°C
komprimeret_volumen_regular:10,6L

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor varm er soveposen?

Trek -9°C har komforttemperatur på -3°C for kvinder og laveste temperatur på -9°C for mænd, så den er perfekt til camping i koldt vejr.

Kan soveposen bruges som dyne?

Ja, takket være Free-Flow zip-systemet kan du åbne soveposen helt og bruge den som en stor dyne.

Er andedunene etisk produceret?

Ja, soveposen er fyldt med RDS-certificeret andedun, som sikrer ansvarlig og etisk produktion.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Sea to Summit Trek -9c Down Sleeping Bag (Blå (SNORKEL BLUE) Personlængde 185 cm)

PriceData har fulgt prisen på Sea to Summit Trek -9c Down Sleeping Bag (Blå (SNORKEL BLUE) Personlængde 185 cm) i 179 dage. Laveste pris i perioden er 2.799 kr (registreret d. 6. maj 2026), højeste er 3.550 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.315 kr.

Den nuværende pris på 3.499 kr er 6% over normalprisen. Prisen er steget 25% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for Sea to Summit Trek -9c Down Sleeping Bag (Blå (SNORKEL BLUE) Personlængde 185 cm). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for Sea to Summit Trek -9c Down Sleeping Bag (Blå (SNORKEL BLUE) Personlængde 185 cm) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. maj 20263.499 kr384 kr (12%)
20. maj 20263.115 kr316 kr (11%)
8. maj 20262.799 kr316 kr (10%)
7. maj 20263.115 kr316 kr (11%)
6. maj 20262.799 kr316 kr (10%)
28. apr. 20263.115 kr384 kr (11%)
14. apr. 20263.499 kr279 kr (9%)
30. mar. 20263.220 kr279 kr (8%)
18. mar. 20263.499 kr314 kr (10%)
2. mar. 20263.185 kr314 kr (9%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret