Gå til hovedindhold

Sea to Summit Spark 7c Down Sleeping Bag (Sort (BELUGA BLACK) Personlængde 198 cm)

Sea to SummitOvernatning850+ Premium gåsedunUltralet camping og backpackingEAN: 9327868150663

Sea to Summit Spark 7C Down Sleeping Bag med 850+ Premium gåsedun og ultralet design. Vejer kun 387 gram og pakker til 3 liter - ideel til ultralet camping. Læs mere

Pris fra 2.599 krtil 3.300 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 701 kr (21% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Sea to Summit Spark 7c Down Sleeping Bag (Sort (BELUGA BLACK) Personlængde 198 cm) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2599 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Wolf Tactical
TrustScore 4.5 ud af 54,1
Sea to Summit Spark 7°C Sommer Sovepose - Long
-21%2.599 kr
Før 3.300 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Outdoor i Centrum
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Sea to Summit Spark 7C Down Sovepose Long
-22%2.700 kr
Før 3.449 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Friluftsland.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,2
Sea to Summit Spark 7c Down Sleeping Bag (Sort (BELUGA BLACK) Personlængde 198 cm)
3.299 kr
Til butik
Gå til Outmore.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Sea To Summit Spark 7c Down Sleeping Bag - Large Beluga Black - Sovepose
3.300 kr
Til butik
Gå til MAXiPRO
TrustScore 4 ud af 53,7
Sea To Summit Spark 7c Down Sleeping Bag - Large Beluga Black - Sovepose
3.300 kr
Til butik
Gå til Soveposesalg.dk
TrustScore 0 ud af 50,0
Sea To Summit Spark 7c Down Sleeping Bag - Large Beluga Black - Sovepose
3.300 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sea to Summit Spark 7c Down Sleeping Bag (Sort (BELUGA BLACK) Personlængde 198 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sea to Summit Spark 7c Down Sleeping Bag (Sort (BELUGA BLACK) Personlængde 198 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Wolf Tactical2.599 kr2.599 krKøb
2Outdoor i Centrum2.700 kr2.700 krKøb
3Friluftsland.dk3.299 kr3.299 krKøb
4Outmore.dk3.300 kr3.300 krKøb
5MAXiPRO3.300 kr3.300 krKøb
6Soveposesalg.dk3.300 kr3.300 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Sea to Summit Spark 7C Down Sleeping Bag

Sea to Summit

Sea to Summit Spark 7C Down Sleeping Bag med 850+ Premium gåsedun og ultralet design. Vejer kun 387 gram og pakker til 3 liter - ideel til ultralet camping.

• dunsovepose
• ultralet sovepose
• backpacking sovepose
• sea to summit sovepose
• letvægtssovepose
• sommersovepose
• Ultralet camping og backpacking
• 850+ Premium gåsedun

Beskrivelse

Sea to Summit Spark 7C Down Sleeping Bag er den ultimative letvægtssovepose til outdoor-entusiaster, der ikke vil gå på kompromis med komfort. Fyldt med Ultra-Dry Down 850+ Premium gåsedun sikrer soveposen optimal isolering med kun 387 grams vægt. Det minimalistiske design kombineret med gennemsyede kanaler forhindrer dunene i at flytte sig og garanterer jævn varmefordeling gennem natten. Med komforttemperatur på 11°C og grænsetemperatur på 7°C er denne sovepose perfekt til sommereventyr, backpacking og bikepacking. Den ultracompakte pakkestørrelse på kun 3 liter gør den ideel til ultralette eventyr, hvor hver gram tæller. Soveposen leveres med Ultra-Sil kompressionspose og stor opbevaringspose for optimal transport og opbevaring.

Specifikationer

vægt:387 gram
lynlås:1/2 længde 2-vejs YKK #5
fyldvægt:172 gram gåsedun
fyldstyrke:850+ Premium gåsedun
konstruktion:Gennemsyede kanaler
totallængde:211 cm
certificering:RDS certificeret
materiale_ydre:10D nylon
materiale_indre:10D nylon
pakkestørrelse:3 liter
max_personlængde:198 cm
temperatur_ekstrem:-6°C
temperatur_grænse:7°C
temperatur_komfort:11°C

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor meget vejer soveposen?

Sea to Summit Spark 7C Down vejer kun 387 gram i Large-størrelsen, hvilket gør den til en af de letteste dunsoveposer på markedet.

Hvilken temperatur er soveposen egnet til?

Soveposen har komforttemperatur på 11°C for kvinder og grænsetemperatur på 7°C for mænd. Den er designet til sommerbrug og milde forhold.

Hvor kompakt kan soveposen pakkes?

I den medfølgende Ultra-Sil kompressionspose pakker soveposen ned til kun 3 liter, hvilket gør den perfekt til ultralette eventyr.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Sea to Summit Spark 7c Down Sleeping Bag (Sort (BELUGA BLACK) Personlængde 198 cm)

PriceData har fulgt prisen på Sea to Summit Spark 7c Down Sleeping Bag (Sort (BELUGA BLACK) Personlængde 198 cm) i 132 dage. Laveste pris i perioden er 2.599 kr (registreret d. 31. maj 2026), højeste er 3.300 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.902 kr.

Den nuværende pris på 2.599 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 14 prisændringer for Sea to Summit Spark 7c Down Sleeping Bag (Sort (BELUGA BLACK) Personlængde 198 cm). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 14 prisændringer for Sea to Summit Spark 7c Down Sleeping Bag (Sort (BELUGA BLACK) Personlængde 198 cm) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20262.599 kr101 kr (4%)
22. maj 20262.700 kr237 kr (8%)
21. maj 20262.937 kr237 kr (9%)
20. maj 20262.700 kr61 kr (2%)
8. maj 20262.639 kr298 kr (10%)
7. maj 20262.937 kr298 kr (11%)
6. maj 20262.639 kr298 kr (10%)
28. apr. 20262.937 kr362 kr (11%)
22. apr. 20263.299 kr1 kr (0%)
14. apr. 20263.300 kr264 kr (9%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret