Gå til hovedindhold

Sea To Summit Pursuit Si Mat - Large Contour Bombay Brown - Liggeunderlag

Sea to SummitLiggeunderlagMiljøvenligt materialeBackpacking og campingEAN: 9327868162208

Sea To Summit Pursuit SI Mat Large med innovativ Contour-form og XPEL ventil. Selvoppusteligt liggeunderlag med 40% reduceret vægt på kun 730 gram. Læs mere

Pris fra 1.199 krtil 1.599,95 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 400,95 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 959 kr 8. maj

Sammenlign priser på Sea To Summit Pursuit Si Mat - Large Contour Bombay Brown - Liggeunderlag og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1199 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Friluftsland.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,2
Sea to Summit Pursuit SI Mat - Large Contour (Brun (BOMBAY BROWN))
1.199 kr
Til butik
Gå til Outdoor i Centrum
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Sea To Summit Pursuit SI Mat Large: 198x64x5,0 cm
-18%1.399 kr
Før 1.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Outmore.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Sea To Summit Pursuit Si Mat - Large Contour Bombay Brown - Liggeunderlag
-11%1.424 kr
Før 1.600 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til MAXiPRO
TrustScore 4 ud af 53,7
Sea To Summit Pursuit Si Mat - Large Contour Bombay Brown - Liggeunderlag
-11%1.424 kr
Før 1.600 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Soveposesalg.dk
TrustScore 0 ud af 50,0
Sea To Summit Pursuit Si Mat - Large Contour Bombay Brown - Liggeunderlag
1.424 kr
Til butik
Gå til Pro Outdoor
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Sea to Summit Pursuit SI Mat - Large Contour, Bombay Brown
1.599,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sea To Summit Pursuit Si Mat - Large Contour Bombay Brown - Liggeunderlag koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sea To Summit Pursuit Si Mat - Large Contour Bombay Brown - Liggeunderlag koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Friluftsland.dk1.199 kr1.199 krKøb
2Outdoor i Centrum1.399 kr1.399 krKøb
3Outmore.dk1.424 kr1.424 krKøb
4MAXiPRO1.424 kr1.424 krKøb
5Soveposesalg.dk1.424 kr1.424 krKøb
6Pro Outdoor1.599,95 kr1.599,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Sea To Summit Pursuit SI Mat Large Contour Bombay Brown

Sea to Summit

Sea To Summit Pursuit SI Mat Large med innovativ Contour-form og XPEL ventil. Selvoppusteligt liggeunderlag med 40% reduceret vægt på kun 730 gram.

• liggeunderlag
• soveunderlag
• isoleringsmaatte
• camping maatte
• sea to summit underlag
• selvoppustelig maatte
• pursuit mat
• Backpacking og camping
• Miljøvenligt materiale

Beskrivelse

Sea To Summit Pursuit SI Mat Large er et innovativt selvoppusteligt liggeunderlag designet til outdoor-entusiaster, der ønsker optimal komfort uden at gå på kompromis med vægt og pakstørrelse. Den nyudviklede Contour-form gør underlaget bredere omkring skuldrene, samtidig med at 40% af skumkernen er fjernet for at reducere vægt og volumen markant. XPEL ventilen med en-vejs membran gør det nemt at justere hårdhed og forhindrer luft i at trænge ind ved sammenpkning. Underlaget er fremstillet af RCS certificeret, genanvendt 20D polyester, hvilket gør det både miljøvenligt og holdbart. Med dimensioner på 198 x 64 x 5,0 cm og en R-værdi på 3.0 er det ideelt til 3-sæsons camping. Den kompakte pakstørrelse på Ø14 x 32 cm og vægt på kun 730 gram gør det perfekt til backpacking og andre udendørsaktiviteter hvor hver gram tæller.

Specifikationer

form:Contour (mumieform)
maal:198 x 64 x 5,0 cm
vaegt:730 gram
r_vaerdi:3.0
tykkelse:5.0 cm
materiale:RCS certificeret, genanvendt 20D polyester
pakvolume:Ø14 x 32 cm
anvendelse:3-sæsons camping
ventiltype:XPEL ventil med en-vejs membran

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvad er R-værdien på Pursuit SI Mat?

Pursuit SI Mat har en R-værdi på 3.0, hvilket gør den velegnet til 3-sæsons brug og giver god isolering mod kulde fra jorden.

Hvordan fungerer XPEL ventilen?

XPEL ventilen har en en-vejs membran der gør det nemt at justere underlagets hårdhed og forhindrer luft i at trænge ind når underlaget rulles sammen.

Er materialerne miljøvenlige?

Ja, underlaget er fremstillet af RCS certificeret, genanvendt 20D polyester, hvilket gør det både miljøvenligt og holdbart.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Sea To Summit Pursuit Si Mat - Large Contour Bombay Brown - Liggeunderlag

PriceData har fulgt prisen på Sea To Summit Pursuit Si Mat - Large Contour Bombay Brown - Liggeunderlag i 186 dage. Laveste pris i perioden er 959 kr (registreret d. 6. maj 2026), højeste er 1.600 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.475 kr.

Den nuværende pris på 1.199 kr er 19% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 25% den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 31 prisændringer for Sea To Summit Pursuit Si Mat - Large Contour Bombay Brown - Liggeunderlag. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 31 prisændringer for Sea To Summit Pursuit Si Mat - Large Contour Bombay Brown - Liggeunderlag de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 20261.199 kr200 kr (14%)
24. maj 20261.399 kr200 kr (17%)
20. maj 20261.199 kr240 kr (25%)
8. maj 2026959 kr640,95 kr (40%)
7. maj 20261.599,95 kr640,95 kr (67%)
6. maj 2026959 kr240 kr (20%)
15. apr. 20261.199 kr241 kr (17%)
13. apr. 20261.440 kr159 kr (10%)
11. apr. 20261.599 kr
10. apr. 20261.599,95 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret