Gå til hovedindhold

Noname Scrubba Travel Washer Wash Bag 13,5l (Grøn (GREEN))

NonameTilbehør til økserEAN: 0680569403919
Pris fra 405 krtil 549 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 144 kr (26% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Scrubba Travel Washer Wash Bag 13,5l (Grøn (GREEN)) og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 405 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til SmartaSaker DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Mobil vaskemaskine, Scrubba Wash Bag
405 kr
Til butik
Mobil vaskemaskine, Scrubba Wash Bag billede

Produktinformation

Let at tage medRengør vasketøjet på få minutterVælg mellem to størrelserMed den bærbare vaskemaskine Scrubba kan du nemt vaske dit tøj, når du er ude at rejse! Scrubba er nemt at tage med, og på få minutter har du friske T-shirts og undertøj i skoven, i bjergene eller på hotelværelset.Scrubba er en vandtæt pose, som du fylder op med snavset vasketøj, vand og vaskemiddel til linjerne på siden. Efter at have lukket den vandtætte lås og frigivet overskydende luft gennem luftventilen, kan du begynde at ælte posen. Tasken har en knoldet side, der fungerer ligesom et gammeldags vaskebræt, som du gnider dit tøj mod.Bagsiden af Scrubbaen har et godt greb og ligger fast mod jorden, mens du gnider vasketøjet. Gennem det gennemsigtige vindue kan du se, hvordan det skummer på vaskemidlet og efter blot et par minutter er vasketøjet klar, klar til at blive skyllet og hængt til tørre!Scrubba er perfekt til mange forskellige lejligheder, ikke kun på lange vandreture! Tag Scrubba med på din forretningsrejse, i sejlbåden og campingvognen, til campingpladsen eller når du er på backpacking! Ved altid at have adgang til en vaskemaskine kan du pakke mindre tøj og gøre pakningen nemmere. Du kan også bruge Scrubba som en spand eller en tørpose, hvor du kan opbevare vandfølsomme ting på farten.Ash Newland fra Australien fik ideen til Scrubba i 2010, da han rejste rundt i verden for blandt andet at bestige Kilimanjaro. Han stod over for udfordringen med at skulle pakke let og samtidig vaske de få småting, han havde med sig. Ash kombinerede det gennemprøvede vaskebræt med en vandtæt taske, og efter et par prototyper blev den moderne og bærbare Scrubba vaskemaskine opfundet!Virksomheden Scrubba støtter flere projekter, der hjælper udsatte områder i verden med at få adgang til rent vand. På nuværende tidspunkt har de doneret penge til forskellige vandprojekter i Kenya, Bangladesh og Etiopien.Den bærbare vaskemaskine fås i to praktiske størrelser, der er nemme at tage med i bagagen, Scrubba Wash Bag og Scrubba Mini.Scrubba Wash BagIndeholder: To T-shirts og to stykker undertøjVægt: ca 145 gramMål udfoldet: 54 cm x 32 cm når den ligger fladtMål sammenfoldet: 16 cm x 6 cm x 6 cm sammenfoldetVandforbrug: ca. 3-6 liter vand/vasketøjScrubba MiniIndeholder: En T-shirt eller et stykke undertøjVægt: 70 gramMål udfoldet: 36 cm x 23 cmMål sammenfoldet: 11 cm x 5 cm x 4 cmVandforbrug: ca. 1-2 liter vand/vasketøjBrug kun biologisk nedbrydeligt rengøringsmiddel, når du er i naturen.Her kan du købe et super let og 100% nedbrydeligt Rejsevaskemiddel!Så nemt er det at vaske med Scrubba!1. Fyld med tøj, vand og vaskemiddel op til den markerede linje.2. Rul posen sammen op og luk låsen.3. Skru luftventilen af, og tryk luften ud.4. Luk ventilen og begynd at ælte posen rundt i cirka 30 sekunder til 5 minutter.5. Skyl tøjet med frisk vand.6. Hæng tøjet til tørre.

Produktspecifikationer

Kategori: Udendørs udstyr
Størrelse: Scrubba Wash Bag
EAN: 0680569403919
Varenr.: 13113-L
Gå til Friluftsland.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,2
Scrubba Travel Washer Wash Bag 13,5l (Grøn (GREEN))
449 kr
Til butik
Scrubba Travel Washer Wash Bag 13,5l (Grøn (GREEN)) billede

Produktinformation

Scrubba Travel Washer Wash Bag 13,5L er ideel til længere rejser, trekking og ekspeditioner, hvor lav vægt og selvforsyning er afgørende. Den indvendige vaskeflade med fleksible “vaskebrikker” simulerer effekten af et vaskebræt og sikrer grundig rengø...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Scrubba
Kategori: Tilbehør til tasker
Farve: Grøn (GREEN)
EAN: 0680569403919
Varenr.: 680569403919
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Vandtæt vaskepose Scrubba Washbag
488 kr
Til butik
Gå til Outdoor i Centrum
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Scrubba "Rejsevaskemaskine" Wash Bag
549 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Scrubba Travel Washer Wash Bag 13,5l (Grøn (GREEN)) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Scrubba Travel Washer Wash Bag 13,5l (Grøn (GREEN)) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1SmartaSaker DK405 kr405 krKøb
2Friluftsland.dk449 kr449 krKøb
3CS MEGASTORE DK488 kr527 krKøb
4Outdoor i Centrum549 kr549 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Scrubba Travel Washer Wash Bag 13,5l (Grøn (GREEN))

PriceData har fulgt prisen på Scrubba Travel Washer Wash Bag 13,5l (Grøn (GREEN)) i 1 dag. Den nuværende pris er 405 kr.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 1 prisændring for Scrubba Travel Washer Wash Bag 13,5l (Grøn (GREEN)). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 1 prisændringer for Scrubba Travel Washer Wash Bag 13,5l (Grøn (GREEN)) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026405 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret