Gå til hovedindhold

Schneider Electric TeSys termorelæ 1,8-2,6 A LR2K0308

Schneider ElectricEludstyrEAN: 3389110230444
Pris fra 353 krtil 405 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 52 kr (13% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 315 kr 13. apr.

Sammenlign priser på Schneider Electric TeSys termorelæ 1,8-2,6 A LR2K0308 og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 353 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Schneider Electric TeSys termorelæ 1,8-2,6 A LR2K0308
353 kr
Til butik
Schneider Electric TeSys termorelæ 1,8-2,6 A LR2K0308 billede

Produktinformation

TeSys termorelæ 1,8-2,6 A LR2K0308 Produkt beskrivelse: Differential termorelæ til overbelastning Tekniske specifikationer: Indstillingsområde: 1,8-2,6AMax. forsikring gG (A): 6A

Produktspecifikationer

Kategori: Komponenter til tavler og kasser
Artikel nr.: LR2K0308
EAN: 3389110230444
Varenr.: 2758786
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Schneider Electric LR2K0308
355 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
TERMORELÆ 1,8-2,6 AMP LR2K0308
370,24 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Termorel LR2K0308, 1,8-2,6A, klasse 10
371 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Termorelæ 1,8-2,6 amp lr2k0308
405 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Schneider Electric TeSys termorelæ 1,8-2,6 A LR2K0308 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Schneider Electric TeSys termorelæ 1,8-2,6 A LR2K0308 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK353 kr392 krKøb
2CS MEGASTORE DK355 kr394 krKøb
3EL-GROSSISTEN370,24 kr370,24 krKøb
4WATTOO.DK371 kr371 krKøb
5MaintainIt405 kr405 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Schneider Electric TeSys termorelæ 1,8-2,6 A LR2K0308

PriceData har fulgt prisen på Schneider Electric TeSys termorelæ 1,8-2,6 A LR2K0308 i 183 dage. Laveste pris i perioden er 254 kr (registreret d. 4. januar 2026), højeste er 354 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 320 kr.

Den nuværende pris på 353 kr er 10% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 50 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 62 prisændringer for Schneider Electric TeSys termorelæ 1,8-2,6 A LR2K0308. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 62 prisændringer for Schneider Electric TeSys termorelæ 1,8-2,6 A LR2K0308 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026353 kr1 kr (0%)
30. maj 2026354 kr13 kr (4%)
28. maj 2026341 kr1 kr (0%)
27. maj 2026342 kr1 kr (0%)
25. maj 2026343 kr1 kr (0%)
22. maj 2026344 kr1 kr (0%)
20. maj 2026345 kr2 kr (1%)
19. maj 2026347 kr1 kr (0%)
18. maj 2026348 kr1 kr (0%)
17. maj 2026349 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret