Gå til hovedindhold

Schneider Electric Kasse GV2MC01 for håndbetjent motorværn IP41

Schneider ElectricEludstyrEAN: 3389110213645
Pris fra 99 krtil 142 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 43 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 95 kr 3. apr.

Sammenlign priser på Schneider Electric Kasse GV2MC01 for håndbetjent motorværn IP41 og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 99 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Schneider Electric Kasse GV2MC01 for håndbetjent motorværn IP41
99 kr
Til butik
Schneider Electric Kasse GV2MC01 for håndbetjent motorværn IP41 billede

Produktinformation

Kasse GV2MC01 for håndbetjent motorværn IP41 Produkt beskrivelse: -TeSys GV2 - Magnetiske og termomagnetiske motorværn op til 15 kW Manuel og lokal styring, når motorværnet bruges alene. Automatisk og fjernstyring, når den kombineres med en kontaktor- Motorbeskyttelse ydet af termisk-magnetiske enheder, der er indbygget i afbryderen- Ingen...

Produktspecifikationer

Kategori: Komponenter til tavler og kasser
Artikel nr.: GV2MC01
EAN: 3389110213645
Varenr.: 2758853
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Schneider GV2MC01 kapsling for GV2ME motorværn
99 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Schneider GV2MC01 kapsling for GV2ME motorværn
109 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
KASSE F/ MOTORVÆRN IP41 GV2MC01
112,59 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Schneider Electric GV2MC01, 93 mm, 84 mm, 147 mm
115 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Kasse F/ Motorværn Ip41 Gv2Mc01
119,64 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Kasse f/ motorværn ip41 gv2mc01
123,75 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
TeSys GV2 kapsling til GV2ME IP41
131,25 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Kasse t/Schneider Håndbetjening motorværn IP41 GV2MC01
142 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Schneider Electric Kasse GV2MC01 for håndbetjent motorværn IP41 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Schneider Electric Kasse GV2MC01 for håndbetjent motorværn IP41 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK99 kr138 krKøb
2LavprisVærktøj99 kr99 krKøb
3Greenline109 kr109 krKøb
4EL-GROSSISTEN112,59 kr112,59 krKøb
5CS MEGASTORE DK115 kr154 krKøb
6Billigelogvvs.dk119,64 kr119,64 krKøb
7MaintainIt123,75 kr123,75 krKøb
8vvsfittings.dk131,25 kr131,25 krKøb
9Elvvs.dk142 kr142 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Schneider Electric Kasse GV2MC01 for håndbetjent motorværn IP41

PriceData har fulgt prisen på Schneider Electric Kasse GV2MC01 for håndbetjent motorværn IP41 i 165 dage. Laveste pris i perioden er 81 kr (registreret d. 3. januar 2026), højeste er 107 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 97 kr.

Den nuværende pris på 99 kr er 2% over normalprisen. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for Schneider Electric Kasse GV2MC01 for håndbetjent motorværn IP41. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for Schneider Electric Kasse GV2MC01 for håndbetjent motorværn IP41 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
7. maj 202699 kr8 kr (7%)
6. maj 2026107 kr3,56 kr (3%)
23. apr. 2026103,44 kr3,56 kr (3%)
22. apr. 2026107 kr3,56 kr (3%)
19. apr. 2026103,44 kr3,56 kr (3%)
18. apr. 2026107 kr3,56 kr (3%)
15. apr. 2026103,44 kr3,56 kr (3%)
14. apr. 2026107 kr3,56 kr (3%)
8. apr. 2026103,44 kr8,44 kr (9%)
3. apr. 202695 kr4 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret