Gå til hovedindhold

Schneider Electric iEM3110 kWh-måler MID direkte måling, energi måler med puls og LCD display, 3P+N 400V 63A, B 90mm

Schneider ElectricAfbryderpanelerEAN: 3606480481499
Pris fra 1.369 krtil 1.641,25 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 272,25 kr (17% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.343 kr 26. mar.

Sammenlign priser på Schneider Electric iEM3110 kWh-måler MID direkte måling, energi måler med puls og LCD display, 3P+N 400V 63A, B 90mm og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1369 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Schneider Electric iEM3110 kWh-måler MID direkte måling, energi måler med puls og LCD display, 3P+N 400V 63A, B 90mm
1.369 kr
Til butik
Schneider Electric iEM3110 kWh-måler MID direkte måling, energi måler med puls og LCD display, 3P+N 400V 63A, B 90mm billede

Produktinformation

iEM3110 kWh-måler MID direkte måling, energi måler med puls og LCD display, 3P+N 400V 63A, B 90mm Produkt beskrivelse: 3 faset Kilowatt-time måler til montering på DIN skinne, med tæller og pulsudgang - MID certificeret.Denne model giver direkte måling af E op til 63A uden CT er eller ekstra strømforsyning. iEM3000 serien tilbyder en omkostningseffektiv...

Produktspecifikationer

Kategori: Komponenter til tavler og kasser
Artikel nr.: A9MEM3110
EAN: 3606480481499
Varenr.: 2762441
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Schneider Acti9 bimåler med tæller, puls, 4P, 400V, 63A
1.496 kr
Til butik
Schneider Acti9 bimåler med tæller, puls, 4P, 400V, 63A billede

Produktinformation

Intelligent bimåler med MID-certificering fra SE Serien tilbyder et udvalg af 3-fasede elmålere, der anvendes til fakturering og fordeling af omkostninger, & vil passe ind i intelligente energiovervågningssystemer. iEM3110 kWh-måleren leveres med LCD disp...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Tavlemateriel
EAN: 3606480481499
Varenr.: 3398991420
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Schneider Acti9 kWh måler, tæller, puls, 4P, 400V, 63A
1.499 kr
Til butik
Schneider Acti9 kWh måler, tæller, puls, 4P, 400V, 63A billede

Produktinformation

Elmåler følger energiudvikling & intelligente målinger Acti9 iEM3xxx-seriens bimålere tilbyder et omkostningsattraktivt, konkurrencedygtigt udvalg af 3-fasede DIN-skinnemonterede komponenter, idéelle til fakturering & omkostningsfordeling, og integration...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Tavlemateriel
EAN: 3606480481499
Varenr.: 3398991420
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
KWH-MLER 3P+N 400V 63A Puls MI
1.507 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Schneider Electric A9MEM3110
1.534 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Kwh-måler 3p+n 400v 63a puls mi
1.641,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Schneider Electric iEM3110 kWh-måler MID direkte måling, energi måler med puls og LCD display, 3P+N 400V 63A, B 90mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Schneider Electric iEM3110 kWh-måler MID direkte måling, energi måler med puls og LCD display, 3P+N 400V 63A, B 90mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.369 kr1.369 krKøb
2LavprisEl1.496 kr1.496 krKøb
3Greenline1.499 kr1.499 krKøb
4WATTOO.DK1.507 kr1.507 krKøb
5CS MEGASTORE DK1.534 kr1.534 krKøb
6MaintainIt1.641,25 kr1.641,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Schneider Electric iEM3110 kWh-måler MID direkte måling, energi måler med puls og LCD display, 3P+N 400V 63A, B 90mm

PriceData har fulgt prisen på Schneider Electric iEM3110 kWh-måler MID direkte måling, energi måler med puls og LCD display, 3P+N 400V 63A, B 90mm i 170 dage. Laveste pris i perioden er 1.278 kr (registreret d. 17. december 2025), højeste er 1.369 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.332 kr.

Den nuværende pris på 1.369 kr er 3% over normalprisen. Der er registreret 5 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 12 prisændringer for Schneider Electric iEM3110 kWh-måler MID direkte måling, energi måler med puls og LCD display, 3P+N 400V 63A, B 90mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 12 prisændringer for Schneider Electric iEM3110 kWh-måler MID direkte måling, energi måler med puls og LCD display, 3P+N 400V 63A, B 90mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
15. apr. 20261.369 kr26 kr (2%)
26. mar. 20261.343 kr1 kr (0%)
11. feb. 20261.342 kr1 kr (0%)
20. jan. 20261.343 kr2 kr (0%)
19. jan. 20261.341 kr1 kr (0%)
10. jan. 20261.342 kr27 kr (2%)
9. jan. 20261.315 kr27 kr (2%)
8. jan. 20261.342 kr27 kr (2%)
4. jan. 20261.315 kr17 kr (1%)
2. jan. 20261.332 kr54 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret