Gå til hovedindhold

Scan Strut Scanstrut SPD-9-W Scanpod til Motorbåd & RIB til skærme op til 9"

Scan StrutDækpodsEAN: 5060114797291
Pris fra 3.923 krtil 4.969 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 1.046 kr (21% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.330,24 kr 16. apr.

Sammenlign priser på Scanstrut SPD-9-W Scanpod til Motorbåd & RIB til skærme op til 9" og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3923 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til RenBåd.dk
TrustScore 0 ud af 50,0
ScanStrut Dæk Pod for displays op til 9"
-21%3.923 kr
Før 4.969 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ScanStrut Dæk Pod for displays op til 9" billede

Produktinformation

Dæk pod til marine displays op til 9" ScanStrut Deck Pod er en monteringspod til marine displays op til 9" på flade overflader ombord. Den passer til displays fra de fleste kendte producenter, herunder Garmin, Humminbird, Lowrance, Raymarine, Si

Produktspecifikationer

Mærke: Scan Strut
Kategori: Mounts
EAN: 5060114797291
Varenr.: 53936083042633
Gå til Watski DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Scanstrut SPD-9-W Scanpod til Motorbåd & RIB til skærme op til 9"
4.105 kr
Til butik
Scanstrut SPD-9-W Scanpod til Motorbåd & RIB til skærme op til 9" billede

Produktinformation

En Scanpod, der gør det muligt for dig at installere din MFD på næsten alle flade overflader om bord. Dette giver dig mulighed for at have din skærm i optimal position, når du sejler med din motorbåd eller RIB. Med et simpelt tryk på spaken giver det intuitive design dig en 360-graders synsvinkel for at udnytte alt, din skærm har at tilbyde. En Scanpod er en type monteringsløsning, der bruges til at installere og beskytte forskellige elektroniske enheder, især multifunktionsdisplays (MFD) eller andre nautiske instrumenter om bord på både. Scanpoden er konstrueret til at give et stabilt og sikkert sted til montering af elektronisk udstyr på båden.  Sving- og tiltbaseEnhånds hurtigfrigørelsesfunktion. Bare slip spaken, sving og tilt for at tilpasse dig dine behov, før du låser tilbage i position. Bedste synsvinkelEt justerbart kugleled muliggør forskellige bevægelser og monteringsvinkler. Øget styrkeEn indre stagplade sikrer dækspodens base til poden og giver øget stivhed til enheden, hvilket eliminerer potentiel skade fra stød og vibrationer. Overhead monteringDækpod-modeller kan monteres overhead. Se vores "fit my device" fane på vores hjemmeside. Problemfri installation og serviceFastgørelser monteres bagfra til forreste og skærer deres tråde ind i formsprøjtede ABS-indsatser, der er integreret i forsiden af poden. Denne designmulighed tillader hurtig og sikker installation samt gentagen service. Øget beskyttelsesniveauDækpodens tætning er fremstillet af en silikone med høj rivestyrke, den har meget høj modstand mod varme og UV-stråling, så du kan være tryg ved, at den ikke forringes over tid. Displays kompatible med SPD-9-W: B&GZeus 8Zeus2 9 Furuno1724C / 1734CGD-1720CMFD8 GarminECHOMAP Ultra 10"GPSMAP 1022/1022xsGPSMAP 1042xsvGPSMAP 4008/5008/6008GPSMAP 7410/ 7610GPSMAP 8410 Humminbird998cx SIHelix 8 G3Helix 9 G3ONIX 10ONIX 8SOLIX 10 CHIRP MEGA SI+ G3 LowranceElite 12 Ti / Ti2Elite FS 9 Poseidon10.1" Display Raymarinea95, a97, a98 MFDAxiom 2 Pro 9 SAxiom Pro 9S / 9RVXC Series - C80C Series - C90WE Series - E80E90WE90W/A95ES 95/97/98Raychart 620RL70 SimradNSE-8NSS-9NSS-9 evo2NSS-9 evo3sNSS7 evo4...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Scanstrut
Kategori: Dækpods
Artikel nr.: SPD-9-W
EAN: 5060114797291
Varenr.: 119867
Gå til Anyparts
TrustScore 4 ud af 53,8
ScanStrut Dæk Pod for displays op til 9" - 1105913
4.969 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Scanstrut SPD-9-W Scanpod til Motorbåd & RIB til skærme op til 9" koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Scanstrut SPD-9-W Scanpod til Motorbåd & RIB til skærme op til 9" koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1RenBåd.dk3.923 kr3.923 krKøb
2Watski DK4.105 kr4.105 krKøb
3Anyparts4.969 kr4.969 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Scanstrut SPD-9-W Scanpod til Motorbåd & RIB til skærme op til 9"

PriceData har fulgt prisen på Scanstrut SPD-9-W Scanpod til Motorbåd & RIB til skærme op til 9" i 55 dage. Laveste pris i perioden er 3.330,24 kr (registreret d. 16. april 2026), højeste er 4.490 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.203 kr.

Den nuværende pris på 3.923 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 12% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for Scanstrut SPD-9-W Scanpod til Motorbåd & RIB til skærme op til 9". Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for Scanstrut SPD-9-W Scanpod til Motorbåd & RIB til skærme op til 9" de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20263.923 kr177 kr (4%)
31. maj 20264.100 kr177 kr (5%)
30. maj 20263.923 kr182 kr (4%)
22. maj 20264.105 kr22 kr (1%)
20. maj 20264.127 kr12 kr (0%)
15. maj 20264.115 kr10 kr (0%)
14. maj 20264.105 kr366,5 kr (8%)
12. maj 20264.471,5 kr18,5 kr (0%)
11. maj 20264.490 kr18,5 kr (0%)
8. maj 20264.471,5 kr18,5 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret