Gå til hovedindhold

Sapphire Technology Sapphire Radeon RX 9070 XT Nitro+ Phantom Link Polar OC (white, RDNA4, GDDR6, 2x DisplayPort, 2x HDMI 2.1)

Sapphire TechnologyEAN: 4895106297555
Pris fra 7.602 krtil 8.868 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 1.266 kr (14% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Sapphire Radeon RX 9070 XT Nitro+ Phantom Link Polar OC (white, RDNA4, GDDR6, 2x DisplayPort, 2x HDMI 2.1) og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 7602 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
SAPPHIRE NITRO+ AMD RADEON RX 9070 XT GAMING OC 16GB PHANTOMLINK POLAR
7.602 kr
Til butik
SAPPHIRE NITRO+ AMD RADEON RX 9070 XT GAMING OC 16GB PHANTOMLINK POLAR billede

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 11348-09-20G
EAN: 4895106297555
Varenr.: 1003975867
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Sapphire Radeon RX 9070 XT PhantomLink Polar - 16GB GDDR6 RAM - Grafikkort
8.590 kr
Til butik
Sapphire Radeon RX 9070 XT PhantomLink Polar - 16GB GDDR6 RAM - Grafikkort billede

Produktinformation

Grafikkort, AMD Radeon RX 9070 XT Overclocked (Core clock 2400 MHz / Boost clock 3060 MHz), 4096 Stream kerner, 16GB GDDR6 (Memory clock 20 GHz) - 256-bit, PCI-Express 5.0 x16 (PhantomLink / BTF power connector), 2 x DisplayPort 2.1 / 2 x HDMI 2.1 tilslutninger, understøtter AMD FreeSync, understøtter Adaptive Sync, anbefalet strømforsyning: 850 Watt, kortlængde: 330.8mm, PCI-Port bredde: 3.3 slots, Sapphire Tri-X low noise køler - med lydløs tilstand (ved lav temperatur), inkludere grafikkort støtte, model nummer: 11348-09-20G...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Sapphire
Kategori: Grafikkort
Artikel nr.: 11348-09-20G
EAN: 4895106297555
Varenr.: 3463050
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Sapphire Radeon RX 9070 XT Nitro+ Phantom Link Polar OC (white, RDNA4, GDDR6, 2x DisplayPort, 2x HDMI 2.1)
8.868 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sapphire Radeon RX 9070 XT Nitro+ Phantom Link Polar OC (white, RDNA4, GDDR6, 2x DisplayPort, 2x HDMI 2.1) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sapphire Radeon RX 9070 XT Nitro+ Phantom Link Polar OC (white, RDNA4, GDDR6, 2x DisplayPort, 2x HDMI 2.1) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK7.602 kr7.602 krKøb
2Proshop DK8.590 kr8.590 krKøb
3CS MEGASTORE DK8.868 kr8.868 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Sapphire Radeon RX 9070 XT Nitro+ Phantom Link Polar OC (white, RDNA4, GDDR6, 2x DisplayPort, 2x HDMI 2.1)

PriceData har fulgt prisen på Sapphire Radeon RX 9070 XT Nitro+ Phantom Link Polar OC (white, RDNA4, GDDR6, 2x DisplayPort, 2x HDMI 2.1) i 35 dage. Laveste pris i perioden er 7.602 kr (registreret d. 1. juni 2026), højeste er 8.489 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 7.849 kr.

Den nuværende pris på 7.602 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 1 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 10 prisændringer for Sapphire Radeon RX 9070 XT Nitro+ Phantom Link Polar OC (white, RDNA4, GDDR6, 2x DisplayPort, 2x HDMI 2.1). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 10 prisændringer for Sapphire Radeon RX 9070 XT Nitro+ Phantom Link Polar OC (white, RDNA4, GDDR6, 2x DisplayPort, 2x HDMI 2.1) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20267.602 kr6 kr (0%)
31. maj 20267.608 kr20 kr (0%)
30. maj 20267.628 kr4 kr (0%)
29. maj 20267.632 kr6 kr (0%)
27. maj 20267.638 kr194 kr (2%)
25. maj 20267.832 kr14 kr (0%)
23. maj 20267.818 kr24 kr (0%)
22. maj 20267.842 kr560 kr (7%)
20. maj 20268.402 kr87 kr (1%)
30. apr. 20268.489 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret