Gå til hovedindhold

Sapphire Pure Radeon RX 9070 - Grafikkort - Radeon RX 9070 - 16 GB GDDR6 - PCIe 5.0 x16 - 2 x DisplayPort, 2 x HDMI

SapphireVideokort og -adaptereEAN: 4895106295957
Pris fra 5.372 krtil 5.919 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 547 kr (9% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.749 kr 24. maj

Sammenlign priser på Sapphire Pure Radeon RX 9070 - Grafikkort - Radeon RX 9070 - 16 GB GDDR6 - PCIe 5.0 x16 - 2 x DisplayPort, 2 x HDMI og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 5372 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Sapphire Pure Radeon RX 9070 16GB
5.372 kr
Til butik
Sapphire Pure Radeon RX 9070 16GB billede

Produktinformation

Sapphire Pure Radeon RX 9070 - Grafikkort - AMD Radeon RX 9070 - 16 GB GDDR6 - PCIe 5.0 - 2x DisplayPort, 2x HDMI

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 11349-02-20G
EAN: 4895106295957
Varenr.: 1003147209
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Sapphire Pure Radeon RX 9070 - Grafikkort - Radeon RX 9070 - 16 GB GDDR6 - PCIe 5.0 x16 - 2 x DisplayPort, 2 x HDMI
5.395 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Sapphire Radeon RX 9070 Pure OC - 16GB GDDR6 RAM - Grafikkort
5.395 kr
Til butik
Sapphire Radeon RX 9070 Pure OC - 16GB GDDR6 RAM - Grafikkort billede

Produktinformation

Grafikkort, AMD Radeon RX 9070 Overclocked (Core clock 2070 MHz / Boost clock 2700 MHz), 3584 Stream kerner, 16GB GDDR6 (Memory clock 20 GHz) - 256-bit, PCI-Express 5.0 x16, 2 x DisplayPort 2.1 / 2 x HDMI 2.1 tilslutninger, understøtter AMD FreeSync, understøtter Adaptive Sync, 2 x 8-Pins strømstik, anbefalet strømforsyning: 650 Watt, kortlængde: 320mm, PCI-Port bredde: 3.1 slots, Sapphire Tri-X low noise køler - med lydløs tilstand (ved lav temperatur), inkludere grafikkort støtte, model nummer: 11349-02-20G...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Sapphire
Kategori: Grafikkort
Artikel nr.: 11349-02-20G
EAN: 4895106295957
Varenr.: 3331612
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Grafikkort Sapphire PURE Radeon RX 9070 16 GB GDDR6 (hvid)
-11%5.899 kr
Før 6.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Grafikkort Sapphire PURE Radeon RX 9070 16 GB GDDR6 (hvid)
-11%5.919 kr
Før 6.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sapphire Pure Radeon RX 9070 - Grafikkort - Radeon RX 9070 - 16 GB GDDR6 - PCIe 5.0 x16 - 2 x DisplayPort, 2 x HDMI koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Sapphire Pure Radeon RX 9070 - Grafikkort - Radeon RX 9070 - 16 GB GDDR6 - PCIe 5.0 x16 - 2 x DisplayPort, 2 x HDMI koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK5.372 kr5.372 krKøb
2CS MEGASTORE DK5.395 kr5.395 krKøb
3Proshop DK5.395 kr5.395 krKøb
4Boligcenter DK5.899 kr5.899 krKøb
5Vivas DK5.919 kr5.998 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Sapphire Pure Radeon RX 9070 - Grafikkort - Radeon RX 9070 - 16 GB GDDR6 - PCIe 5.0 x16 - 2 x DisplayPort, 2 x HDMI

PriceData har fulgt prisen på Sapphire Pure Radeon RX 9070 - Grafikkort - Radeon RX 9070 - 16 GB GDDR6 - PCIe 5.0 x16 - 2 x DisplayPort, 2 x HDMI i 182 dage. Laveste pris i perioden er 3.749 kr (registreret d. 24. maj 2026), højeste er 5.661 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5.245 kr.

Den nuværende pris på 5.372 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 24 prisfald og 26 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 50 prisændringer for Sapphire Pure Radeon RX 9070 - Grafikkort - Radeon RX 9070 - 16 GB GDDR6 - PCIe 5.0 x16 - 2 x DisplayPort, 2 x HDMI. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 50 prisændringer for Sapphire Pure Radeon RX 9070 - Grafikkort - Radeon RX 9070 - 16 GB GDDR6 - PCIe 5.0 x16 - 2 x DisplayPort, 2 x HDMI de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20265.372 kr1.623 kr (43%)
24. maj 20263.749 kr1.582 kr (30%)
23. maj 20265.331 kr54 kr (1%)
22. maj 20265.385 kr5 kr (0%)
19. maj 20265.390 kr32 kr (1%)
17. maj 20265.358 kr23 kr (0%)
7. maj 20265.335 kr29 kr (1%)
6. maj 20265.306 kr174 kr (3%)
25. apr. 20265.132 kr33 kr (1%)
31. mar. 20265.165 kr120 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret