Gå til hovedindhold

SanDisk Portable - SSD - 2 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2 (USB-C stikforbindelse)

SanDiskOptiske drevEAN: 0619659204853
Pris fra 1.311 krtil 3.447 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 2.136 kr (62% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på SanDisk Portable - SSD - 2 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2 (USB-C stikforbindelse) og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1311 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Sandisk Portable Ssd 2tb Usb-c Sort
-0%1.311 kr
Før 1.311,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Sandisk Portable Ssd 2tb Usb-c Sort billede

Produktinformation

2 TB kapacitet lagrer store projekter, sikkerhedskopier og mediesamlinger 800 MB/s læsehastighed accelererer filoverførsler og arbejdsgange Kompakt 97 x 47 x 10 mm, 40 g design passer i enhver laptop-taske Stødsikkert kabinet tåler daglige slag og korte fald USB-C, USB 3.2 Gen 2-forbindelse, inkluderer Type-C til Type-A-kabel...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: SanDisk
Kategori: Bærbare harddiske
Artikel nr.: SDSSDE30-2T00-G26
EAN: 0619659204853
Varenr.: 5020083852
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
SanDisk Portable - SSD - 2 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2 (USB-C stikforbindelse)
1.825 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
SanDisk SSD Portable 2TB USB 3.2 Gen 2
1.826 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
SANDISK Portable SSD - 2TB - Sort - Ekstern SSD - USB 3.2 Gen 2
1.929 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Ekstern SSD SanDisk 2 TB USB 3.2 Gen 2 (USB?C)
-4%2.199 kr
Før 2.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Ekstern SSD SanDisk 2 TB USB 3.2 Gen 2 (USB?C)
-4%2.219 kr
Før 2.319 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
SanDisk SSD Portable 2TB USB 3.2 Gen 2
2.249 kr
Til butik
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Sandisk Bærbar SSD-harddisk - 2 TB
2.499 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
SanDisk Bærbar SSD 2TB Op Til 800MB/s
-14%2.531 kr
Før 2.949 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
SanDisk Portabel SSD 2TB
3.447 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SanDisk Portable - SSD - 2 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2 (USB-C stikforbindelse) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad SanDisk Portable - SSD - 2 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2 (USB-C stikforbindelse) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Dustin DK1.311 kr1.397,25 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.825 kr1.825 krKøb
3CompuMail DK1.826 kr1.826 krKøb
4Proshop DK1.929 kr1.929 krKøb
5Boligcenter DK2.199 kr2.199 krKøb
6Vivas DK2.219 kr2.288 krKøb
7Ultrashop2.249 kr2.249 krKøb
8Av-Cables DK2.499 kr2.499 krKøb
9Teknikproffset DK2.531 kr2.580 krKøb
10Komplett DK3.447 kr3.447 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for SanDisk Portable - SSD - 2 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2 (USB-C stikforbindelse)

PriceData har fulgt prisen på SanDisk Portable - SSD - 2 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2 (USB-C stikforbindelse) i 180 dage. Laveste pris i perioden er 1.069 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 1.529 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.358 kr.

Den nuværende pris på 1.311 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 15 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 37 prisændringer for SanDisk Portable - SSD - 2 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2 (USB-C stikforbindelse). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 37 prisændringer for SanDisk Portable - SSD - 2 TB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2 (USB-C stikforbindelse) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
11. mar. 20261.311 kr88 kr (6%)
3. mar. 20261.399 kr270 kr (24%)
25. feb. 20261.129 kr371 kr (25%)
24. feb. 20261.500 kr1 kr (0%)
23. feb. 20261.501 kr32 kr (2%)
22. feb. 20261.469 kr49 kr (3%)
21. feb. 20261.518 kr8 kr (1%)
20. feb. 20261.510 kr49 kr (3%)
19. feb. 20261.461 kr2 kr (0%)
12. feb. 20261.463 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret