Gå til hovedindhold

Samsung Smartwatch Galaxy Watch8 Classic BT - White Samsung

SamsungArmbåndsureEAN: 8806097413301
Pris fra 1.848 krtil 3.999 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 2.151 kr (54% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Samsung Smartwatch Galaxy Watch8 Classic BT - White Samsung og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1848 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Samsung Galaxy Watch8 Classic 46 mm Sølv Hvid SmartWatch
1.848 kr
Til butik
Samsung Galaxy Watch8 Classic 46 mm Sølv Hvid SmartWatch billede

Produktinformation

Samsung Galaxy Watch8 Classic - 46 mm - smart ur med hybridbånd - hybrid økolæder - båndstørrelse: S/M/L - display 1.34" - 64 GB - NFC, Wi-Fi, Bluetooth - 63.5 g - hvid

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Artikel nr.: SM-L500NZWAEUB
EAN: 8806097413301
Varenr.: 1003493131
Gå til Livera DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Smartwatch Samsung Galaxy Watch 8 Classic 46 mm - sølv/hvid
-62%1.999 kr
Før 5.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Smartwatch Samsung Galaxy Watch 8 Classic 46 mm - sølv/hvid billede

Produktinformation

Samsung Galaxy Watch 8 Classic. Skærm diagonal: 3,3 cm (1.3"), Skærmteknologi: AMOLED, Skærmopløsning: 438 x 438 pixel, Berøringsskærm. RAM kapacitet: 2000 MB, Flash-hukommelse: 64 GB. Wi-Fi. GPS (satellit). Batterikapacitet: 445 mAh. Vægt: 63,5 g. Bånd, farve: Hvid. Operativsystem installeret: Wear OSDisplayAltid-tændt skærm: JaBerøringsskærm: JaFarveskærm: JaPixeltæthed: 327 ppiSkærm diagonal: 3,3 cm (1.3")Skærmens lysstyrke: 600 cd/m²Skærmopløsning: 438 x 438 pixelSkærmteknologi: AMOLEDSkærmtype: DigitalVis antal farver: 16 millioner farverVis navn til markedsføring af teknologi: Super AMOLEDDesignBagside materiale: SafirglasBånd, farve: HvidForm: RundKode for international beskyttelse (IP): IP68Lukketype: Enkelt spænde stroppespændeMarkedspositionering: SmartWatchSpænde farve: SølvUrkassens farve: SølvUrkassens materiale: AluminiumUrkassens størrelse: 46 mmVandtæthed: 5 ATMPræstationFlash-hukommelse: 64 GBIndbyggede højttaler(e): JaIndbygget mikrofon: JaOperativsystem installeret: Wear OSProcessorkerner: 5Processormodel: Exynos W1000Processorproducent: SamsungRAM kapacitet: 2000 MBFunktionerAccelerometer: JaAktivitetstracker: JaBarometer: JaGeomagnetisk sensor: JaGyroskop: JaHjertemåler sensortype: OptiskKalender: JaMilitærstandard: MIL-STD-810HPulsmåler: JaSøvnkvalitet: JaUnderstøttede lydformater: 3GAAACAMRAWBM4AMP3OGAOGGWAVVirtuel assistent: Samsung BixbyNetværkBeiDou: JaGalileo: JaGLONASS: JaGPS (satellit): JaMobil netværksforbindelse: IngenPorte & GrænsefladerBluetooth: JaBluetooth-version: 5.3Near Field Communication (NFC): JaWi-Fi: JaWi-Fi-standarder: 802.11a802.11b802.11gWi-Fi 4 (802.11n)StrømstyringBatterikapacitet: 445 mAhBatterilevetid (maks.): 40 tBatteritype: Indbygget batteriOpladningstid: 1,3 tTrådløs opladning: JaSoftwareSportaktivitets apps: Samsung HealthVægt & størrelserBredde: 46,4 mmDybde: 46 mmTykkelse: 1,06 cmVægt: 63,5 g...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Kategori: Smartwatches
Vægt: 0.28g
EAN: 8806097413301
Varenr.: 2177992
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Samsung Smartwatch Galaxy Watch8 Classic BT - White Samsung
2.035 kr
Til butik
Samsung Smartwatch Galaxy Watch8 Classic BT - White Samsung billede

Produktinformation

Smartwatch Samsung Galaxy Watch8 Classic BT - White, Samsung Galaxy Watch8 Classic BT med AI-partner och lång batteritid – en smartwatch som följer dig i träning, vardag och sömn. Galaxy Watch8-serien kommer med olika urtavlor och ett urval av klockband att välja mellan. Välj och vraka för att skräddarsy en som passar dig perfekt. Galaxy Watch8 Classic – snygg, smart och bekväm hela dagen, Galaxy Watch8 Classic är en premiummodell med snygg design och smarta funktioner som gör vardagen enklare. Den roterande bezeln gör det enkelt att bläddra mellan appar, och den nya kronan ger snabb åtkomst till dina favoriter. Den senaste haptiska motorn ger tydlig feedback varje gång du interagerar med klockan. Classic är en del av Galaxy Watch8-serien och kommer med flera olika urtavlor och klockband. Den bekväma cushion-designen gör att klockan sitter skönt på handleden – dag som natt. Med one-clicksystemet byter du snabbt rem för att matcha dagens stil, oavsett om du är på jobbet eller tränar. Designen känns igen från Samsung-familjen och levererar både snyggt utseende och funktioner som hjälper dig prestera, återhämta dig och hålla koll på vardagen – utan att störa. Allt du behöver, direkt på handleden. Smartare träning, bättre sömn och mer frihet med en AI-driven klocka, Samsung Galaxy Watch8 kombinerar avancerade AI-funktioner med praktisk design och lång batteritid – perfekt för dig som vill ha full koll på träning, hälsa och vardag, direkt från handleden. Med inbyggd Gemini AI-partner, exakt pulsmätning, träningsanalyser och smidig kommunikation blir det enklare än någonsin att leva smart. Exakt position – även i tuff terräng och stadsmiljöer, Galaxy Watch8-serien är utrustad med Dual-GPS (L1+L5) och en avancerad algoritm som ger ökad noggrannhet vid navigering. Det gör stor skillnad när du rör dig i utmanande miljöer som tät skog, berg eller mellan höga byggnader – där traditionell GPS ofta brister. Med Galaxy Watch8 får du en mer pålitlig spårlogg och exaktare ruttinformation oavsett var du befinner dig. ?GPS-noggrannhet kan variera beroende på nätverksmiljö och andra faktorer. GPS-funktionen kräver Bluetooth-anslutning till ihopparad smartphone. Vad är Gemini AI i Galaxy Watch8?, Gemini AI är en integrerad röststyrd assistent som ingår i priset – inga abonnemang krävs. Du kan styra funktioner, skicka meddelanden och få personliga rekommendationer för sömn och träning bara genom att säga "Hey Google". Den lär sig hur du använder klockan och föreslår förbättringar i vardagen. Automatisera dina svar, Baserat på din kommunikation lär sig Gemini AI i klockan hur du vill svara och automatiserar sedan dina svar. Väldigt praktiskt när du har händerna fulla. Energy Score och smart sömnanalys – för en kropp i balans, Med Galaxy Watch8 får du en personlig träningscoach direkt på handleden. Funktionen Energy Score analyserar sömn, puls, aktivitetsnivå och stress för att ge dig ett dagligt värde som visar om du är redo för träning eller behöver vila. Det gör det enklare att planera dagen efter kroppens faktiska status. Oavsett om du springer, cyklar, simmar eller bara vill hålla koll på hälsan, finns det funktioner som hjälper dig att ta nästa steg. Klockan följer också dina sömnfaser och samarbetar med Samsung Health för att ge dig tips och ett personligt sömnschema som förbättrar din återhämtning natt för natt. Hur funkar klockan vid träning?, Klockan mäter puls, kroppstemperatur och rörelser för att ge dig detaljerad statistik från exempelvis löpning, simning och cykling. Med hjälp av Galaxy AI och GPS får du vägledning i realtid, ruttförslag via GPX-filer, och möjlighet att utföra fitnesstester – direkt från handleden. Hur mycket klarar batteriet?, Galaxy Watch8 har upp till 40 timmar batteritid. Ett nytt 3 nm AP-chip ger både ökad energieffektivitet och smidig prestanda. Perfekt för långa dagar (och nätter). Är den tålig?, Absolut. Galaxy Watch8 Classic är vattentålig enligt IP68, testad enligt MIL-STD-810H och byggd i rostfritt stål. Den passar lika bra i kontorsmiljö som i löpspåret. I förpackningen, Lådan innehåller en Galaxy Watch8 Classic med ett HNBR Dynamic-Lug-band, en trådlös laddare och en snabbstartsguide. Antal färger: 16 miljoner färger, Forslutningstyp: Bygelspänne till klockarmband med enkel låshake, Processorkarnor: 5, Narfaltskommunikation nfc: Ja, Aktivitetssparare: Ja, Skarm diagonal: 3,3 cm (1.3"), Laddningstid: 1,3 h, Bredd: 46,4 mm, Form: Rund, Vikt: 63,5 g, Import Djup: 46, Wifistandarder: 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Kalender: Ja, Tradlos laddning: Ja, Bluetoothversion: 5.3, Pixeltathet: 327 ppi, Typ av pulsmatare: Optisk, Tillbaka material: Safirglas, Processortillverkare: Samsung, Virtuell assistent: Samsung Bixby, Accelerometer: Ja, Vattentalig upp till: 5 ATM, Import skärmupplösning(px): 438 x 438, Tjocklek: 1,06 cm, Inbyggda hogtalare: Ja, Internationellt skydd ip kod: IP68, Import Vikt: 0.09, Processor: Exynos W1000, Ljudformat som stods: 3GA, AAC, AMR, AWB, M4A, MP3, OGA, OGG, WAV, Ljusstyrka: 600 cd/m², Somnkvalitet: Ja, Alwayson display: Ja, Boettmaterial: Gjuten aluminium, Import spec prosessor: Samsung, Ramkapacitet: 2000 MB, Import skärmtyp: Digital, Bildskarmsteknikens marknadsforingsnamn: Super AMOLED, Pekskarm: Ja, Spannets farg: Silver, Drifttid for batteri: 40 h, Mobil natverksanslutning: Nej, Militarstandard: MIL-STD-810H, Djup: 46 mm, Import smart-tvplattform: Wear OS, Batterikapacitet: 445 mAh, Bandfärg : Vit, Geomagnetisk sensor: Ja, Fargdisplay: Ja, Barometer : Ja, Bluetooth: Ja, Import skärmstorlek: 1.30, Positionering pa marknaden: Smartwatch, Batterityp: Inbyggt batteri, Boettfarg: Silver, Installerat operativsystem: Wear OS, Sportaktivitetsappar: Samsung Health, Flashminne: 64 GB, Galileo: Ja, Boettens storlek: 46 mm, Inbyggd mikrofon: Ja, Gyroskop: Ja, Upplosning: 438 x 438 pixels, Import spec operativsystem: Wear OS, Skarmtyp: Digital, Import wi-fi: Ja, Pulsmatare: Ja.

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Kategori: Smartwatches
EAN: 8806097413301
Varenr.: D44793
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Smartwatch Samsung Galaxy Watch 8 Classic 46 mm - sølv/hvid
-58%2.199 kr
Før 5.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Smartwatch Samsung Galaxy Watch 8 Classic 46 mm - sølv/hvid
-57%2.219 kr
Før 5.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Samsung Galaxy Watch8 Classic 46 mm Sølv Hvid SmartWatch
2.269 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Samsung® | Galaxy Watch8 Classic BT - Hvid
3.999 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Samsung Galaxy Watch8 Classic - White
3.999 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Samsung Galaxy Watch8 Classic Bluetooth
3.999 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Samsung Galaxy Watch8 Classic 46mm BT (white)
3.999 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung Smartwatch Galaxy Watch8 Classic BT - White Samsung koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung Smartwatch Galaxy Watch8 Classic BT - White Samsung koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.848 kr1.848 krKøb
2Livera DK1.999 kr2.068 krKøb
3Teknikproffset DK2.035 kr2.084 krKøb
4Boligcenter DK2.199 kr2.199 krKøb
5Vivas DK2.219 kr2.288 krKøb
6Ultrashop2.269 kr2.269 krKøb
7CS MEGASTORE DK3.999 kr3.999 krKøb
8Proshop DK3.999 kr3.999 krKøb
9Dustin DK3.999 kr4.085,25 krKøb
10Komplett DK3.999 kr3.999 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Samsung Smartwatch Galaxy Watch8 Classic BT - White Samsung

PriceData har fulgt prisen på Samsung Smartwatch Galaxy Watch8 Classic BT - White Samsung i 181 dage. Laveste pris i perioden er 1.848 kr (registreret d. 2. april 2026), højeste er 3.999 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.333 kr.

Den nuværende pris på 1.848 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Der er registreret 12 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for Samsung Smartwatch Galaxy Watch8 Classic BT - White Samsung. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for Samsung Smartwatch Galaxy Watch8 Classic BT - White Samsung de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. apr. 20261.848 kr64 kr (3%)
28. mar. 20261.912 kr2 kr (0%)
26. mar. 20261.914 kr1.285 kr (40%)
21. mar. 20263.199 kr800 kr (20%)
24. jan. 20263.999 kr1.480 kr (59%)
23. jan. 20262.519 kr377 kr (18%)
8. jan. 20262.142 kr39 kr (2%)
6. jan. 20262.181 kr39 kr (2%)
18. dec. 20252.142 kr39 kr (2%)
13. dec. 20252.181 kr80 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret