Gå til hovedindhold

Samsung Portable SSD T7 Shield - 2TB - Sort - Ekstern SSD - USB 3.2 Gen 2

SamsungOptiske drevEAN: 8806092968431
Pris fra 1.803,94 krtil 3.874 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 2.070,06 kr (53% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Samsung Portable SSD T7 Shield - 2TB - Sort - Ekstern SSD - USB 3.2 Gen 2 og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1803.94 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Samsung MU-PE2T0S 2 TB USB Type-C 32 Gen 2 31 Gen 2 Sort
1.803,94 kr
Til butik
Samsung MU-PE2T0S 2 TB USB Type-C 32 Gen 2 31 Gen 2 Sort billede

Produktinformation

Samsung MU-PE2T0S 2 TB USB Type-C 3.2 Gen 2 - Sort Oplev den imponerende Samsung MU-PE2T0S, en kraftfuld ekstern SSD med hele 2 TB lagringskapacitet. Denne USB Type-C 3.2 Gen 2 enhed tilbyder lynhurtig overførselshastighed, der gør det muligt for dig...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Kategori: Ekstern Lagerenheder
EAN: 8806092968431
Varenr.: 91768
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Samsung T7 Shield SSD MU-PE2T0S 2TB USB 3.2 Gen 2
2.866 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Samsung Portable SSD T7 Shield - 2TB - Sort - Ekstern SSD - USB 3.2 Gen 2
2.904 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Ekstern SSD Samsung T7 Shield 2 TB USB 3.2 Gen 2 (sort)
3.299 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Ekstern SSD Samsung T7 Shield 2 TB USB 3.2 Gen 2 (sort)
3.319 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Samsung T7 Shield 2tb Rugged Portable Ssd Usb-c Sort
3.874 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung Portable SSD T7 Shield - 2TB - Sort - Ekstern SSD - USB 3.2 Gen 2 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung Portable SSD T7 Shield - 2TB - Sort - Ekstern SSD - USB 3.2 Gen 2 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Ultrashop1.803,94 kr1.803,94 krKøb
2CompuMail DK2.866 kr2.866 krKøb
3Proshop DK2.904 kr2.904 krKøb
4Boligcenter DK3.299 kr3.299 krKøb
5Vivas DK3.319 kr3.388 krKøb
6Dustin DK3.874 kr3.960,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Samsung Portable SSD T7 Shield - 2TB - Sort - Ekstern SSD - USB 3.2 Gen 2

PriceData har fulgt prisen på Samsung Portable SSD T7 Shield - 2TB - Sort - Ekstern SSD - USB 3.2 Gen 2 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.599 kr (registreret d. 1. december 2025), højeste er 2.796 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.081 kr.

Den nuværende pris på 1.803,94 kr er 13% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 33% den seneste måned. Der er registreret 20 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 39 prisændringer for Samsung Portable SSD T7 Shield - 2TB - Sort - Ekstern SSD - USB 3.2 Gen 2. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 39 prisændringer for Samsung Portable SSD T7 Shield - 2TB - Sort - Ekstern SSD - USB 3.2 Gen 2 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 20261.803,94 kr992,06 kr (35%)
24. maj 20262.796 kr992,06 kr (55%)
20. maj 20261.803,94 kr907,06 kr (33%)
19. maj 20262.711 kr1 kr (0%)
18. maj 20262.712 kr908,06 kr (50%)
16. maj 20261.803,94 kr908,06 kr (33%)
15. maj 20262.712 kr908,06 kr (50%)
28. apr. 20261.803,94 kr851,06 kr (32%)
27. apr. 20262.655 kr851,06 kr (47%)
24. apr. 20261.803,94 kr874,06 kr (33%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret