Gå til hovedindhold

Silicon Power PC60 Portable SSD - 256GB - Sort - Ekstern SSD - USB 3.2 Gen 2

Silicon PowerOptiske drevEAN: 4713436149941
Pris fra 423 krtil 739 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 316 kr (43% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 359 kr 13. mar.

Sammenlign priser på Silicon Power PC60 Portable SSD - 256GB - Sort - Ekstern SSD - USB 3.2 Gen 2 og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 423 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
SILICON POWER SSD PC60 256GB USB 3.2 Gen 2
423 kr
Til butik
SILICON POWER SSD PC60 256GB USB 3.2 Gen 2 billede

Produktinformation

SILICON POWER PC60 - SSD - 256 GB - ekstern (bærbar) - USB 3.2 Gen 2 - 256-bit AES - sort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: SP256GBPSDPC60CK
EAN: 4713436149941
Varenr.: 1001093983
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Silicon Power PC60 Portable SSD - 256GB - Sort - Ekstern SSD - USB 3.2 Gen 2
571 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Silicon Power PC60 - 256 GB ekstern SSD, USB-C 3.2 Gen 2 - Sort
719 kr
Til butik
Silicon Power PC60 - 256 GB ekstern SSD, USB-C 3.2 Gen 2 - Sort billede

Produktinformation

Ekstern SSD til hurtig og sikker lagringSilicon Power PC60 er en kompakt og stilren ekstern SSD på 256 GB i sort design. Med USB-C og USB 3.2 Gen 2 får du læsehastigheder op til 540 MB/s og skrivehastigheder op til 500 MB/s - perfekt til hurtige sikkerhedskopier, filer på farten og smidig hverdag på både pc og Mac.Designet til hverdagenDet kvadratiske, lette kabinet på kun 46 g gør den nem at have i lommen eller tasken. Overfladen har et moderne, rillet mønster, og kabinettet er opgivet som stød- og slagresistent, så dine data er bedre beskyttet i mobilen hverdag.Sikkerhed og bred kompatibilitetPC60 understøtter hardwarekryptering med 256-bit AES og adgangskodebeskyttelse. Den fungerer med Windows 11/10/8.1/8/7, macOS (fra 10.3 til Ventura) og Linux.Lagringstype: Ekstern SSD, 3D NANDKapacitet: 256 GBGrænseflade: USB 3.2 Gen 2 (USB Type-C)Læsehastighed: op til 540 MB/sSkrivehastighed: op til 500 MB/sMål (H × B × D): 1,12 × 8,0 × 8,0 cmVægt: 46 gSikkerhed: 256-bit AES, adgangskode, hardwarekrypteringBeskyttelse: Stød- og slagresistentKompatibilitet: Windows, macOS, LinuxTrådløst netværk: NejThunderbolt: Nej...

Produktspecifikationer

Kategori: Eksterne
Vægt: 0.1g
EAN: 4713436149941
Varenr.: 2178321
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Silicon Power PC60 - 256 GB ekstern SSD, USB-C 3.2 Gen 2 - Sort
739 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Silicon Power PC60 Portable SSD - 256GB - Sort - Ekstern SSD - USB 3.2 Gen 2 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Silicon Power PC60 Portable SSD - 256GB - Sort - Ekstern SSD - USB 3.2 Gen 2 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK423 kr423 krKøb
2Proshop DK571 kr610 krKøb
3Boligcenter DK719 kr719 krKøb
4Vivas DK739 kr818 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Silicon Power PC60 Portable SSD - 256GB - Sort - Ekstern SSD - USB 3.2 Gen 2

PriceData har fulgt prisen på Silicon Power PC60 Portable SSD - 256GB - Sort - Ekstern SSD - USB 3.2 Gen 2 i 176 dage. Laveste pris i perioden er 357 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 814 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 417 kr.

Den nuværende pris på 423 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 26 prisfald og 31 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 58 prisændringer for Silicon Power PC60 Portable SSD - 256GB - Sort - Ekstern SSD - USB 3.2 Gen 2. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 58 prisændringer for Silicon Power PC60 Portable SSD - 256GB - Sort - Ekstern SSD - USB 3.2 Gen 2 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026423 kr1 kr (0%)
29. maj 2026424 kr11 kr (3%)
22. maj 2026435 kr1 kr (0%)
20. maj 2026434 kr1 kr (0%)
17. maj 2026435 kr3 kr (1%)
14. maj 2026432 kr2 kr (0%)
8. maj 2026430 kr258 kr (38%)
1. maj 2026688 kr49 kr (8%)
29. apr. 2026639 kr179 kr (39%)
27. apr. 2026460 kr34 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret