Gå til hovedindhold

Samsung Odyssey G3 S24DG300EU 24" VA 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 180Hz

SamsungComputerskærmeEAN: 8806095541723
Pris fra 930 krtil 1.458 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 528 kr (36% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 929 kr 4. maj

Sammenlign priser på Samsung Odyssey G3 S24DG300EU 24" VA 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 180Hz og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 930 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Samsung Odyssey G3 S24DG300EU 24" VA 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 180Hz
930 kr
Til butik
Samsung Odyssey G3 S24DG300EU 24" VA 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 180Hz billede

Produktinformation

Samsung Odyssey G3 S24DG300EU - G30D Series - LED-skærm - gaming - 24" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 180 Hz - VA - 250 cd/m² - 3000:1 - HDR10 - 1 ms - HDMI, DisplayPort - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Artikel nr.: LS24DG300EUXEN
EAN: 8806095541723
Varenr.: 1002278645
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gaming skærm Samsung Odyssey G3 24" Full HD 180 Hz (VA, HDR10)
1.069 kr
Til butik
Gaming skærm Samsung Odyssey G3 24" Full HD 180 Hz (VA, HDR10) billede

Produktinformation

Samsung Odyssey G3 S24DG300EU - G30D Series - LED-skærm - gaming - 24" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 180 Hz - VA - 250 cd/m² - 3000:1 - HDR10 - 1 ms - HDMI, DisplayPort - sortSamsung Odyssey G3 S24DG300EU er designet til at løfte din spil- og seeroplevelse. Den har en 24" Full HD-skærm, der giver liv til levende farver og detaljerede billeder takket være dens 95% sRGB-farveskala og HDR10-understøttelse. Spillere vil sætte pris på det sømløse, flydende gameplay, der muliggøres af AMD FreeSync-teknologi og en høj opdateringshastighed på 180 Hz, suppleret med en hurtig responstid på 1 ms for at holde bevægelsesslør på afstand.Forbedret visuel oplevelseMed en 24" Full HD-skærm (1080p), 95 % sRGB-farveskala og HDR10-kapacitet tilbyder Samsung Odyssey G3 en rig, levende og præcis farvegengivelse for en fordybende seeroplevelse.Problemfrit gameplayUdstyret med AMD FreeSync og en høj opdateringshastighed på 180 Hz leverer denne skærm jævn, tårefri gaming. Responstiden på 1 ms minimerer bevægelsesslør og sikrer, at du holder dig på toppen af dit spil.Ergonomisk designSamsung Odyssey G3 har omfattende justeringer af skærmens position, herunder højde, pivot, drejning og hældning, og sikrer optimal komfort under lange spilsessioner eller arbejdstimer.Funktioner for øjenkomfortFlimmerfri teknologi og øjenbeskyttelsestilstand reducerer belastningen af øjnene ved længere tids brug, hvilket gør det nemmere at nyde længere spilsessioner eller gennemføre omfattende projekter.Tilslutningsmuligheder og bekvemmelighedMed flere grænseflader, herunder HDMI og DisplayPort, og et energieffektivt design er denne skærm både alsidig og miljøvenlig. Funktionen Auto Source Switch sikrer problemfri tilslutning.GenereltAdaptive-Sync teknologi: AMD FreeSyncBacklight-teknologi: LED baglys

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Kategori: Skærme
Vægt: 5.6g
EAN: 8806095541723
Varenr.: 1816485
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gaming skærm Samsung Odyssey G3 24" Full HD 180 Hz (VA, HDR10)
1.089 kr
Til butik
Gaming skærm Samsung Odyssey G3 24" Full HD 180 Hz (VA, HDR10) billede

Produktinformation

Samsung Odyssey G3 S24DG300EU - G30D Series - LED-skærm - gaming - 24" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 180 Hz - VA - 250 cd/m² - 3000:1 - HDR10 - 1 ms - HDMI, DisplayPort - sortSamsung Odyssey G3 S24DG300EU er designet til at løfte din spil- og seeroplevelse. Den har en 24" Full HD-skærm, der giver liv til levende farver og detaljerede billeder takket være dens 95% sRGB-farveskala og HDR10-understøttelse. Spillere vil sætte pris på det sømløse, flydende gameplay, der muliggøres af AMD FreeSync-teknologi og en høj opdateringshastighed på 180 Hz, suppleret med en hurtig responstid på 1 ms for at holde bevægelsesslør på afstand.Forbedret visuel oplevelseMed en 24" Full HD-skærm (1080p), 95 % sRGB-farveskala og HDR10-kapacitet tilbyder Samsung Odyssey G3 en rig, levende og præcis farvegengivelse for en fordybende seeroplevelse.Problemfrit gameplayUdstyret med AMD FreeSync og en høj opdateringshastighed på 180 Hz leverer denne skærm jævn, tårefri gaming. Responstiden på 1 ms minimerer bevægelsesslør og sikrer, at du holder dig på toppen af dit spil.Ergonomisk designSamsung Odyssey G3 har omfattende justeringer af skærmens position, herunder højde, pivot, drejning og hældning, og sikrer optimal komfort under lange spilsessioner eller arbejdstimer.Funktioner for øjenkomfortFlimmerfri teknologi og øjenbeskyttelsestilstand reducerer belastningen af øjnene ved længere tids brug, hvilket gør det nemmere at nyde længere spilsessioner eller gennemføre omfattende projekter.Tilslutningsmuligheder og bekvemmelighedMed flere grænseflader, herunder HDMI og DisplayPort, og et energieffektivt design er denne skærm både alsidig og miljøvenlig. Funktionen Auto Source Switch sikrer problemfri tilslutning.GenereltAdaptive-Sync teknologi: AMD FreeSyncBacklight-teknologi: LED baglysDiagonal størrelse: 24"Dimensioner (B x D x H): 54.4 cm x 23.42 cm x 49.87 cm - med standerEgenskaber: Mega Dynamic Contrast RatioBlack eQualizerFlicker Free-teknologiEnergy SaverAim-Point AssistantRefresh Rate OptimizerOff TimerØjenbeskyttelsestilstandAuto Source SwitchEnergiforbrug om året: 25 kWtEnergiklasse: Klasse EEnergiklasse (HDR): Klasse FEnergimærke QR-kode URL: Https://eprel.ec.europa.eu/qr/1974579Farve: SortFarve support: 16,7 millioner farverFarvespektrum: 95% sRGBFormatforhold: 16:9Gaming: JaHDR-format: HDR10Kontrastforhold: 3000:1Lodret synsvinkel: 178Lysstyrke: 250 cd/m²Paneltype: VAPixel Pitch: 0.2767 mmResponstid: 1 ms (MPRT)Skærmtype: LED-baggrundsbelyst LCD-skærm / TFT aktiv matriksStandard opløsning: Full HD (1080p) 1920 x 1080 ved 180 HzVandret synsvinkel: 178Vægt: 3.9 kgForbindelseInterface: HDMI (HDCP 1.4) | DisplayPort 1.4 (HDCP 1.3) | Hovedtelefoner (mini-jackstik)MekaniskDrejevinkel: 30Højde justering: 120 mmJusteringer til display-position: Højdepivot (rotering)drejbartiltRotationsvinkel: -2/+92Tiltvinkel: -5/+20VESA-monteringsinterface: 100 x 100 mmDiverseEgenskaber: Slot sikkerhedslås (kabel lås sælges separat)Medfølgende ledninger: 1 x DisplayPort kabelSikkerhedsåbningstype: Kensington-sikkerhedsåbningEffektIndgangspænding: AC 100-240 VStrømforbrug (fra-tilstand): 0.3 WattStrømforbrug (Maks.): 25 WattStrømforbrug (Typisk): 17 WattStrømforbrug HDR (Til-tilstand): 19 kWh/1000 tStrømforbrug SDR (Til-tilstand): 17 kWh/1000 tStrømforbrugs-stand by: 0.5 WattMål og vægtDimensioner & vægt detaljer: Med stander - bredde: 54.4 cm - dybde: 23.42 cm - højde: 49.87 cm - vægt: 3.9 kg | Uden stander - bredde: 54.4 cm - dybde: 9.2 cm - højde: 33.33 cm - vægt: 2.4 kgMål & vægt (forsendelse)Bredde ved forsendelse: 61.8 cmDybde ved forsendelse: 43.9 cmHøjde ved forsendelse: 18.4 cmVægt ved forsendelse: 5.6 kgMiljømæssige parametreFugtighedsgrad ved brug: 10 - 80 % (ikke-kondenserende)Maks. driftstemperatur: 40 °CMin. driftstemperatur: 10 °C...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Kategori: Skærme
Vægt: 5.6g
EAN: 8806095541723
Varenr.: 1816485
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
24" Samsung Odyssey G3 S24DG300EU - 1920x1080 (FHD) - 180Hz - VA
1.180 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Samsung Odyssey G3 S24DG300EU 24 VA 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 180Hz
1.189 kr
Til butik
Gå til Superprice.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Samsung G30D computerskærm 61 cm (24") 1920 x 1080 pixel Fuld HD LCD Sort
1.458 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung Odyssey G3 S24DG300EU 24" VA 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 180Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung Odyssey G3 S24DG300EU 24" VA 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 180Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK930 kr930 krKøb
2Boligcenter DK1.069 kr1.069 krKøb
3Vivas DK1.089 kr1.158 krKøb
4Proshop DK1.180 kr1.180 krKøb
5Ultrashop1.189 kr1.189 krKøb
6Superprice.dk1.458 kr1.458 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Samsung Odyssey G3 S24DG300EU 24" VA 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 180Hz

PriceData har fulgt prisen på Samsung Odyssey G3 S24DG300EU 24" VA 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 180Hz i 185 dage. Laveste pris i perioden er 802 kr (registreret d. 24. december 2025), højeste er 941 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 858 kr.

Den nuværende pris på 930 kr er 8% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 26 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 44 prisændringer for Samsung Odyssey G3 S24DG300EU 24" VA 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 180Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 44 prisændringer for Samsung Odyssey G3 S24DG300EU 24" VA 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 180Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
5. maj 2026930 kr1 kr (0%)
4. maj 2026929 kr1 kr (0%)
30. apr. 2026930 kr1 kr (0%)
29. apr. 2026929 kr1 kr (0%)
27. feb. 2026930 kr11 kr (1%)
26. feb. 2026941 kr11 kr (1%)
19. feb. 2026930 kr27 kr (3%)
18. feb. 2026903 kr11 kr (1%)
16. feb. 2026892 kr1 kr (0%)
14. feb. 2026891 kr25 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret