Gå til hovedindhold

Philips Evnia 5000 27M2C5201L 27" Fast VA 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 180Hz

PhilipsComputerskærmeEAN: 8721038002256
Pris fra 1.174 krtil 1.789 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 615 kr (34% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.060 kr 30. apr.

Sammenlign priser på Philips Evnia 5000 27M2C5201L 27" Fast VA 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 180Hz og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1174 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips Evnia 5000 27M2C5201L 27" Fast VA 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 180Hz
1.174 kr
Til butik
Philips Evnia 5000 27M2C5201L 27" Fast VA 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 180Hz billede

Produktinformation

Philips Evnia 5000 27M2C5201L - LED-skærm - gaming - kurvet - 27" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 180 Hz - Fast VA - 3000:1 - HDR10 - 0.5 ms - 2xHDMI, DisplayPort - hvid

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Artikel nr.: 27M2C5201L/00
EAN: 8721038002256
Varenr.: 1002438597
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" Philips Evnia 5000 27M2C5201L - 1920x1080 (FHD) - 180Hz - VA
1.403 kr
Til butik
27" Philips Evnia 5000 27M2C5201L - 1920x1080 (FHD) - 180Hz - VA billede

Produktinformation

Philips Evnia 5000 27M2C5201L monitor leverer hurtig, immersiv gaming med en buet Fast VA-panel for dyb kontrast og præcise billeder. Størrelse: 27" Opløsning: 1920 x 1080 (FHD) Opdateringshastighed: 180Hz Paneltype: Fast VA Tilslutninger: 2x HDMI, DisplayPort Særlige funktioner: AMD Adaptive-Sync; HDR10; Buet design; 0.5 ms responstid Høj kontrast, HDR og lav responstid sikrer klare mål og jævn bevægelse til både konkurrence- og afslappede spillere.

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 27M2C5201L/00
EAN: 8721038002256
Varenr.: 3305015
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skærm 27" Philips Evnia 5000 buet gaming, Full HD, 180 Hz, hvid
1.699 kr
Til butik
Skærm 27" Philips Evnia 5000 buet gaming, Full HD, 180 Hz, hvid billede

Produktinformation

Fordele ved buet gaming skærmPhilips Evnia 5000 på 27" leverer en buet og omsluttende spiloplevelse med 1500R krumning, så du kan fordybe dig i spil og underholdning. Den hurtige 180 Hz opdateringshastighed og 1 ms GTG/0,5 ms MPRT giver glidende bevægelser og præcise reaktioner, mens AMD FreeSync og VESA Adaptive Sync minimerer tearing for et mere flydende billede. Med HDR10, høj kontrast på 3.000:1 og 300 cd/m² lysstyrke får du levende farver og dybe sorte nuancer.Designet til gaming og hverdagsbrugSkærmen bruger en Fast VA LCD med 16,7 mio. farver, bred betragtningsvinkel på 178°/178° samt sRGB-dækning på 122 % og DCI-P3 på 92 %. Ambiglow-omgivelseslys på tre sider skaber stemning omkring opsætningen, og LowBlue/Flimmerfri teknologi giver mere behagelig visning ved lange sessioner. Den hvide finish og det rene stativ passer elegant ind på gamingbordet.Skærmstørrelse: 27" / 68,6 cm, buet 1500ROpløsning: 1.920 × 1.080 (Full HD), 16:9Panel: Fast VA, LCD med W-LED bagbelysningOpdateringshastighed: 180 Hz (48–180 Hz)Responstid: 1 ms GTG / 0,5 ms MPRTLysstyrke: 300 cd/m²Kontrast: 3.000:1Farvedækning: sRGB 122 %, DCI-P3 92 %, NTSC 101 %, Adobe RGB 90 %Synsvinkler: 178°/178°Antirefleks: Haze 25 %, hårdhed 3HHDR: HDR10Teknologier: AMD FreeSync, VESA Adaptive Sync, Ambiglow (3-sidet), LowBlue, Flimmerfri, EasyRead, Crosshair, SmartImage Game, Shadow ControlTilslutninger: 2 × HDMI 2.0, 1 × DisplayPort 1.4, hovedtelefonudgang, HDCP 2.2Ergonomi: Hældning −5° til 20°, VESA 100 × 100 mm, Kensington-låsStrømforbrug: 20,8 W typisk; 0,5 W standby; 0,3 W slukket; intern strømforsyning (100–240 V, 50/60 Hz)Mål med stander: B 61,1 × H 46,8 × D 19,7 cm; vægt 4,81 kgMål uden stander: B 61,1 × H 37,0 × D 9,03 cm; vægt 4,22 kgKompatibilitet: Windows 10/11, Plug and ...

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Skærme
Vægt: 10.86g
EAN: 8721038002256
Varenr.: 1919272
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærm 27" Philips Evnia 5000 buet gaming, Full HD, 180 Hz, hvid
1.719 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Philips Evnia 5000 27M2C5201L 27 Fast VA 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 180Hz
1.789 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Evnia 5000 27M2C5201L 27" Fast VA 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 180Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Evnia 5000 27M2C5201L 27" Fast VA 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 180Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.174 kr1.174 krKøb
2Proshop DK1.403 kr1.403 krKøb
3Boligcenter DK1.699 kr1.699 krKøb
4Vivas DK1.719 kr1.888 krKøb
5Ultrashop1.789 kr1.789 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips Evnia 5000 27M2C5201L 27" Fast VA 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 180Hz

PriceData har fulgt prisen på Philips Evnia 5000 27M2C5201L 27" Fast VA 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 180Hz i 172 dage. Laveste pris i perioden er 1.060 kr (registreret d. 30. april 2026), højeste er 1.499 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.244 kr.

Den nuværende pris på 1.174 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 40 prisændringer for Philips Evnia 5000 27M2C5201L 27" Fast VA 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 180Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 40 prisændringer for Philips Evnia 5000 27M2C5201L 27" Fast VA 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 180Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.174 kr14 kr (1%)
30. maj 20261.188 kr1 kr (0%)
27. maj 20261.189 kr4 kr (0%)
24. maj 20261.185 kr1 kr (0%)
22. maj 20261.184 kr14 kr (1%)
20. maj 20261.170 kr15 kr (1%)
15. maj 20261.185 kr1 kr (0%)
13. maj 20261.184 kr3 kr (0%)
12. maj 20261.187 kr2 kr (0%)
9. maj 20261.189 kr115 kr (9%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret