Gå til hovedindhold

Samsung Galaxy Z Fold 7 256 GB -Blue Shadow Samsung

SamsungMobiltelefonerEAN: 8806097424543
Pris fra 11.309 krtil 16.601 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 5.292 kr (32% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 9.999 kr 2. apr.

Sammenlign priser på Samsung Galaxy Z Fold 7 256 GB -Blue Shadow Samsung og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 11309 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Salgsbutikken.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Samsung Galaxy Z Fold7 5G (256GB/Blue)
11.309 kr
Til butik
Samsung Galaxy Z Fold7 5G (256GB/Blue) billede

Produktinformation

Samsung Galaxy Z Fold7 5G (256GB/Blue)Uden abonnement.SIM-fri smartphone — virker med Telmore, YouSee, CBB, Oister og alle andre danske operatører. E-mærket, Pricerunner Købsgaranti, fri fragt og dag-til-dag levering.

Produktspecifikationer

Kategori: Samsung Galaxy Z
EAN: 8806097424543
Varenr.: Samsung Galaxy Z Fold7 5G (256GB/Blue)
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Samsung Galaxy Z Fold7 12GB 256GB Blue Shadow
11.474 kr
Til butik
Samsung Galaxy Z Fold7 12GB 256GB Blue Shadow billede

Produktinformation

Samsung Galaxy Z Fold7 - 5G smartphone - dual-SIM - RAM 12 GB / Intern hukommelse 256 GB - OLED display - 8" - 8" - 2184 x 1968 pixels 2184 x 1968 pixels (120 Hz) - 3x bagkamera 200 MP, 12 MP, 10 MP - 2x front cameras 10 MP, 10 MP - blå skygge

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Artikel nr.: SM-F966BDBBEUB
EAN: 8806097424543
Varenr.: 1003493114
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Samsung Galaxy Z Fold 7 256 GB -Blue Shadow Samsung
12.994 kr
Til butik
Samsung Galaxy Z Fold 7 256 GB -Blue Shadow Samsung billede

Produktinformation

Mobiltelefon Samsung Galaxy Z Fold 7 256 GB - Blue Shadow, Samsung Galaxy Z Fold7 256 GB är en vikbar mobiltelefon som kombinerar topprestanda, smart AI-hjälp, imponerande kameror och en otroligt tunn design – perfekt för dig som vill ha allt, på ett nytt sätt. Vikbar och ultratunn design, Galaxy Z Fold7 är bara 8,9 mm tunn hopvikt – och uppvikt blir den ultratunna 4,2 mm. Det gör den både kompakt och kraftfull – till och med lättare än Galaxy S25 Ultra, med sina endast 215 gram. Här får du avancerad teknik i ett sofistikerat format, tillgänglig i färgerna Blue Shadow, Silver Shadow och Jetblack. Hur tålig är Galaxy Z Fold7?, Byggd i Advanced Armor Aluminum och superstarkt Gorilla® Glass Victus® 2, klarar den upp till 200 000 vikningar. Den är dessutom IP48-klassad¹ – vattentålig upp till 1,5 meter i 30 minuter, samt skyddad mot inträngande partiklar större än 1 mm. Perfekt för vardagsanvändning med extra säkerhet. Fantastiska skärmar – inne och ute, Utvändigt får du en 6,5" skarp AMOLED-skärm som fungerar perfekt för snabb åtkomst med en hand. Inuti viker du upp till en generös 8,0" skärm med 120 Hz uppdateringsfrekvens och upp till 2600 nits ljusstyrka – vilket ger suverän sikt även i starkt dagsljus. Perfekt för att se på video, jobba eller spela. Vad kan jag göra med AI i Galaxy Z Fold7?, Massor! Med Galaxy AI² får du: Circle to Search with Google, 7 – rita en cirkel kring något på skärmen och sök direkt. Interpreter, 8 – tvåvägs översättning i realtid direkt på skärmen. Live Translate, ? – översätt röstsamtal i realtid. Text Call, ² – svara på samtal med text som översätts direkt i samtalet. Deep Research, 6 – be AI:n hämta och sammanfatta info från upp till 200 källor. Många AI-funktioner körs dessutom lokalt i mobilen, vilket skyddar din data. Vad har Galaxy Z Fold7 för kamera?, Den imponerande 200 MP-kameran fångar fantastiska bilder, även i mörker³, tack vare Samsungs förbättrade Nightography4. AI-motorn Visual Pro Engine² väljer automatiskt den bästa bilden – eller så justerar du manuellt själv. Du får även: Pro Color Grading, – ge bilderna din stil – som ett slags eget filter. Best Face, ² – AI väljer bilden där alla har ögonen öppna. Ta bort objekt, – sudda bort störande objekt, personer och annat med några tryck. Skiss-till-bild, – rita något enkelt så skapar mobilen en realistisk bild. Förhandsgranska från båda håll, – se motivet direkt på frontdisplayen – hitta den perfekta posen innan bilden tas. Hur fungerar multitasking?, Med skärmen uppvikt kan du köra upp till tre appar samtidigt. Kolla karta, chatta och boka bord – samtidigt. Perfekt även för videomöten i halvöppet läge där AI kan tolka direkt. Batteri och prestanda, Ett 4400 mAh-batteri5 ger kraft för hela dagen, och Snapdragon 8 Elite for Galaxy levererar AI- och spelprestanda utan väntetid. Stöd för snabbladdning (laddare köpes separat), trådlös laddning och batteridelning finns. Hur skyddas mina data?, Alla AI-funktioner är skyddade av Samsung Knox, en säkerhetslösning i flera lager. Filmer, bilder och dokument lagras tryggt, samtidigt som mycket av AI-användningen sker helt lokalt – så du har full kontroll. Samsung Galaxy Z Fold7 är mer än en mobil. Den är en vikbar studio, AI-hjälpreda och arbetsstation i ett – byggd för att ge dig maximal frihet, prestanda och trygghet i vardagen. Enheten är IP48-klassad för sötvatten – inte saltvatten eller sand. Tåligheten kan minska med tiden. Kräver Samsung-konto. Funktionerna är gratis åtminstone till slutet av 2025 på Galaxy-enheter som stöds. Resultat kan variera beroende på ljusförhållanden. Jämfört med tidigare Galaxy-modeller. Batteritiden varierar beroende på användning. AI genererar sammanfattningar från upp till 200 källor – kontroll av fakta krävs. Kräver inloggning och Google-tjänster. Tjänstens tillgänglighet varierar beroende på språk. Endast tillgängligt i förinstallerade Samsung Phone-appen. Resultatens korrekthet garanteras ej. Bildstabiliserare: Ja, Plattform: Android, Processorkarnor: 8, Narfaltskommunikation nfc: Ja, Digital zoom: 30x, Import energiklass(a-g): B, Skarm diagonal: 20,3 cm (8"), Import Energiklass: B, Vikta djup: 8,9 mm, Bredd: 143,2 mm, Vikt: 215 g, Import uppdateringsfrekvens: 120, Laddningseffekt som kravs min: 15 W, Tradlos laddning: Ja, Processorfamilj: Qualcomm Snapdragon, Utstotningsstift: Ja, Import Farg Lev: Blå, Bildstabilisatortyp: Optical Image Stabilization (OIS), Bildupplosning vid videoinspelning max: 7680 x 4320 pixels, Diverse fargkategori: Blå, Fargnamn: Blue Shadow, Snabb laddning: Ja, Andra skarmens gorilla glassversion: Gorilla Glass Victus 2, Formfaktor: Clamshell, Battery endurance per cycle: 2428 min, Battery endurance in cycles: 2000, Blandartal for sekundar bakre kamera: 2,2, Produktens farg: Blå, Import skärmupplösning(px): 2184 x 1968, Import sensorupplösninghuvudkamera: 200, Intern lagringskapacitet: 256 GB, Tredje bakre kamerans blandarnummer: 2,4, Nattlage: Ja, Internationellt skydd ip kod: IP48, Tredje bakre kamerans upplosning numeriskt: 10 MP, Ursprungsland: Vietnam, Import Vikt: 0.25, Processor: 8 Gen 3, Upplosning numerisk bakre kamera: 200 MP, Kabel inkluderad: USB typ C till USB typ C, AC Adapter inkluderad: Nej, Upplosning for sekundar framre kamera numerisk: 10 MP, Bildskarmens glastyp: Corning Glass, Blixt för bakre kamera : Ja, Import eprelid: 2284559, Allmänt/modell: Galaxy Z Fold 7, Ramkapacitet: 12 GB, Bländartal för andra främre kameran: 2,2, Andra displaytyp: Dynamic AMOLED 2 x, Fingeravtryckslasare: Ja, Bildskarmsteknikens marknadsforingsnamn: Dynamic AMOLED 2 x, Max uppdateringsfrekvens: 120 hz, Wifistandard: Wi-Fi 6E (802.11ax), Tradlos laddningskraft: 15 W, Simkorttyp: eSIM, Upplosning vid filmning: 7680x4320@30fps, Djup: 4,2 mm, Import smart-tvplattform: Android 16.0, Batterikapacitet: 4400 mAh, Gorilla glassversion: Gorilla Glass Victus 2, Virtual ram max: 223,6 GB, Usb typec charging port: Ja, Glastyp pa andra display: Gorilla Glass, Import modell: Galaxy Z Fold 7, Andra skärmens upplösning: 2520 x 1080 pixels, Hojd: 158,4 mm, Slutartal for bakre kamera: 1,7, Wifi direct: Ja, Typ av framre kamera: Dubbelkamera, Hogtalare: Stereo, Import skärmstorlek: 8.00, Maximal bildfrekvens: 30 fps, Skärmform: Platt, Usb typec required charging power max: 25 W, Installerat operativsystem: Android 16.0, Repairability class: C, Import generationmobiltbredband: 5G, Hopvikta bredden: 7,28 cm, Import ram-minne-installeradstorlek: 12, Import processor-familj: Qualcomm Snapdragon, Repeated free fall reliability class: A, Andra skärmens diagonal: 16,5 cm (6.5"), Energiklass: B, Slutartal for framre kamera: 2,2, Upplosning: 2184 x 1968 pixels, Optisk zoom: 3x, Processorboostfrekvens: 4,47 GHz, Import spec operativsystem: Android 16.0, Upplosning for sekundar bakre kamera numerisk: 12 MP, Automatisk fokus: Ja, Import lagringsutrymme: 256, Energieffektivitetsskalning: A till G, Typ av bakre kamera: Trippelkamera, Mobilt natverksgeneration: 5G, Upplosning numerisk framre kamera: 10 MP.

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Kategori: Mobiltelefoner & smartphones
EAN: 8806097424543
Varenr.: D44797
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Samsung Galaxy Z Fold7 256GB/12GB - Blue Shadow
-21%12.999 kr
Før 16.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Samsung® | Galaxy Z Fold7 - 256GB - Blue Shadow
12.999 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Samsung Galaxy Z Fold7 12GB 256GB Blue Shadow
13.279 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Samsung Galaxy Z Fold7 256gb Blå
16.601 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung Galaxy Z Fold 7 256 GB -Blue Shadow Samsung koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung Galaxy Z Fold 7 256 GB -Blue Shadow Samsung koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Salgsbutikken.dk11.309 kr11.309 krKøb
2CompuMail DK11.474 kr11.474 krKøb
3Teknikproffset DK12.994 kr13.043 krKøb
4Proshop DK12.999 kr12.999 krKøb
5CS MEGASTORE DK12.999 kr12.999 krKøb
6Ultrashop13.279 kr13.279 krKøb
7Dustin DK16.601 kr16.687,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Samsung Galaxy Z Fold 7 256 GB -Blue Shadow Samsung

PriceData har fulgt prisen på Samsung Galaxy Z Fold 7 256 GB -Blue Shadow Samsung i 180 dage. Laveste pris i perioden er 9.999 kr (registreret d. 2. april 2026), højeste er 12.450 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 11.488 kr.

Den nuværende pris på 11.309 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 36 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 59 prisændringer for Samsung Galaxy Z Fold 7 256 GB -Blue Shadow Samsung. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 59 prisændringer for Samsung Galaxy Z Fold 7 256 GB -Blue Shadow Samsung de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 202611.309 kr1 kr (0%)
30. maj 202611.308 kr1 kr (0%)
22. maj 202611.309 kr1 kr (0%)
21. maj 202611.308 kr15 kr (0%)
18. maj 202611.323 kr10 kr (0%)
15. maj 202611.333 kr5 kr (0%)
14. maj 202611.338 kr5 kr (0%)
12. maj 202611.343 kr4 kr (0%)
10. maj 202611.347 kr382 kr (3%)
9. maj 202611.729 kr208 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret