Gå til hovedindhold

Samsung Galaxy Watch8 40 mm Sølv Hvid SmartWatch

SamsungArmbåndsureAI-drevet personlig trænerAktive danskere og fitness-entusiasterEAN: 8806097413349

Samsung Galaxy Watch8 40mm Silver med Super AMOLED skærm, AI-coach, sundhedssensorer og 30 timers batteritid. Elegante sølvfinish med comfort-design. Læs mere

Pris fra 1.799 krtil 3.589 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 1.790 kr (50% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.623 kr 19. maj

Sammenlign priser på Samsung Galaxy Watch8 40 mm Sølv Hvid SmartWatch og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1799 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Salgsbutikken.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Samsung Galaxy Watch 8 L320 40mm BT - Silver
1.799 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Samsung Watch8 40mm Bluetooth
-0%2.632 kr
Før 2.632,46 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Samsung Galaxy Watch8 40 mm Sølv Hvid SmartWatch
2.988 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Samsung® | Galaxy Watch8 40mm BT - Silver
2.999 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Samsung Galaxy Watch8 40mm - Silver
2.999 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Samsung Galaxy Watch8 40mm BT (sølv)
2.999 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Samsung Galaxy Watch8 Small BT - Silver
3.425 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Samsung Galaxy Watch8 40 mm Sølv Hvid SmartWatch
3.589 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung Galaxy Watch8 40 mm Sølv Hvid SmartWatch koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung Galaxy Watch8 40 mm Sølv Hvid SmartWatch koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Salgsbutikken.dk1.799 kr1.799 krKøb
2Dustin DK2.632 kr2.718,25 krKøb
3CompuMail DK2.988 kr2.988 krKøb
4CS MEGASTORE DK2.999 kr2.999 krKøb
5Proshop DK2.999 kr2.999 krKøb
6Komplett DK2.999 kr2.999 krKøb
7Teknikproffset DK3.425 kr3.474 krKøb
8Ultrashop3.589 kr3.589 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Samsung Galaxy Watch8 40mm Silver

Samsung

Samsung Galaxy Watch8 40mm Silver med Super AMOLED skærm, AI-coach, sundhedssensorer og 30 timers batteritid. Elegante sølvfinish med comfort-design.

• smartwatch sølv
• samsung ur
• galaxy watch
• fitness tracker
• AI coach
• Aktive danskere og fitness-entusiaster
• AI-drevet personlig træner

Beskrivelse

Samsung Galaxy Watch8 40mm Silver er den mest avancerede smartwatch fra Samsung med elegant sølvfinish og revolutionær AI-teknologi. Uret kombinerer stilfuldt design med kraftfulde sundhedsfunktioner som søvncoaching, personlig AI-løbetræner og omfattende sundhedsovervågning. Den ultra-lyse Super AMOLED skærm (3000 nits) sikrer perfekt aflæsning selv i sollys, mens den robuste aluminiumskonstruktion med safirglas giver maksimal holdbarhed. Med 30 timers batteritid, vandtæthed til 50m og intuitive berøringsknapper er denne smartwatch det perfekte valg til aktive danskere som ønsker premium teknologi og komfort.

Specifikationer

Vægt:30g (kun etui)
Batteri:325 mAh op til 30 timer
Sensorer:Optisk hjertesensor, ECG, temperatursensor, accelerometer
Materiale:Armeret aluminium med safirglas
Processor:Samsung Exynos W1000
Skærmtype:Super AMOLED 1.34 tommer
Vandtæthed:IP68, 50m dybde
Konnektivitet:Bluetooth 5.3, Wi-Fi, NFC
Operativsystem:Wear OS by Samsung
Skærmopløsning:438 x 438 pixels

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor lang batteritid har Galaxy Watch8 40mm Silver?

Galaxy Watch8 har op til 30 timers batteritid ved typisk brug med Always-On Display aktiveret, og understøtter hurtig trådløs opladning via WPC standard.

Er Galaxy Watch8 40mm kompatibel med iPhone?

Galaxy Watch8 er designet til Android-enheder (version 12 eller nyere) og vil ikke fungere optimalt med iPhone. Den kræver Samsung Galaxy-telefon for alle funktioner.

Hvilke sundhedsfunktioner har Galaxy Watch8?

Uret måler puls, blodtryk, ECG, iltmætning, kropstemp, søvnstadier, stress og kropssammensætning. Inkluderer AI-søvncoach og personlig løbetræner med 90+ træningsmoduler.

Kan Galaxy Watch8 bruges til svømning?

Ja, uret er vandtæt til 50 meters dybde (IP68-certificeret) og kan bruges til svømning og vandsport. Det sporer automatisk svømmeaktiviteter og vandtræning.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Samsung Galaxy Watch8 40 mm Sølv Hvid SmartWatch

PriceData har fulgt prisen på Samsung Galaxy Watch8 40 mm Sølv Hvid SmartWatch i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.623 kr (registreret d. 19. maj 2026), højeste er 2.632 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.859 kr.

Den nuværende pris på 1.799 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 5% den seneste måned. Der er registreret 67 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 88 prisændringer for Samsung Galaxy Watch8 40 mm Sølv Hvid SmartWatch. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 88 prisændringer for Samsung Galaxy Watch8 40 mm Sølv Hvid SmartWatch de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.799 kr1 kr (0%)
30. maj 20261.798 kr1 kr (0%)
25. maj 20261.799 kr54 kr (3%)
24. maj 20261.745 kr70 kr (4%)
23. maj 20261.815 kr70 kr (4%)
22. maj 20261.885 kr157 kr (9%)
21. maj 20261.728 kr19 kr (1%)
20. maj 20261.747 kr124 kr (8%)
19. maj 20261.623 kr5 kr (0%)
18. maj 20261.628 kr5 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret