Gå til hovedindhold

Samsung Galaxy Buds3 FE Trådløse høretelefoner, Earbuds (grå)

SamsungElektronikEAN: 8806097621256
Pris fra 1.057 krtil 1.249 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 192 kr (15% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Samsung Galaxy Buds3 FE Trådløse høretelefoner, Earbuds (grå) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1057 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Samsung In ear hörlurar Galaxy Buds3 FE - Matte gray Samsung
1.057 kr
Til butik
Samsung In ear hörlurar Galaxy Buds3 FE - Matte gray Samsung billede

Produktinformation

In-ear hörlurar Samsung Galaxy Buds3 FE - Matte gray, Upplev musik, samtal och översättning på ett helt nytt sätt – Samsung Galaxy Buds3 FE kombinerar kraftfullt ljud, smart AI och elegant design i ett par in-ear hörlurar som alltid är redo för dig. GALAXY AI CUSTOMIZATION AND ASSISTANT, Handsfree AI-upplevelse, Du kan enkelt komma åt Gemini AI-assistenten genom att långtrycka eller använda röstaktivering. Tack vare Gemini Live¹ kan du få information och bolla idéer med AI i en tvåvägskonversation. Som att prata med en kompis!, Direktöversättning, Följ ett föredrag samtidigt som du får direktöversättning av det främmande språket via hörlurarna.² Gå på en guidad tur och få allt översatt medan du tittar och fokuserar på det intressanta. Träffar du någon som talar ett främmande språk, behåll ögonkontakten och låt hörlurarna översätta direkt med Live Translate.², Få texten uppläst, I stället för att läsa text på mobilen kan du få innehållet översatt och uppläst i örat.² Behöver du pausa: tryck på skaftet en gång. Tryck igen och du kommer tillbaka till där du var. Så bekvämt!¹, Fortsätt där du var, När du tar ut hörlurarna stannar uppspelningen automatiskt och fortsätter där den var när du sätter in dem igen. Detsamma gäller när du bara tar ut och sätter in en av snäckorna. Ställ in Auto Pause-läge så behöver du inte tänka mer på det. DESIGN OCH FUNKTIONALITET, Exklusiv design, Med en slående ny design inspirerad av blad, sticker de nya Galaxy Buds3 FE ut. Dessa hörlurar erbjuder en bekväm och säker passform för att bäras hela dagen. Utformad för miljoner öron, Via 3D-skanning av mängder av inner- och ytteröron har en AI grupperat de vanligaste öronformerna. Samsung Galaxy Buds3 FE sitter bekvämt i ytterörat och återger ljudet brett och balanserat. Intuitiva nyp- och svepkontroller, Nyp- och svepsensorer på varje skaft ger snabb, precis kontroll över volym, uppspelning och samtal – smidig användbarhet direkt i fingertopparna. Smart laddningsetui, Laddningsetuiet ger hörlurarna kraft för timmar av underhållning. Du får upp till 8,5 timmars lyssning på en laddning och upp till 30 timmar totalt med etuiet.³ Du kan även ansluta hörlurarna när de ligger i etuiet genom att trycka in knappen i tre sekunder. Enkel och omedelbar, parkoppling Anslut dina hörlurar direkt genom att trycka på knappen på det upplysta laddningsetuiet – ingen app eller extra steg behövs. HÖGKVALITATIVT LJUD, App-specifik finjustering, Samsung Galaxy Buds3 har ett grymt ljud med djup bas och krispig diskant. Men du kanske vill ha något annorlunda? På Quick Panel for Buds på din mobil ställer du in vilken typ av ljud du vill höra i olika situationer och på olika plattformar. Du kan till exempel ställa in Boost Dialogue för att förstärka samtal i bullriga miljöer. Gillar du att lyssna på olika typer av musik, som klassiskt och K-pop, anpassar funktionen Loudness Normalisation ljudet så att du får riktigt bra lyssning. Här kan du reglera graden av brusreducering (ANC), omgivande ljud (Ambient) eller anpassat läge (Adaptive). Du kan också ställa in ljudet specifikt för olika appar som Spotify, Netflix och YouTube. Kraftfullt ljud och djup bas, En imponerande 11 mm högtalare levererar kraftfull bas och rikt, klart ljud för en uppslukande lyssningsupplevelse, oavsett om du njuter av musik, filmer eller samtal. Avancerad aktiv brusreducering (ANC), Stäng ute distraktioner och fokusera på det som är viktigt med kraftfull ANC, som intelligent filtrerar bort oönskat brus så att du kan njuta av ditt ljud var du än är. Kristallklara samtal, Maskininlärningsbaserad samtalsteknologi isolerar och klargör din röst även i bullriga miljöer, så att samtal låter naturliga och tydliga oavsett var du befinner dig. 1.?Galaxy AI-funktioner erbjuds utan kostnad åtminstone till slutet av 2025 på Samsung Galaxy enheter som stöds. Galaxy AI finns tillgängligt på Galaxy S24-serien, Galaxy S23-serien, Galaxy Z Fold5, Galaxy Z Flip5, Galaxy Z Fold4, Galaxy Z Flip4, Galaxy Tab S9- serien, Galaxy Tab S8-serien, Galaxy Buds3, Galaxy Buds3 Pro, Galaxy Buds2-serien eller Galaxy Buds FE. 2.?Live Translate kräver nätverksanslutning och Samsung-kontoinloggning. Live Translate är endast tillgängligt på den förinstallerade Samsung Phone-appen. Vissa språk kan kräva nedladdning av språkpaket. Tjänstens tillgänglighet kan variera beroende på språk. Resultatens korrekthet kan inte garanteras. 3. Batteritiden kan variera beroende på användning. Horlursteknik: Dynamisk, Inkluderade tillbehör: Laddningsfodral (515 mAh), Import mikrofontyp: Ja, Anslutningsteknik: Trådlös, Plattform: SmartThings, Mått och vikt komponenter: Öronsnäcka: 1.8 cm x 3.38 cm x 2.11 cm / 5 g ¦ Laddningsfodral: 5.89 cm x 2.44 cm x 4.87 cm / 41.8 g, Horlursmodell: In-ear, Bluetooth ljudcodec: AAC, SBC, SSC (Samsung Seamless Codec), Egenskaper: Auto Switch, Runtime details: Kontinuerligt prat (brusreducering PÅ): upp till 4 timmar ¦ Kontinuerligt prat (brusreducering PÅ/med inkluderat laddningsfodral): upp till 18 timmar ¦ Kontinuerlig uppspelning (brusreducering PÅ): upp till 6 timmar ¦ Kontinuerlig uppspelning (brusreducering PÅ/med inkluderat laddningsfodral): upp till 24 timmar ¦ Kontinuerligt prat (brusreducering AV): upp till 4 timmar ¦ Kontinuerligt prat (brusreducering AV/med inkluderat laddningsfodral): upp till 18 timmar ¦ Kontinuerlig uppspelning (brusreducering AV): upp till 8.5 timmar ¦ Kontinuerlig uppspelning (brusreducering AV/med inkluderat laddningsfodral): upp till 30 timmar, Djup: 3.38 cm, Bredd: 1.8 cm, Vikt: 5 g, Intelligent assistent: Google Gemini, Bixby, Import laddareingår1: Nej, Reglage: Klämstyrning, svepkontroll, Ytterligare funktioner: Samsung Find, Bixby röstväckning, Bluetoothversion: Bluetooth 5.4, Hojd: 2.11 cm, Import Farg Lev: Grå, Funktioner: Beröringskontroll, Import usbpowerdelivery1: Nej, Import skydd: Svettålig, Tradlos teknik: Bluetooth, Import anslutningkabelellertrådlös: Trådlös, Formfaktor: Inbyggd, Kapacitet: 53 mAh, Färg: Grå, Standarder som foljs: IP54, Kompatibel med internet of things iot: Ja, Rekommenderad anvandning: Bärbar elektronik, Skydd: Svettålig, stänktålig, Driftstid upp till: 6 h, Import effektlevererad: 2.5 - 4.5, Anslutningstyp: USB (USB Type-C) - på laddningsfodral, Rostkontrollerad: Indirekt, Import Vikt: 0.07, Batteri : Hörlursbatteri, laddningsbart, Inkluderade mikrofoner: 6, Ljudeffekter: Ambient Sound Mode, 360 ljud, Typ av produkt: True wireless-hörlurar - Bluetooth - trådlös, Bluetoothprofiler: Advanced Audio Distribution Profile (A2DP), Audio/Video Remote Control Profile (AVRCP), handsfree-profil (HFP), Sensorer: Hallsensor, trycksensor, närhetssensor, beröringssensor, Import brusreducering1: Ja.

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Kategori: Hovedtelefoner
EAN: 8806097621256
Varenr.: D45159
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Samsung® | Galaxy Buds3 FE - Gray
1.199 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Samsung Galaxy Buds3 FE - Grey
1.199 kr
Til butik
Samsung Galaxy Buds3 FE - Grey billede

Produktinformation

Forstyr ikke Galaxy Buds3 FE leverer en kraftfuld aktiv støjreduktion (ANC), der blokerer uønskede eksterne lyde. Den avancerede ANC-teknologi filtrerer effektivt omgivende støj, så du kan holde fokus. Med intuitive knibe- og strygkontroller kan du nemt skifte mellem støjreduktion og omgivende lydtilstande. Denne smarte, brugervenlige ANC-opsætning gør Galaxy Buds3 FE til en enestående ledsager til uafbrudt lytning, uanset hvor livet fører dig hen. Iøjnefaldende nyt design Med et slående nyt bladinspireret design skiller de nye Galaxy Buds3 FE sig ud. Disse øretelefoner tilbyder en behagelig og sikker pasform, så du kan have dem på hele dagen. Stængerne integrerer intelligent både knibe- og strygesensorer, hvilket giver brugervenlige, intuitive betjeningsknapper til lydstyrke, afspilning og opkald lige ved hånden. Galaxy Buds3 FE er designet til en aktiv livsstil og har IP54-klassificering for vand- og støvmodstand, så de er klar til træning og lejlighedsvise stænk. Din verden. Dit lydbillede. Galaxy Buds3 FE er udviklet til at levere kraftfuld og klar lyd. Med en premium 11 mm dynamisk driver producerer disse øretelefoner dyb, resonant bas og en afbalanceret lydprofil, der bringer din musik til live. Avanceret opkaldsteknologi, herunder maskinlæringsbaserede løsninger, sikrer, at din stemme kan høres selv i støjende omgivelser.

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Kategori: Hovedtelefonerheadset2
Artikel nr.: SM-R420NZAAEUB
EAN: 8806097621256
Varenr.: 3398148
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Samsung Galaxy Buds3 FE Trådløse høretelefoner, Earbuds (grå)
1.199 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Samsung Galaxy Buds3 Fe Stereo Grå
1.249 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung Galaxy Buds3 FE Trådløse høretelefoner, Earbuds (grå) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung Galaxy Buds3 FE Trådløse høretelefoner, Earbuds (grå) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Teknikproffset DK1.057 kr1.106 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.199 kr1.199 krKøb
3Proshop DK1.199 kr1.199 krKøb
4Komplett DK1.199 kr1.199 krKøb
5Dustin DK1.249 kr1.335,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Samsung Galaxy Buds3 FE Trådløse høretelefoner, Earbuds (grå)

PriceData har fulgt prisen på Samsung Galaxy Buds3 FE Trådløse høretelefoner, Earbuds (grå) i 182 dage. Laveste pris i perioden er 849 kr (registreret d. 13. januar 2026), højeste er 1.199 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.077 kr.

Den nuværende pris på 1.057 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 4 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 8 prisændringer for Samsung Galaxy Buds3 FE Trådløse høretelefoner, Earbuds (grå). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 8 prisændringer for Samsung Galaxy Buds3 FE Trådløse høretelefoner, Earbuds (grå) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.057 kr142 kr (12%)
9. apr. 20261.199 kr10 kr (1%)
27. mar. 20261.189 kr10 kr (1%)
14. jan. 20261.199 kr350 kr (41%)
13. jan. 2026849 kr350 kr (29%)
30. dec. 20251.199 kr300 kr (33%)
28. dec. 2025899 kr300 kr (25%)
27. dec. 20251.199 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret