Gå til hovedindhold

Samsung Galaxy A36 A366 (Lime) Dual SIM 6.7 Super AMOLED 1080x2340/2.4GHz&1.8GHz/6GB RAM/128GB/Android 15/WiFi,BT,4G,5G

SamsungMobiltelefoner120Hz Super AMOLED displayGaming og multimediaEAN: 8806095984551

Samsung Galaxy A36 5G med 6,7" Super AMOLED skærm, Snapdragon processor, triple kamera og 5000mAh batteri. Få den i flot Awesome Lime farve. Læs mere

Pris fra 2.047 krtil 2.719 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 672 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.877 kr 12. maj

Sammenlign priser på Samsung Galaxy A36 A366 (Lime) Dual SIM 6.7 Super AMOLED 1080x2340/2.4GHz&1.8GHz/6GB RAM/128GB/Android 15/WiFi,BT,4G,5G og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2047 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Salgsbutikken.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Samsung Galaxy A36 5G (128GB/Lime)
2.047 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Samsung Galaxy A36 6.7" 128GB Awesome Lime
2.214 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Samsung Galaxy A36 5G-telefon, 128/6 GB, lime
2.216 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Samsung Galaxy A36 6.7 128GB Awesome Lime
2.269 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Samsung Galaxy A36 6,7" 128 GB - Awesome Lime
-7%2.699 kr
Før 2.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Samsung Galaxy A36 6,7" 128 GB - Awesome Lime
-7%2.719 kr
Før 2.919 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung Galaxy A36 A366 (Lime) Dual SIM 6.7 Super AMOLED 1080x2340/2.4GHz&1.8GHz/6GB RAM/128GB/Android 15/WiFi,BT,4G,5G koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung Galaxy A36 A366 (Lime) Dual SIM 6.7 Super AMOLED 1080x2340/2.4GHz&1.8GHz/6GB RAM/128GB/Android 15/WiFi,BT,4G,5G koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Salgsbutikken.dk2.047 kr2.047 krKøb
2CompuMail DK2.214 kr2.214 krKøb
3Teknikproffset DK2.216 kr2.265 krKøb
4Ultrashop2.269 kr2.269 krKøb
5Boligcenter DK2.699 kr2.699 krKøb
6Vivas DK2.719 kr2.788 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Samsung Galaxy A36 5G 128GB Awesome Lime

Samsung

Samsung Galaxy A36 5G med 6,7" Super AMOLED skærm, Snapdragon processor, triple kamera og 5000mAh batteri. Få den i flot Awesome Lime farve.

• Gaming og multimedia
• 120Hz Super AMOLED display

Beskrivelse

Samsung Galaxy A36 5G er en kraftfuld smartphone med 6,7" Super AMOLED display og 120Hz opdateringshastighed. Med Snapdragon 6 Gen 3 processor og 6GB RAM sikrer den flydende ydeevne til spil, streaming og multitasking. Det avancerede triple kamerasystem med 50MP hovedkamera, OIS og AI-funktioner giver fantastiske billeder og 4K video. 5000mAh batteriet med 45W hurtigopladning holder dig kørende hele dagen. IP67-certificering beskytter mod vand og støv. Android 15 med One UI 7 giver en intuitiv brugeroplevelse med 6 års sikkerhedsopdateringer. Awesome Lime farven tilføjer et unikt og livligt look til din hverdagscomputer.

Specifikationer

ram:6 GB
farve:Awesome Lime
batteri:5000 mAh
materiale:Corning Gorilla Glass Victus+
opladning:45W hurtigopladning
processor:Snapdragon 6 Gen 3 Octa-core
lagerplads:128 GB
opløsning:2340 x 1080 pixels
frontkamera:12MP
hovedkamera:50MP + 8MP + 5MP
display_size:6,7 tommer Super AMOLED
vandmodstand:IP67
operativsystem:Android 15 One UI 7

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor stor er skærmen på Galaxy A36 5G?

Galaxy A36 5G har en 6,7 tommer Super AMOLED skærm med FHD+ opløsning og 120Hz opdateringshastighed for flydende scrolling og skarpe billeder.

Hvor meget lagerplads har telefonen?

Modellen kommer med 128GB intern lagerplads og 6GB RAM. Der er også mulighed for at udvide lageret med microSD kort.

Er telefonen vandtæt?

Ja, Galaxy A36 5G har IP67-certificering, hvilket betyder den er beskyttet mod støv og kan modstå nedsænkning i vand op til 1 meter i 30 minutter.

Hvor lang batterilevetid har den?

Med 5000mAh batteriet kan du få op til 29 timers videoafspilning. Telefonen understøtter også 45W Super Fast Charging for hurtig genopladning.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Samsung Galaxy A36 A366 (Lime) Dual SIM 6.7 Super AMOLED 1080x2340/2.4GHz&1.8GHz/6GB RAM/128GB/Android 15/WiFi,BT,4G,5G

PriceData har fulgt prisen på Samsung Galaxy A36 A366 (Lime) Dual SIM 6.7 Super AMOLED 1080x2340/2.4GHz&1.8GHz/6GB RAM/128GB/Android 15/WiFi,BT,4G,5G i 185 dage. Laveste pris i perioden er 1.829 kr (registreret d. 2. december 2025), højeste er 2.075 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.939 kr.

Den nuværende pris på 2.047 kr er 6% over normalprisen. Prisen er steget 5% den seneste måned. Der er registreret 21 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 39 prisændringer for Samsung Galaxy A36 A366 (Lime) Dual SIM 6.7 Super AMOLED 1080x2340/2.4GHz&1.8GHz/6GB RAM/128GB/Android 15/WiFi,BT,4G,5G. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 39 prisændringer for Samsung Galaxy A36 A366 (Lime) Dual SIM 6.7 Super AMOLED 1080x2340/2.4GHz&1.8GHz/6GB RAM/128GB/Android 15/WiFi,BT,4G,5G de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. maj 20262.047 kr28 kr (1%)
24. maj 20262.075 kr125 kr (6%)
23. maj 20261.950 kr87 kr (4%)
21. maj 20262.037 kr87 kr (4%)
20. maj 20261.950 kr87 kr (4%)
16. maj 20262.037 kr88 kr (5%)
14. maj 20261.949 kr5 kr (0%)
13. maj 20261.944 kr67 kr (4%)
12. maj 20261.877 kr72 kr (4%)
10. maj 20261.949 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret