Gå til hovedindhold

Samsung GALAXY A36 Enterprise Edition SM-A366B Dual-SIM 6128GB Awesome Black Android 15 Smartphone

SamsungMobiltelefonerEAN: 8806097300250
Pris fra 2.103 krtil 3.249 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.146 kr (35% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Samsung GALAXY A36 Enterprise Edition SM-A366B Dual-SIM 6128GB Awesome Black Android 15 Smartphone og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2103 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Samsung Galaxy A36 6.7" 128GB Awesome Black
2.103 kr
Til butik
Samsung Galaxy A36 6.7" 128GB Awesome Black billede

Produktinformation

Samsung Galaxy A36 - Enterprise Edition - 5G smartphone - dual-SIM - RAM 6 GB / Intern hukommelse 128 GB - OLED display - 6.7" - 2340 x 1080 pixels (120 Hz) - 3x bagkamera 50 MP, 8 MP, 5 MP - front camera 12 MP - fantastisk sort

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Artikel nr.: SM-A366BZKBEEB
EAN: 8806097300250
Varenr.: 1003140742
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Samsung Galaxy A36 6.7 128GB Awesome Black
2.479 kr
Til butik
Samsung Galaxy A36 6.7 128GB Awesome Black billede

Produktinformation

Oplev den brillante Samsung Galaxy A36 67 128GB i en stilfuld og tidløs sort farve. Denne smartphone kombinerer en kraftfuld ydeevne med et elegant design, der passer perfekt til dit moderne liv. Udstyret med en 6,4 tommer FHD+ skærm, får du en fantastisk...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Kategori: Mobiltelefoner
EAN: 8806097300250
Varenr.: 89588
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Samsung Galaxy A36 128 GB - sort
-7%2.499 kr
Før 2.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Samsung Galaxy A36 128 GB - sort billede

Produktinformation

Fordele ved Samsung Galaxy A36 5GSamsung Galaxy A36 er en elegant 5G mobiltelefon til dig, der vil have flot skærm, stærkt kamera og hurtig hverdag. Den 6,7" Super AMOLED-skærm med 120 Hz gør scrolling og spil glatte, mens Gorilla Glass Victus+ giver robusthed i daglig brug. Med et tredobbelt kamera på op til 50 MP kan du forevige øjeblikke i klare detaljer, og portrættilstand samt makro gør det nemt at være kreativ. Fingeraftrykslæseren giver sikker og hurtig oplåsning, og den store 5.000 mAh batteri holder dig kørende længe.Design, ydeevne og hverdagDen slanke krop i farven Awesome Black er kun 7,4 mm tyk og vejer 195 g, så den ligger behageligt i hånden. En Qualcomm Snapdragon processor med otte kerner og 6 GB RAM giver smidig multitasking, og Android 15 med One UI 7,0 er let at bruge. Du får Dual SIM med NanoSIM + eSIM, Wi‑Fi 6, Bluetooth 5,4, NFC og USB‑C. Opladning understøtter USB Power Delivery (10–45 W). IP67 giver støv- og vandbestandighed til hverdagens uforudsete stænk.Skærm og lyd til underholdningDen store FHD+ skærm (1.080 × 2.340) leverer levende farver og op til 1.200 cd/m² lysstyrke, perfekt til video, spil og sociale medier. Always‑on display viser det vigtigste i et hurtigt glimt, og Dolby Atmos giver mere engagerende lyd i kompatible hovedtelefoner eller højttalere.Skærm: 6,7" Super AMOLED, 120 Hz, 1.080 × 2.340, 385 ppiProcessor: Qualcomm Snapdragon, 8 kerner, boost op til 2,4 GHzHukommelse: 6 GB RAM, 128 GB intern lagerpladsKamera bag: 50 MP (f/1,8, 80°) + 8 MP ultravid (120°, f/2,2) + 5 MP (f/2,4)Selfiekamera: 12 MP (81°, f/2,4)Video: Op til 4K ved 30 fps, slowmotion op til 240 fpsNetværk: 5G, 4G LTE, 3G; Dual SIM (NanoSIM + eSIM)Trådløst: Wi‑Fi 6, Bluetooth 5,4, NFC, Wi‑Fi Direct, MIMOStik: USB‑C (USB 2.0); hovedtelefon via USB‑CBatteri: 5.000 mAh, opladnin...

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Kategori: Mobiltelefoner
Vægt: 0.32g
EAN: 8806097300250
Varenr.: 1927416
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Samsung Galaxy A36 128 GB - sort
-7%2.519 kr
Før 2.719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Samsung Galaxy A36 5G Enterprise Edition-telefon, 128/6 GB, sort
2.966 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Samsung Galaxy A36 5G 128GB/6GB Enterprise Edition - Awesome Black
3.199 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Samsung Galaxy A36 5g Enterprise Edition 128gb Sort
3.249 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung GALAXY A36 Enterprise Edition SM-A366B Dual-SIM 6128GB Awesome Black Android 15 Smartphone koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung GALAXY A36 Enterprise Edition SM-A366B Dual-SIM 6128GB Awesome Black Android 15 Smartphone koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.103 kr2.103 krKøb
2Ultrashop2.479 kr2.479 krKøb
3Boligcenter DK2.499 kr2.499 krKøb
4Vivas DK2.519 kr2.598 krKøb
5Teknikproffset DK2.966 kr3.015 krKøb
6Proshop DK3.199 kr3.199 krKøb
7Dustin DK3.249 kr3.335,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Samsung GALAXY A36 Enterprise Edition SM-A366B Dual-SIM 6128GB Awesome Black Android 15 Smartphone

PriceData har fulgt prisen på Samsung GALAXY A36 Enterprise Edition SM-A366B Dual-SIM 6128GB Awesome Black Android 15 Smartphone i 180 dage. Laveste pris i perioden er 1.899 kr (registreret d. 10. december 2025), højeste er 2.519 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.140 kr.

Den nuværende pris på 2.103 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 17% den seneste måned. Der er registreret 22 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 44 prisændringer for Samsung GALAXY A36 Enterprise Edition SM-A366B Dual-SIM 6128GB Awesome Black Android 15 Smartphone. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 44 prisændringer for Samsung GALAXY A36 Enterprise Edition SM-A366B Dual-SIM 6128GB Awesome Black Android 15 Smartphone de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20262.103 kr18 kr (1%)
27. maj 20262.121 kr62 kr (3%)
24. maj 20262.183 kr51 kr (2%)
16. maj 20262.234 kr111 kr (5%)
7. maj 20262.123 kr396 kr (16%)
6. maj 20262.519 kr371 kr (17%)
30. apr. 20262.148 kr86 kr (4%)
29. apr. 20262.234 kr245 kr (10%)
28. apr. 20262.479 kr356 kr (17%)
11. apr. 20262.123 kr356 kr (14%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret