Gå til hovedindhold

Samsung BE55FX-H - 55 Diagonal klasse (54.6 til at se) - BEFX-H Series LED-bagbelyst LCD TV - digital skiltning - Smart TV - Tizen OS - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Edge LED - sort

SamsungComputer – tilbehørEAN: 8806097474180
Pris fra 4.280 krtil 5.349 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 1.069 kr (20% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 4.048 kr 22. maj

Sammenlign priser på Samsung BE55FX-H - 55 Diagonal klasse (54.6 til at se) - BEFX-H Series LED-bagbelyst LCD TV - digital skiltning - Smart TV - Tizen OS - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Edge LED - sort og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4280 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Samsung BE55FX-H BEFX-H Series - 55" Class (54.6" viewable) LED-backlit LCD TV - 4K - for digital signage
4.280 kr
Til butik
Samsung BE55FX-H BEFX-H Series - 55" Class (54.6" viewable) LED-backlit LCD TV - 4K - for digital signage billede

Produktinformation

55" Diagonal klasse (54.6" til at se), BEFX-H Series LED-bagbelyst LCD TV, digital skiltning, Smart TV, Tizen OS, 4K UHD (2160p) 3840 x 2160, HDR, Edge LED, sort

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Kategori: Infoskaerme Digital Skiltning
Artikel nr.: LH55BEFHLGUXEN
EAN: 8806097474180
Varenr.: 3464146
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Samsung BE55FX-H 55" Digital skiltning 3840 x 2160
4.317 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Samsung Business Tv Be55f-h 16/7 55 tommer 3840 × 2160pixels
4.499 kr
Til butik
Samsung Business Tv Be55f-h 16/7 55 tommer 3840 × 2160pixels billede

Produktinformation

4K Ultra HD (3840 x 2160) LED-panelet med HDR10+ og Motion Xcelerator gengiver skarpere detaljer og forbedret kontrast, hvilket gør det ideelt til digital skiltning, videovisning og liveudsendelser. Det Tizen-baserede Business TV med Media Home, appen Business TV og Samsung VXT gør det nemt at oprette og planlægge indhold samt fjernstyre skærmene. Wi‑Fi 5, kablet Ethernet og tre HDMI-porte (inkl. ARC) sikrer nem integration med medieafspillere og AV-systemer. Det slanke tresidede rammedesign, 16/7-klassificering og to års garanti sikrer pålidelig drift og enkel installation i butikker, hoteller samt møde- og konferencelokaler.

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Kategori: Digital skiltning
Artikel nr.: LH55BEFHLGUXEN
EAN: 8806097474180
Varenr.: 5020067306
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Samsung BE55FX-H - 55 Diagonal klasse (54.6 til at se) - BEFX-H Series LED-bagbelyst LCD TV - digital skiltning - Smart TV - Tizen OS - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Edge LED - sort
4.790 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Samsung 55" 4K BE55F-H Business TV
4.990 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Samsung BE55FX-H 55 Digital skiltning 3840 x 2160
5.349 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung BE55FX-H - 55 Diagonal klasse (54.6 til at se) - BEFX-H Series LED-bagbelyst LCD TV - digital skiltning - Smart TV - Tizen OS - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Edge LED - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung BE55FX-H - 55 Diagonal klasse (54.6 til at se) - BEFX-H Series LED-bagbelyst LCD TV - digital skiltning - Smart TV - Tizen OS - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Edge LED - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK4.280 kr4.280 krKøb
2CompuMail DK4.317 kr4.317 krKøb
3Dustin DK4.499 kr4.997,75 krKøb
4CS MEGASTORE DK4.790 kr4.989 krKøb
5Komplett DK4.990 kr4.990 krKøb
6Ultrashop5.349 kr5.349 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Samsung BE55FX-H - 55 Diagonal klasse (54.6 til at se) - BEFX-H Series LED-bagbelyst LCD TV - digital skiltning - Smart TV - Tizen OS - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Edge LED - sort

PriceData har fulgt prisen på Samsung BE55FX-H - 55 Diagonal klasse (54.6 til at se) - BEFX-H Series LED-bagbelyst LCD TV - digital skiltning - Smart TV - Tizen OS - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Edge LED - sort i 178 dage. Laveste pris i perioden er 4.048 kr (registreret d. 22. maj 2026), højeste er 4.599 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.349 kr.

Den nuværende pris på 4.280 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 6% den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 11 prisændringer for Samsung BE55FX-H - 55 Diagonal klasse (54.6 til at se) - BEFX-H Series LED-bagbelyst LCD TV - digital skiltning - Smart TV - Tizen OS - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Edge LED - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 11 prisændringer for Samsung BE55FX-H - 55 Diagonal klasse (54.6 til at se) - BEFX-H Series LED-bagbelyst LCD TV - digital skiltning - Smart TV - Tizen OS - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Edge LED - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20264.280 kr225 kr (6%)
27. maj 20264.055 kr7 kr (0%)
22. maj 20264.048 kr7 kr (0%)
20. maj 20264.055 kr283 kr (7%)
3. maj 20264.338 kr161 kr (4%)
27. jan. 20264.499 kr100 kr (2%)
25. jan. 20264.599 kr100 kr (2%)
22. jan. 20264.499 kr59 kr (1%)
17. jan. 20264.440 kr59 kr (1%)
24. dec. 20254.499 kr39 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret