Gå til hovedindhold

Samsung 870 EVO MZ-77E500B - Solid State Drive - krypteret - 500 GB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s - buffer: 512 MB - 256-bit AES - TCG Opal Encryption

SamsungLagringsenhederEAN: 8806090545924
Pris fra 569 krtil 8.457 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 7.888 kr (93% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Samsung 870 EVO MZ-77E500B - Solid State Drive - krypteret - 500 GB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s - buffer: 512 MB - 256-bit AES - TCG Opal Encryption og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 569 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Samsung 870 EVO SSD 500GB 2.5 Zoll SATA 2er Pack Interne Solid-State-Drive
569 kr
Til butik
Samsung 870 EVO SSD 500GB 2.5 Zoll SATA 2er Pack Interne Solid-State-Drive billede

Produktinformation

Samsung 870 EVO SSD 500GB 2er Pack Opgrader din lagring med den pålidelige Samsung 870 EVO SSD 500GB, nu tilgængelig i praktisk 2er pack. Disse interne Solid-State-Drives tilbyder hastigheder og præstationer, der er ideelle til både gaming og kreative opg...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Kategori: Reservedele til Computer
EAN: 8806090545924
Varenr.: 84137
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Samsung 870 EVO MZ-77E500B - Solid State Drive - krypteret - 500 GB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s - buffer: 512 MB - 256-bit AES - TCG Opal Encryption
1.399 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Samsung 870 EVO SSD - 500GB - 2.5" - SATA-600
1.399 kr
Til butik
Samsung 870 EVO SSD - 500GB - 2.5" - SATA-600 billede

Produktinformation

SSD (Solid State Drive), 500 GB, intern, overførselshastighed: 560 MB/s (læs) / 530 MB/s (skriv), IOPS: 98000 IOPS (læs) / 88000 IOPS (skriv), 512MB LPDDR4 RAM, størrelse: 2.5", SATA-600 tilslutning, hardware kryptering: 256 bit, Samsung 3-core MKX controller, NB! Leveres bulk (uden tilbehør), software: Samsung Magician, farve: sort...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Kategori: SSD
Artikel nr.: MZ-77E500B/EU
EAN: 8806090545924
Varenr.: 2914940
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Samsung 870 EVO SSD MZ-77E500B 500GB 2.5 SATA-600 - GEEKD.dk
1.599 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Samsung 870 EVO 500 GB Svart
1.666 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SSD harddisk Samsung 870 EVO 2,5" - 500 GB
-6%1.699 kr
Før 1.799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SSD harddisk Samsung 870 EVO 2,5" - 500 GB
-5%1.719 kr
Før 1.819 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Samsung 870 Evo 500gb Ssd 2,5 tommer Sata 6.0 Gbit/s
2.124 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Samsung 870 EVO 2.5" SSD - 500GB
8.457 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung 870 EVO MZ-77E500B - Solid State Drive - krypteret - 500 GB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s - buffer: 512 MB - 256-bit AES - TCG Opal Encryption koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung 870 EVO MZ-77E500B - Solid State Drive - krypteret - 500 GB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s - buffer: 512 MB - 256-bit AES - TCG Opal Encryption koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Ultrashop569 kr569 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.399 kr1.399 krKøb
3Proshop DK1.399 kr1.399 krKøb
4Geekd1.599 kr1.599 krKøb
5Teknikproffset DK1.666 kr1.715 krKøb
6Boligcenter DK1.699 kr1.699 krKøb
7Vivas DK1.719 kr1.788 krKøb
8Dustin DK2.124 kr2.210,25 krKøb
9CompuMail DK8.457 kr8.457 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Samsung 870 EVO MZ-77E500B - Solid State Drive - krypteret - 500 GB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s - buffer: 512 MB - 256-bit AES - TCG Opal Encryption

PriceData har fulgt prisen på Samsung 870 EVO MZ-77E500B - Solid State Drive - krypteret - 500 GB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s - buffer: 512 MB - 256-bit AES - TCG Opal Encryption i 182 dage. Laveste pris i perioden er 569 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 1.399 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 734 kr.

Den nuværende pris på 569 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 59% den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 34 prisændringer for Samsung 870 EVO MZ-77E500B - Solid State Drive - krypteret - 500 GB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s - buffer: 512 MB - 256-bit AES - TCG Opal Encryption. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 34 prisændringer for Samsung 870 EVO MZ-77E500B - Solid State Drive - krypteret - 500 GB - intern - 2.5 - SATA 6Gb/s - buffer: 512 MB - 256-bit AES - TCG Opal Encryption de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 2026569 kr830 kr (59%)
24. maj 20261.399 kr830 kr (146%)
20. maj 2026569 kr822 kr (59%)
18. maj 20261.391 kr822 kr (144%)
16. maj 2026569 kr822 kr (59%)
15. maj 20261.391 kr822 kr (144%)
28. apr. 2026569 kr830 kr (59%)
27. apr. 20261.399 kr830 kr (146%)
24. apr. 2026569 kr830 kr (59%)
23. apr. 20261.399 kr830 kr (146%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret