Gå til hovedindhold

Salus GVM-F gulvvarme fordeler m. flowmeter, til 11 kredse kredse

SalusEludstyrEAN: 5060103696147
Pris fra 3.002 krtil 3.365 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 363 kr (11% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Salus GVM-F gulvvarme fordeler m. flowmeter, til 11 kredse kredse og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3002 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Salus 1" gulvvarme fordelerrør, 11 kredse, flowmåler
3.002 kr
Til butik
Salus 1" gulvvarme fordelerrør, 11 kredse, flowmåler billede

Produktinformation

Salus gulvvarmemanifolden i rustfrit stål har et praktisk flowmeter på fremløbet. Manifolden leveres samlet og klar til brug med to kraftige vægbeslag, hvilket gør installationen enkel og problemfri. Denne manifold har en 1" tilslutning til både varm...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Salus
Kategori: Varmesystemer
EAN: 5060103696147
Varenr.: 402330111
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
SALUS Gulvvarmemanifold til 11 kredse i rustfristål m flowmeter
3.066 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Salus Gulvvarmemanifold 11-kreds med flowmeter
3.127 kr
Til butik
Salus Gulvvarmemanifold 11-kreds med flowmeter billede

Produktinformation

SALUS GVM-F gulvvarmefordeler har på hver rør en manuel udluftning og en afløbsventil med 1/2" gevind til slange. Frem - og returtilslutning er 1" gevind, og gevind til telestaten er 30 x 1,5 mmIndeholder:Rustfrit stålfordeler indstillet med flowmålerKoblingssæt til 20 mm PEXVentilationsventil på indløb og returDrejeledsfyldning og drænkranerMonteringsbeslag til vægmonteringMed individuel rumtemperaturkontrol. SALUS GVM-F fordeler kan leveres med SALUS - trådløs styring.Egenskaber:Kan leveres med SALUS-isolering i formstabil EPPOverholder installationskravene til isoleringsstandard DS 452.Leveres færdig og klar til vægmontering.Kan bruges sammen med vand/glykolblandinger med et blandingsforhold på op til 30%.Koblingssæt er inkluderet for alle indløb og udløbStandard koblingssæt er til 20 mm PEX / PE-RT-rør.Kan integreres i SALUS Smart Home-løsningen.Kan betjenes direkte fra rumtermostaten eller fra mobiltelefonen, tablet eller computer.Fordeler er fremstillet af rustfri stållegering AISI304 L Premium kvalitet og ekstruderet i dimension 1", for optimal distribution og minimalt trykfald.Maksimalt arbejdstryk: 6 barMaksimalt korrekturtryk: 10 bar...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Salus
Kategori: Gulvvarme
Artikel nr.: GVM-F 11
EAN: 5060103696147
Varenr.: 3055071
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Salus 1" gulvvarme fordelerrør, 11 kredse, flowmåler
3.199 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Salus GVM-F gulvvarme fordeler m. flowmeter, til 11 kredse kredse
3.281 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Salus 1" gulvvarme fordelerrør, 11 kredse, flowmåler
3.365 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Salus GVM-F gulvvarme fordeler m. flowmeter, til 11 kredse kredse koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Salus GVM-F gulvvarme fordeler m. flowmeter, til 11 kredse kredse koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS3.002 kr3.002 krKøb
2CS MEGASTORE DK3.066 kr3.066 krKøb
3Proshop DK3.127 kr3.127 krKøb
4CompletVVS3.199 kr3.199 krKøb
5WATTOO.DK3.281 kr3.281 krKøb
6BilligVVS DK3.365 kr3.365 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Salus GVM-F gulvvarme fordeler m. flowmeter, til 11 kredse kredse

PriceData har fulgt prisen på Salus GVM-F gulvvarme fordeler m. flowmeter, til 11 kredse kredse i 181 dage. Laveste pris i perioden er 2.471 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 3.099 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.011 kr.

Den nuværende pris på 3.002 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 26 prisændringer for Salus GVM-F gulvvarme fordeler m. flowmeter, til 11 kredse kredse. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 26 prisændringer for Salus GVM-F gulvvarme fordeler m. flowmeter, til 11 kredse kredse de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20263.002 kr57 kr (2%)
26. maj 20263.059 kr7 kr (0%)
24. maj 20263.066 kr7 kr (0%)
17. maj 20263.059 kr7 kr (0%)
16. maj 20263.066 kr7 kr (0%)
12. maj 20263.059 kr5 kr (0%)
5. maj 20263.064 kr15 kr (0%)
30. apr. 20263.049 kr16 kr (1%)
27. apr. 20263.065 kr1 kr (0%)
20. mar. 20263.066 kr64 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret