Gå til hovedindhold

Russell Hobbs 26080-70 elkedel - 1,7 l, 2.400 W - sort/transparent glas

Russell HobbsElkedlerEAN: 5038061110555
Pris fra 252 krtil 419 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 167 kr (40% besparelse)

Sammenlign priser på Russell Hobbs 26080-70 elkedel - 1,7 l, 2.400 W - sort/transparent glas og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 252 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Russell Hobbs Classic Kedel 1.7liter Sort med toner i rustfrit stål
252 kr
Til butik
Russell Hobbs Classic Kedel 1.7liter Sort med toner i rustfrit stål billede

Produktinformation

Russell Hobbs Classic 26080-70 - Kedel - 1.7 liter - 2.4 kW - sort med toner i rustfrit stål

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 26080-70
EAN: 5038061110555
Varenr.: 998965096
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Russell Hobbs Elkedel Classic Glass Kettle 26080-70 - Sort - 2400 W
326 kr
Til butik
Russell Hobbs Elkedel Classic Glass Kettle 26080-70 - Sort - 2400 W billede

Produktinformation

Elkedel, 1,7 liter, 2400 watt, karakteristisk glasdesign, blå indvendig belysning, Pull Off-låg, sort med rustfrit stål-accenter Leder du efter en stilfuld elkedel til at komplementere dit køkken, som stadig er overkommelig? Så skal du ikke lede længere end den klassiske glaskedel, der får dig til at føle dig hjemme. Dens karakteristiske håndværksinspirerede design og karakteristiske glaskandeform og tud tilføjer et iøjnefaldende touch i ethvert køkken. Med en kapacitet på 1,7 liter passer den til alle - og du kan nyde den beroligende blå indre belysning, mens du venter på din kop te.

Produktspecifikationer

Kategori: Elkedel
Artikel nr.: 26080-70
EAN: 5038061110555
Varenr.: 3010234
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Russell Hobbs 26080-70 elkedel - 1,7 l, 2.400 W - sort/transparent glas
369 kr
Til butik
Russell Hobbs 26080-70 elkedel - 1,7 l, 2.400 W - sort/transparent glas billede

Produktinformation

Stilren elkedel til hverdagens te og kaffeRussell Hobbs 26080-70 er en elegant elkedel i glas med kapacitet på 1,7 l - perfekt til alt fra morgenkaffen til aftenteen. Den kraftige effekt på 2.400 W koger vandet hurtigt, mens vandstandsindikatoren gør det nemt at dosere. Kedlen står stabilt på en 360° drejefod og har automatisk sluk samt beskyttelse mod tørkogning for tryg brug i hverdagen.Praktiske detaljer i køkkenetElkedlen har aftageligt låg med manuel åbning for nem påfyldning og rengøring. Filteret hjælper med at holde vandet rent, og huset kombinerer glas, plast og rustfrit stål i et moderne, gennemsigtigt design, der passer flot ind i køkkenet. Betjeningen sker via en enkel vippekontakt.Type: Elkedel til bordKapacitet: 1,7 lEffekt: 2.400 WStrømkilde: ACFarve: Sort og transparentMateriale: Glas, plast, rustfrit stålBetjening: VippekontaktVandstandsindikator: JaFilter: JaJusterbar termostat: NejHold-varm-funktion: NejTørkogningssikring: JaOverophedningsbeskyttelse: JaAutomatisk sluk: Ja360° drejefod: JaAftageligt låg: Ja, manuel åbningTrådløs kande: NejAntal i pakken: 1 stk....

Produktspecifikationer

Mærke: Russel Hobbs
Kategori: Vandkedler
Vægt: 3.14g
EAN: 5038061110555
Varenr.: 2077752
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Russell Hobbs Vattenkokare 26080-70 Hourglas
-7%370 kr
Før 399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Russell Hobbs 26080-70 elkedel - 1,7 l, 2.400 W - sort/transparent glas
389 kr
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Kedel 26080-70 Timeglaskedel
-13%419 kr
Før 479 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Russell Hobbs 26080-70 elkedel - 1,7 l, 2.400 W - sort/transparent glas koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Russell Hobbs 26080-70 elkedel - 1,7 l, 2.400 W - sort/transparent glas koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK252 kr252 krKøb
2Proshop DK326 kr365 krKøb
3Boligcenter DK369 kr369 krKøb
4Teknikproffset DK370 kr429 krKøb
5Vivas DK389 kr468 krKøb
6Estore DK419 kr419 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Russell Hobbs 26080-70 elkedel - 1,7 l, 2.400 W - sort/transparent glas

PriceData har fulgt prisen på Russell Hobbs 26080-70 elkedel - 1,7 l, 2.400 W - sort/transparent glas i 172 dage. Laveste pris i perioden er 247 kr (registreret d. 15. januar 2026), højeste er 609 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 401 kr.

Den nuværende pris på 252 kr er 37% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 4 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 13 prisændringer for Russell Hobbs 26080-70 elkedel - 1,7 l, 2.400 W - sort/transparent glas. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 13 prisændringer for Russell Hobbs 26080-70 elkedel - 1,7 l, 2.400 W - sort/transparent glas de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
16. jan. 2026252 kr5 kr (2%)
15. jan. 2026247 kr192 kr (44%)
13. jan. 2026439 kr1 kr (0%)
8. jan. 2026438 kr19 kr (5%)
3. jan. 2026419 kr20 kr (5%)
1. jan. 2026399 kr20 kr (5%)
30. dec. 2025419 kr13 kr (3%)
28. dec. 2025432 kr24 kr (6%)
26. dec. 2025408 kr19 kr (5%)
24. dec. 2025389 kr220 kr (36%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret