Gå til hovedindhold

Rundsav Bosch GKS 190 - 19 cm, 1.400 W, 5.500 o/min

BoschRedskaberEAN: 3165140469678
Pris fra 1.148 krtil 2.048 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 900 kr (44% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.089 kr 2. mar.

Sammenlign priser på Rundsav Bosch GKS 190 - 19 cm, 1.400 W, 5.500 o/min og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1148 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Bosch GKS 190 Professional Rundsav 1400W
1.148 kr
Til butik
Bosch GKS 190 Professional Rundsav 1400W billede

Produktinformation

Bosch GKS 190 Professional - Cirkelsav - 1400 W - 190 mm

Produktspecifikationer

Mærke: Bosch Group
Artikel nr.: 0601623000
EAN: 3165140469678
Varenr.: 989049040
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Rundsav Bosch GKS 190 - 19 cm, 1.400 W, 5.500 o/min
-1%1.369 kr
Før 1.379 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Rundsav Bosch GKS 190 - 19 cm, 1.400 W, 5.500 o/min billede

Produktinformation

Effektiv rundsav til præcise snitMed Bosch GKS 190 får du en kraftig og pålidelig rundsav til lige og nøjagtige snit i træarbejde og renovering. Den stærke 1.400 W motor leverer op til 5.500 o/min, så du kan arbejde hurtigt og rent i både grove og fine opgaver.Til håndværkere og seriøse gør‑det‑selv‑folkSavklingen på 19 cm med 3 cm huldiameter giver god kapacitet, mens justerbar skæredybde klarer op til 7 cm ved 90° og 5 cm ved 45°. Maskinens vægt på 4,2 kg giver stabil føring, og den lave vibrationsværdi bidrager til komfort under længere arbejdsopgaver.Strømkilde: ACIndgangseffekt: 1.400 WVægt: 4,2 kgKlingediameter: 19 cmKlingehul: 3 cmTomgangshastighed (maks.): 5.500 o/minSkæredybde ved 90°: 7 cmSkæredybde ved 45°: 5 cmVibration: 2,5 m/s²Usikkerhed K: 1,5 m/s²...

Produktspecifikationer

Mærke: BOSCH
Kategori: Rundsave
Vægt: 6.13g
EAN: 3165140469678
Varenr.: 1923008
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Rundsav Bosch GKS 190 - 19 cm, 1.400 W, 5.500 o/min
-1%1.389 kr
Før 1.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Rundsav Bosch GKS 190 - 19 cm, 1.400 W, 5.500 o/min billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: BOSCH
Kategori: Rundsave
Vægt: 6.13g
EAN: 3165140469678
Varenr.: 1923008
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Bosch GKS 190 Professional Rundsav 1400W
1.419 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Bosch GKS 190 - Håndholdt rundsav - 0601623000
2.048 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Rundsav Bosch GKS 190 - 19 cm, 1.400 W, 5.500 o/min koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Rundsav Bosch GKS 190 - 19 cm, 1.400 W, 5.500 o/min koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.148 kr1.148 krKøb
2Boligcenter DK1.369 kr1.369 krKøb
3Vivas DK1.389 kr1.468 krKøb
4Ultrashop1.419 kr1.419 krKøb
5Homeshop DK2.048 kr2.048 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Rundsav Bosch GKS 190 - 19 cm, 1.400 W, 5.500 o/min

PriceData har fulgt prisen på Rundsav Bosch GKS 190 - 19 cm, 1.400 W, 5.500 o/min i 178 dage. Laveste pris i perioden er 995 kr (registreret d. 13. januar 2026), højeste er 1.170 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.058 kr.

Den nuværende pris på 1.148 kr er 9% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 35 prisfald og 33 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 69 prisændringer for Rundsav Bosch GKS 190 - 19 cm, 1.400 W, 5.500 o/min. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 69 prisændringer for Rundsav Bosch GKS 190 - 19 cm, 1.400 W, 5.500 o/min de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
14. maj 20261.148 kr20 kr (2%)
24. apr. 20261.168 kr3 kr (0%)
22. apr. 20261.165 kr20 kr (2%)
20. apr. 20261.145 kr1 kr (0%)
19. apr. 20261.146 kr1 kr (0%)
28. mar. 20261.145 kr8 kr (1%)
5. mar. 20261.153 kr64 kr (6%)
2. mar. 20261.089 kr33 kr (3%)
26. feb. 20261.056 kr8 kr (1%)
20. feb. 20261.048 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret