Gå til hovedindhold

Bosch Rundsav Pks 55 A 1200w - 0603501000

BoschRedskaberCutControl præcisionGør-det-selv og håndværkEAN: 3165140477789

Bosch PKS 55 A med 1200W motor og 160mm savklinge. Perfekt til præcise træskæringer med CutControl teknologi og ergonomisk design for komfort. Læs mere

Pris fra 794 krtil 1.069 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 275 kr (26% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 756 kr 21. maj

Sammenlign priser på Bosch Rundsav Pks 55 A 1200w - 0603501000 og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 794 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch PKS 55 A 1200W rundsav, 230 V
794 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch PKS 55 A
806 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Bosch rundsav med 55mm skæredybde
879 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Bosch PKS 55 A Rundsav 1200W
889 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch RUNDSAV PKS 55 A 1200W
910 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Bosch - Pks 55 A Rundsav 230v
1.029,95 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Bosch PKS 55 A rundsav 1200W 230v
1.032 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Bosch Rundsav Pks 55 A 1200w - 0603501000
1.057 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch rundsav PKS 55 A 1200W
1.059 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Bosch PKS 55 A 1200W rundsav 230 V
1.069 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bosch Rundsav Pks 55 A 1200w - 0603501000 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bosch Rundsav Pks 55 A 1200w - 0603501000 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVærktøj794 kr794 krKøb
2Proshop DK806 kr845 krKøb
3Greenline879 kr879 krKøb
4Ultrashop889 kr889 krKøb
5CS MEGASTORE DK910 kr949 krKøb
6Gucca.dk1.029,95 kr1.029,95 krKøb
7Teknikproffset DK1.032 kr1.091 krKøb
8Homeshop DK1.057 kr1.057 krKøb
9LavprisVVS1.059 kr1.059 krKøb
10BilligVVS DK1.069 kr1.069 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Bosch PKS 55 A Rundsav 1200W

Bosch

Bosch PKS 55 A med 1200W motor og 160mm savklinge. Perfekt til præcise træskæringer med CutControl teknologi og ergonomisk design for komfort.

• rundsav
• bosch rundsav
• elværktøj
• træværktøj
• pks 55
• bosch pks
• håndrundsav
• Gør-det-selv og håndværk
• CutControl præcision

Beskrivelse

Bosch PKS 55 A er en kraftfuld 1200W rundsav designet til både gør-det-selv entusiaster og professionelle håndværkere. Med 160mm savklinge og maksimal skæredybde på 55mm klarer den alle almindelige skæreopgaver i træ og træbaserede materialer. CutControl teknologien sikrer præcis linjeføring, mens det ergonomiske håndtag og lave vægt på 3,9 kg gør den komfortabel at bruge. Spindellås tillader hurtig savklingeskift, og CleanSystem-boksen opsamler spåner for rent arbejdsområde. Parallelanslagget assisterer ved lige snit, og rillen i fodpladen passer til styreskinnesystemer. Leveres komplet med savklinge, parallelanslag og støvopsamler.

Specifikationer

vægt:3.9 kg
softgrip:Ja
spænding:230V
cutcontrol:Ja
spindellås:Ja
motor_effekt:1200W
omdrejninger:5600 o/min
klinge_boring:20mm
støvopsamler:CleanSystem-boks
beskyttelsesskærm:Aluminium
savklinge_diameter:160mm
føringsskinne_bredde:153mm
skæredybde_45_grader:38mm
skæredybde_90_grader:55mm
føringsskinne_længde:288mm

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvad er maksimal skæredybde?

PKS 55 A kan skære op til 55mm ved 90° og 38mm ved 45° vinkel, hvilket gør den velegnet til de fleste træskærearbejder.

Er den nem at betjene?

Ja, med CutControl teknologi får du præcis linjeføring, og det ergonomiske design med Softgrip gør den komfortabel at bruge selv i længere tid.

Hvad følger med i købet?

Du får rundsaven, hårdmetal savklinge, parallelanslag, CleanSystem støvopsamler og brugervejledning med i pakken.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Bosch Rundsav Pks 55 A 1200w - 0603501000

PriceData har fulgt prisen på Bosch Rundsav Pks 55 A 1200w - 0603501000 i 163 dage. Laveste pris i perioden er 699 kr (registreret d. 22. januar 2026), højeste er 806 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 745 kr.

Den nuværende pris på 794 kr er 7% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 14 prisændringer for Bosch Rundsav Pks 55 A 1200w - 0603501000. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 14 prisændringer for Bosch Rundsav Pks 55 A 1200w - 0603501000 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026794 kr38 kr (5%)
21. maj 2026756 kr38 kr (5%)
10. maj 2026794 kr12 kr (1%)
16. mar. 2026806 kr9 kr (1%)
11. mar. 2026797 kr98 kr (14%)
17. feb. 2026699 kr15 kr (2%)
11. feb. 2026714 kr15 kr (2%)
10. feb. 2026699 kr15 kr (2%)
4. feb. 2026714 kr5 kr (1%)
23. jan. 2026719 kr20 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret