Gå til hovedindhold

Rudolph Care Sun Face Cream SPF 50 - 50ml

Rudolph CareSolcremeEAN: 5710111000725
Pris fra 213,75 krtil 285 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 71,25 kr (25% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Rudolph Care Sun Face Cream SPF 50 - 50ml og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 213.75 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Skinsense
TrustScore 5 ud af 54,8
Rudolph Care Sun Face Cream SPF 50 50 ml
-25%213,75 kr
Før 285 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Rudolph Care Sun Face Cream SPF 50 50 ml billede

Produktinformation

Sun Face Cream SPF 50En rig og plejende creme, der beskytter den sarte hud i ansigtet optimalt mod solens skadelige UVA- og UVB-stråler. Indeholder naturlige aktive ingredienser – bl.a. kamille, som lindrer og beroliger, agurk-ekstrakt, som opstrammer og...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Rudolph Care
Kategori: Solcreme & Solprodukter
EAN: 5710111000725
Varenr.: 39602582716602
Gå til Lystfisk DK
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Rudolph Care Sun Face Cream SPF 50 - 50ml
284,95 kr
Til butik
Rudolph Care Sun Face Cream SPF 50 - 50ml billede

Produktinformation

#html-body [data-pb-style=D1Q3XON]{justify-content:flex-start;display:flex;flex-direction:column;background-position:left top;background-size:cover;background-repeat:no-repeat;background-attachment:scroll}Rudolph Care Sun Face Cream SPF 50 - 50ml Rudolph Care Sun Face Cream SPF 30 er en plejende ansigtssolcreme, der kombinerer effektiv solbeskyttelse med fugtgivende hudpleje. Cremen beskytter huden mod både UVA- og UVB-stråler og fungerer samtidig som en nærende dagcreme i de solrige måneder. Den lette og behagelige konsistens trænger hurtigt ind i huden uden at fedte og efterlader huden blød, smidig og velplejet. Perfekt til hverdagsbrug, outdoor-liv og lange dage ved vandet, hvor ansigtet udsættes for sol, vind og skiftende vejrforhold. Formlen er beriget med naturlige ingredienser som kamille, æble og agurk, der hjælper med at tilføre og bevare fugt i huden. Samtidig bidrager hvedekimsolie og havtornolie med næring og pleje, så huden føles komfortabel hele dagen. Sun Face Cream har en mild og naturlig duft med et diskret strejf af Rudolph Cares karakteristiske signaturduft samt fine noter af havtorn. Produktet er både Svanemærket og certificeret vegansk, hvilket understreger fokus på kvalitet, hudvenlighed og omtanke for miljøet. Fordele SPF 50 med effektiv UVA- og UVB-beskyttelse Fungerer både som solcreme og dagcreme Let og hurtigt absorberende konsistens Fugtgivende og plejende ingredienser Velegnet til daglig brug og outdoor-aktiviteter Indeholder blandt andet kamille, agurk, æble og havtornolie Svanemærket og vegansk certificeret Efterlader huden blød og smidig uden fedtet fornemmelse Vær generøs, når du bruger din ansigtssolcreme. Brug rigeligt for optimal beskyttelse - gerne hvad der svarer til en teskefuld til hele ansigtet 30 min. før, du skal ud i solen.

Produktspecifikationer

Mærke: Rudolph Care
Kategori: Solbeskyttelse
Vægt: 0.08g
EAN: 5710111000725
Varenr.: 6004100
Gå til Made4men Danmark
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Rudolph Care Sun Face Cream SPF50 (50 ml)
285 kr
Til butik
Rudolph Care Sun Face Cream SPF50 (50 ml) billede

Produktinformation

Plejende ansigtscreme med høj solbeskyttelse Få effektiv solbeskyttelse kombineret med intensiv pleje i én creme. Denne ansigtscreme med SPF 50 beskytter huden mod solens skadelige UVA- og UVB-stråler og er ideel til dage med høj soleksponering, hvor hude...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Rudolph Care
Kategori: Ansigtscreme
EAN: 5710111000725
Varenr.: 019d9cf5392e73359bfd98a25eb681b4
Gå til Ren-velvaereshop.dk
TrustScore 4 ud af 53,9
Rudolph Care Sun Face Creme SPF 50, 50ml.
285 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Rudolph Care Sun Face SPF 50 50 ml
285 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Rudolph Care Sun Face Cream SPF 50 - 50ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Rudolph Care Sun Face Cream SPF 50 - 50ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Skinsense213,75 kr213,75 krKøb
2Lystfisk DK284,95 kr333,95 krKøb
3Made4men Danmark285 kr285 krKøb
4Ren-velvaereshop.dk285 kr285 krKøb
5Lyko DK285 kr285 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Rudolph Care Sun Face Cream SPF 50 - 50ml

PriceData har fulgt prisen på Rudolph Care Sun Face Cream SPF 50 - 50ml i 177 dage. Laveste pris i perioden er 210,9 kr (registreret d. 8. december 2025), højeste er 285 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 235 kr.

Den nuværende pris på 213,75 kr er 9% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 14 prisændringer for Rudolph Care Sun Face Cream SPF 50 - 50ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 14 prisændringer for Rudolph Care Sun Face Cream SPF 50 - 50ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
12. maj 2026213,75 kr14,25 kr (6%)
11. maj 2026228 kr14,25 kr (7%)
24. mar. 2026213,75 kr71,25 kr (25%)
23. mar. 2026285 kr71,25 kr (33%)
26. feb. 2026213,75 kr71,25 kr (25%)
25. feb. 2026285 kr71,25 kr (33%)
21. feb. 2026213,75 kr71,25 kr (25%)
20. feb. 2026285 kr71,25 kr (33%)
13. feb. 2026213,75 kr71,25 kr (25%)
2. feb. 2026285 kr74,1 kr (35%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret