Gå til hovedindhold

Biotherm - Waterlover Face Sun Cream Solaire Anti-Age SPF 30- 50 ml

BiothermSolcremeVandresistent anti-age formelDaglig solbeskyttelse til ansigtetEAN: 3614273760430

Vandresistent solcreme til ansigtet med SPF 30, anti-age egenskaber og bæredygtig papirbaseret emballage. Beskytter mod UVA/UVB-stråler og pigmentpletter. Læs mere

Pris fra 187 krtil 270 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 83 kr (31% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 150 kr 26. maj

Sammenlign priser på Biotherm - Waterlover Face Sun Cream Solaire Anti-Age SPF 30- 50 ml og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 187 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Biotherm Waterlover Face Sunscreen Cream SPF30
187 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
BIOTHERM WATERLOVER FACE SUNSCREEN CREAM SPF30 50ML
196 kr
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Biotherm Waterlover Creme Solaire Anti-age SPF30 (50ml)
-23%207 kr
Før 269 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til BilligParfume.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Biotherm - Waterlover Face Sun Cream Solaire Anti-Age SPF 30- 50 ml
-17%225 kr
Før 270 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Biotherm Waterlover Face Cream SPF30 - 50 ml
226 kr
Til butik
Gå til EauDeParfum.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Biotherm Waterlover Anti-age Solcreme Til Ansigtet Spf30 - 50 ml
240 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Biotherm Waterlover Creme Solaire Anti-age SPF30 50 ml
270 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Biotherm - Waterlover Face Sun Cream Solaire Anti-Age SPF 30- 50 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Biotherm - Waterlover Face Sun Cream Solaire Anti-Age SPF 30- 50 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK187 kr226 krKøb
2CS MEGASTORE DK196 kr235 krKøb
3Bangerhead DK207 kr207 krKøb
4BilligParfume.dk225 kr225 krKøb
5NordicFeel DK226 kr226 krKøb
6EauDeParfum.dk240 kr240 krKøb
7Lyko DK270 kr270 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Biotherm Waterlover Face Sunscreen Anti-Age SPF 30 - 50 ml

Biotherm

Vandresistent solcreme til ansigtet med SPF 30, anti-age egenskaber og bæredygtig papirbaseret emballage. Beskytter mod UVA/UVB-stråler og pigmentpletter.

• solcreme ansigt
• ansigtssolcreme
• vandresistent solcreme
• anti-age solcreme
• SPF 30
• UVA UVB beskyttelse
• miljøvenlig solcreme
• Biotherm solcreme
• citrusduft solcreme
• Daglig solbeskyttelse til ansigtet
• Vandresistent anti-age formel

Beskrivelse

Biotherm Waterlover Face Sunscreen SPF 30 er en avanceret solcreme til ansigtet, der kombinerer høj solbeskyttelse med anti-age egenskaber. Denne vandresistente solcreme giver effektiv beskyttelse mod solens skadelige UVA- og UVB-stråler med en solfaktor på 30. Produktet er beriget med E-vitamin og antioxidanter, som virker helende på huden og beskytter mod frie radikaler, der kan fremskynde aldring. Den specielle anti-age solfilter reducerer risikoen for pigmentpletter og alderstegn. Cremens lette konsistens absorberes hurtigt uden at efterlade hvide mærker, og den har en frisk citrusduft. Solcremen kommer i en miljøvenlig, papirbaseret tube og kan anvendes af alle hudtyper.

Specifikationer

Duft:Frisk citrus
Hudtype:Alle hudtyper
Volumen:50 ml
Emballage:Bæredygtig papirbaseret tube
Solfaktor:SPF 30
Egenskaber:Vandresistent, anti-age, hurtigabsorberende
Beskyttelse:UVA og UVB
Aktive ingredienser:E-vitamin, antioxidanter, anti-age solfilter

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Er Biotherm Waterlover Face Sunscreen vandresistent?

Ja, denne solcreme er vandresistent og perfekt til brug under aktiviteter hvor du sveder eller er i kontakt med vand. Det anbefales dog at genpåføre efter badning eller kraftig svedning.

Kan produktet bruges på alle hudtyper?

Ja, Biotherm Waterlover Face Sunscreen SPF 30 kan anvendes af alle, uanset hudtype. Den er formuleret til at være mild og effektiv for sensitiv hud.

Hvordan hjælper anti-age egenskaberne?

Solcremen indeholder E-vitamin, antioxidanter og et specielt anti-age solfilter, der beskytter mod frie radikaler og reducerer risikoen for pigmentpletter og for tidlig aldring.

Efterlader solcremen hvide mærker på huden?

Nej, cremens lette konsistens absorberes hurtigt og efterlader ingen hvide mærker på huden. Den har en behagelig tekstur, der føles let og naturlig.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Biotherm - Waterlover Face Sun Cream Solaire Anti-Age SPF 30- 50 ml

PriceData har fulgt prisen på Biotherm - Waterlover Face Sun Cream Solaire Anti-Age SPF 30- 50 ml i 140 dage. Laveste pris i perioden er 150 kr (registreret d. 15. april 2026), højeste er 187 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 164 kr.

Den nuværende pris på 187 kr er 14% over normalprisen. Prisen er steget 11% den seneste måned. Der er registreret 25 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 47 prisændringer for Biotherm - Waterlover Face Sun Cream Solaire Anti-Age SPF 30- 50 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 47 prisændringer for Biotherm - Waterlover Face Sun Cream Solaire Anti-Age SPF 30- 50 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026187 kr12 kr (7%)
29. maj 2026175 kr12 kr (6%)
27. maj 2026187 kr37 kr (25%)
26. maj 2026150 kr3 kr (2%)
25. maj 2026153 kr15 kr (9%)
23. maj 2026168 kr11 kr (6%)
25. apr. 2026179 kr18 kr (11%)
19. apr. 2026161 kr18 kr (10%)
17. apr. 2026179 kr29 kr (19%)
15. apr. 2026150 kr8 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret