Gå til hovedindhold

Rudolph Care Sun Body Lotion SPF30 150ml 150 ml

Rudolph CareSolcremeEAN: 5710111000749
Pris fra 183,75 krtil 245,95 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 62,2 kr (25% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 159 kr 3. maj

Sammenlign priser på Rudolph Care Sun Body Lotion SPF30 150ml 150 ml og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 183.75 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Skinsense
TrustScore 5 ud af 54,8
Rudolph Care Sun Body Lotion SPF 30 150 ml
-25%183,75 kr
Før 245 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Rudolph Care Sun Body Lotion SPF 30 150 ml billede

Produktinformation

En beskyttende og beroligende lotion med solfaktor 30, der beskytter dig effektivt mod solens skadelige UVA- og UVB-stråler. Rig på aktive naturlige ingredienser – bl.a. havtorn, der har dokumenteret anti-ageing effekt, lindrende kamille og opstrammende,...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Rudolph Care
Kategori: Solcreme & Solprodukter
EAN: 5710111000749
Varenr.: 39602582356154
Gå til Ren-velvaereshop.dk
TrustScore 4 ud af 53,9
Rudolph Care Sun Body Lotion SPF 30, 150ml.
-20%196 kr
Før 245 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Rudolph Care Sun Body Lotion SPF 30, 150ml. billede

Produktinformation

En beskyttende og beroligende lotion med solfaktor 30. Organic Sun Body Lotion har en mild duft af sommer og en fin, let konsistens. Trænger ind i huden med det samme, fedter ikke, klistrer ikke, hvidter ikke.

Produktspecifikationer

Mærke: Rudolph Care
Kategori: SPF30
EAN: 5710111000749
Varenr.: 8602
Gå til Lystfisk DK
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Rudolph Care Sun Body Lotion SPF 30 - 150ml
244,95 kr
Til butik
Rudolph Care Sun Body Lotion SPF 30 - 150ml billede

Produktinformation

#html-body [data-pb-style=OMJQOWN]{justify-content:flex-start;display:flex;flex-direction:column;background-position:left top;background-size:cover;background-repeat:no-repeat;background-attachment:scroll}Rudolph Care Sun Body Lotion SPF 30 Rudolph Care Sun Body Lotion SPF 30 kombinerer effektiv solbeskyttelse med plejende hudpleje i én let og behagelig lotion. Den vandafvisende formel beskytter huden mod både UVA- og UVB-stråler, samtidig med at den tilfører masser af fugt og næring – perfekt til lange dage i solen, ved vandet eller på farten. Solcremen er udviklet til at være nem at smøre ud og behagelig at have på huden. Den lette lotion trænger hurtigt ind uden at fedte, klistre eller efterlade hvide mærker, så huden føles blød, smidig og velplejet hele dagen. Formlen er beriget med aktive naturlige ingredienser som aloe vera, havtorn, kamille og agurkeekstrakt, der hjælper med at fugte og pleje huden, mens den udsættes for sol og varme. Sun Body Lotion har en mild og naturlig duft med noter fra blandt andet havtorn kombineret med Rudolph Cares karakteristiske signaturduft. Produktet er både Svanemærket og vegansk certificeret, hvilket gør det til et oplagt valg for dig, der ønsker effektiv solbeskyttelse med omtanke for både hud og miljø. Fordele SPF 30 med bred UVA- og UVB-beskyttelse Vandafvisende formel Let lotion der absorberes hurtigt Fedter ikke og efterlader ikke hvide spor Fugtgivende og plejende ingredienser Indeholder aloe vera, havtorn, kamille og agurkeekstrakt Velegnet til aktiv outdoor-liv og lange dage i solen Svanemærket og vegansk certificeret Vær generøs, når du bruger din solcreme. Brug rigeligt for optimal beskyttelse – en håndfuld Sun Body Lotion til hele kroppen 30 min. før, du skal ud i solen. Vi anbefaler, at man deler mængden op i to og smører sig ind ad to omgange. Så undgår du at misse et spot, og du er sikker på, at du påfører en tilstrækkelig mængde solcreme – husk de særligt udsatte områder som skuldre og nakke. Og hænderne - dem glemmer mange.

Produktspecifikationer

Mærke: Rudolph Care
Kategori: Solbeskyttelse
Vægt: 0.2g
EAN: 5710111000749
Varenr.: 6006100
Gå til Made4men Danmark
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Rudolph Care Sun Body Lotion SPF30 (150 ml)
245 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Rudolph Care Sun Body Lotion SPF30 150ml 150 ml
245 kr
Til butik
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Rudolph Care Solcreme - SPF30 - 150 ml
245,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Rudolph Care Sun Body Lotion SPF30 150ml 150 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Rudolph Care Sun Body Lotion SPF30 150ml 150 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Skinsense183,75 kr183,75 krKøb
2Ren-velvaereshop.dk196 kr196 krKøb
3Lystfisk DK244,95 kr293,95 krKøb
4Made4men Danmark245 kr245 krKøb
5Lyko DK245 kr245 krKøb
6Kids-world.dk245,95 kr245,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Rudolph Care Sun Body Lotion SPF30 150ml 150 ml

PriceData har fulgt prisen på Rudolph Care Sun Body Lotion SPF30 150ml 150 ml i 177 dage. Laveste pris i perioden er 159 kr (registreret d. 20. april 2026), højeste er 245 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 195 kr.

Den nuværende pris på 183,75 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 16% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for Rudolph Care Sun Body Lotion SPF30 150ml 150 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for Rudolph Care Sun Body Lotion SPF30 150ml 150 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
12. maj 2026183,75 kr12,25 kr (6%)
11. maj 2026196 kr12,25 kr (7%)
7. maj 2026183,75 kr24,75 kr (16%)
3. maj 2026159 kr24,75 kr (13%)
1. maj 2026183,75 kr24,75 kr (16%)
20. apr. 2026159 kr24,75 kr (13%)
24. mar. 2026183,75 kr61,25 kr (25%)
23. mar. 2026245 kr61,25 kr (33%)
26. feb. 2026183,75 kr61,25 kr (25%)
25. feb. 2026245 kr61,25 kr (33%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret