Gå til hovedindhold

Rotring rOtring 600 mekanisk blyant | 0,7 mm | Sort blyant til kropsfremdrift i metal | Skridsikkert knurled greb & sekskantet tønde

RotringHåndarbejde og hobbyEAN: 3501179044422
Pris fra 159 krtil 249 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 90 kr (36% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Rotring rOtring 600 mekanisk blyant | 0,7 mm | Sort blyant til kropsfremdrift i metal | Skridsikkert knurled greb & sekskantet tønde og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 159 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Rotring rOtring 600 mekanisk blyant | 0,7 mm | Sort blyant til kropsfremdrift i metal | Skridsikkert knurled greb & sekskantet tønde
-39%159 kr
Før 260 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Rotring rOtring 600 mekanisk blyant | 0,7 mm | Sort blyant til kropsfremdrift i metal | Skridsikkert knurled greb & sekskantet tønde billede

Produktinformation

rOtring 600 mekanisk blyant er et ideelt værktøj til teknisk skrivning, tegning og skitsering. Det tilbyder en messingmekanisme til præcisionsføring af bly og en fast blyføringsmuffe til præcise linealbaserede tegninger. Denne mekaniske blyant har også en ergonomisk metaltønde og skridsikkert knurled metalgreb for at give en ideel balance mellem vægt og følelse i din hånd, og den er udstyret med en blyhårdhedsgradindikator, så du kan identificere og justere blykvaliteter, mens du arbejder.

Produktspecifikationer

Mærke: Rotring
Kategori: Skrive og Tegnevaerktoejer
Artikel nr.: 1904442
EAN: 3501179044422
Varenr.: 2697324
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Rotring 600 Mechanical Pencil black 0,7 mm
248 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Rotring 600 Mekanisk blyant 0.7mm
249 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Rotring rOtring 600 mekanisk blyant | 0,7 mm | Sort blyant til kropsfremdrift i metal | Skridsikkert knurled greb & sekskantet tønde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Rotring rOtring 600 mekanisk blyant | 0,7 mm | Sort blyant til kropsfremdrift i metal | Skridsikkert knurled greb & sekskantet tønde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK159 kr198 krKøb
2CS MEGASTORE DK248 kr287 krKøb
3CompuMail DK249 kr249 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Rotring rOtring 600 mekanisk blyant | 0,7 mm | Sort blyant til kropsfremdrift i metal | Skridsikkert knurled greb & sekskantet tønde

PriceData har fulgt prisen på Rotring rOtring 600 mekanisk blyant | 0,7 mm | Sort blyant til kropsfremdrift i metal | Skridsikkert knurled greb & sekskantet tønde i 183 dage. Laveste pris i perioden er 159 kr (registreret d. 24. februar 2026), højeste er 260 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 243 kr.

Den nuværende pris på 159 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 39% den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 15 prisændringer for Rotring rOtring 600 mekanisk blyant | 0,7 mm | Sort blyant til kropsfremdrift i metal | Skridsikkert knurled greb & sekskantet tønde. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 15 prisændringer for Rotring rOtring 600 mekanisk blyant | 0,7 mm | Sort blyant til kropsfremdrift i metal | Skridsikkert knurled greb & sekskantet tønde de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026159 kr101 kr (39%)
16. maj 2026260 kr7 kr (3%)
14. maj 2026253 kr7 kr (3%)
6. maj 2026260 kr6 kr (2%)
2. maj 2026254 kr6 kr (2%)
30. apr. 2026260 kr3 kr (1%)
29. apr. 2026257 kr4 kr (2%)
28. mar. 2026253 kr7 kr (3%)
10. mar. 2026260 kr101 kr (64%)
24. feb. 2026159 kr94 kr (37%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret