Gå til hovedindhold

Rockwool Flex rørskål med tape til 60 mm rør, 30 mm isoleringstykkelse, 1 meter

RockwoolIsoleringEAN: 5702317997343
Pris fra 85,94 krtil 133 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 47,06 kr (35% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Rockwool Flex rørskål med tape til 60 mm rør, 30 mm isoleringstykkelse, 1 meter og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 85.94 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
UNIV.RØRSKÅL 60X30MM M/ALUTAPE
85,94 kr
Til butik
UNIV.RØRSKÅL 60X30MM M/ALUTAPE billede

Produktinformation

Universal Rørskål ROCKWOOL UNIVERSAL RØRSKÅL er en stiv rørskål, som kan bøjes. Produktet består af vandafvisende ROCKWOOL stenuld belagt med armeret og PE-forstærket aluminiumsfolie. ROCKWOOL stenuld er ubrændbar. Anvendelse ROCKWOOL UNIVERSAL RØRSKÅL ka...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ROCKWOOL
Kategori: Kabler
EAN: 5702317997343
Varenr.: 15843889742159
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Rw Universal Rørskål M/alutape 60 X 30 Mm 1 Meter
98 kr
Til butik
Rw Universal Rørskål M/alutape 60 X 30 Mm 1 Meter billede

Produktinformation

Rockwool - Universal Rørskål Produkt: Universal Rørskål er en stiv rørskål, som kan bukkes. Produktet består af vandafvisende Rockwool stenuld belagt med armeret og PE-forstærket aluminiumsfolie. Anvendelse Kan monteres stort set uden brug af værktøj, ide...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Rockwool
Kategori: Rockwool isolering
EAN: 5702317997343
Varenr.: 61015
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Rockwool Flex rørskål med tape til 60 mm rør, 30 mm isoleringstykkelse, 1 meter
113 kr
Til butik
Rockwool Flex rørskål med tape til 60 mm rør, 30 mm isoleringstykkelse, 1 meter billede

Produktinformation

Effektiv isolering af rør med Rockwool Flex rørskål til 60 mm rørRockwool Flex rørskål med tape til 60 mm rør giver dig en enkel og pålidelig løsning til isolering af både varme- og koldtvandsrør. Rørskålen er fremstillet af ubrændbar og fugtafvisende ste...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Rockwool
Kategori: Varmesystemer
Farve: silver
Størrelse: 60 mm x 30 mm x 1000 mm
EAN: 5702317997343
Varenr.: 494370266
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Univ.Rørskål 60X30Mm M/Alutape
123,3 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Rockwool Flex rørskål med tape til 60 mm rør, 30 mm isoleringstykkelse, 1 meter
125 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Univ.rørskål 60x30mm m/alutape
127,5 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Rockwool Flex rørskål med tape til 60 mm rør, 30 mm isoleringstykkelse, 1 meter
129 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ROCKWOOL Universal rørskål med alutape 60x30 mm.
133 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Rockwool Flex rørskål med tape til 60 mm rør, 30 mm isoleringstykkelse, 1 meter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Rockwool Flex rørskål med tape til 60 mm rør, 30 mm isoleringstykkelse, 1 meter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1EL-GROSSISTEN85,94 kr85,94 krKøb
2Elvvs.dk98 kr98 krKøb
3LavprisVVS113 kr113 krKøb
4Billigelogvvs.dk123,3 kr123,3 krKøb
5BilligVVS DK125 kr125 krKøb
6MaintainIt127,5 kr127,5 krKøb
7CompletVVS129 kr129 krKøb
8CS MEGASTORE DK133 kr172 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Rockwool Flex rørskål med tape til 60 mm rør, 30 mm isoleringstykkelse, 1 meter

PriceData har fulgt prisen på Rockwool Flex rørskål med tape til 60 mm rør, 30 mm isoleringstykkelse, 1 meter i 181 dage. Laveste pris i perioden er 85,94 kr (registreret d. 10. maj 2026), højeste er 115 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 109 kr.

Den nuværende pris på 85,94 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for Rockwool Flex rørskål med tape til 60 mm rør, 30 mm isoleringstykkelse, 1 meter. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for Rockwool Flex rørskål med tape til 60 mm rør, 30 mm isoleringstykkelse, 1 meter de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 202685,94 kr27,06 kr (24%)
23. maj 2026113 kr27,06 kr (31%)
10. maj 202685,94 kr27,06 kr (24%)
18. apr. 2026113 kr1,55 kr (1%)
17. apr. 2026114,55 kr1,55 kr (1%)
9. mar. 2026113 kr1,55 kr (1%)
8. mar. 2026114,55 kr1,55 kr (1%)
23. feb. 2026113 kr1,55 kr (1%)
13. feb. 2026114,55 kr2,55 kr (2%)
5. feb. 2026112 kr3 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret