Gå til hovedindhold

Rheinzink Arkitekt venstre endebund til tagrende nr. 12 i zink

RheinzinkTagrenderEAN: 4022436196481
Pris fra 17,6 krtil 24,21 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 6,61 kr (27% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 17,5 kr 11. apr.

Sammenlign priser på Rheinzink Arkitekt venstre endebund til tagrende nr. 12 i zink og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 17.6 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Rheinzink endebund kvartrund, venstre - 333 mm
17,6 kr
Til butik
Rheinzink endebund kvartrund, venstre - 333 mm billede

Produktspecifikationer

Mærke: Rheinzink
Kategori: WATTOO.DK VVS Tag & render Tagrender Zink tagrender
EAN: 4022436196481
Varenr.: 276551002
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Rheinzink Arkitekt venstre endebund til tagrende nr. 12 i zink
22 kr
Til butik
Rheinzink Arkitekt venstre endebund til tagrende nr. 12 i zink billede

Produktinformation

Rheinzink tagrendesystemet er af imponerende kvalitet, da zink er et vedligeholdelsesfrit materiale, der med sikkerhed holder i mange år. Ved fremstilling er zink skinnende blankt, men med tiden får det en flot og naturlig patinering. En endebund monteres...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Rheinzink
Kategori: Tag
Farve: zinc
Størrelse: 333 mm
EAN: 4022436196481
Varenr.: 276551002
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Rheinzink endebund til venstre kvartrund 333
22 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Rheinzink arkitekt endebund nr. 12, 333 mm, venstre, zink
24 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Rheinzink endebund til venstre kvartrund 333
24 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Endebund venstre 1/4 rund 333 mm RHEINZINK CLASSIC WALZBLANK
24,21 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Rheinzink Arkitekt venstre endebund til tagrende nr. 12 i zink koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Rheinzink Arkitekt venstre endebund til tagrende nr. 12 i zink koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1WATTOO.DK17,6 kr17,6 krKøb
2LavprisVVS22 kr22 krKøb
3Elvvs.dk22 kr22 krKøb
4BilligVVS DK24 kr24 krKøb
5Proshop DK24 kr63 krKøb
6CS MEGASTORE DK24,21 kr63,21 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Rheinzink Arkitekt venstre endebund til tagrende nr. 12 i zink

PriceData har fulgt prisen på Rheinzink Arkitekt venstre endebund til tagrende nr. 12 i zink i 165 dage. Laveste pris i perioden er 17,3 kr (registreret d. 11. januar 2026), højeste er 19,6 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 18 kr.

Den nuværende pris på 17,6 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for Rheinzink Arkitekt venstre endebund til tagrende nr. 12 i zink. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for Rheinzink Arkitekt venstre endebund til tagrende nr. 12 i zink de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 202617,6 kr2 kr (10%)
1. jun. 202619,6 kr2 kr (11%)
27. maj 202617,6 kr1,15 kr (6%)
26. maj 202618,75 kr1,15 kr (7%)
23. maj 202617,6 kr2 kr (10%)
22. maj 202619,6 kr2 kr (11%)
8. maj 202617,6 kr1,15 kr (6%)
7. maj 202618,75 kr1,15 kr (7%)
30. apr. 202617,6 kr1,15 kr (6%)
29. apr. 202618,75 kr1,15 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret