Gå til hovedindhold

No brand Rendejern t/halvrund zink rende nr. 11, 280 mm, kort, galvaniseret

No brandTagrenderEAN: 5708506413014
Pris fra 18 krtil 23 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 5 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 17,68 kr 10. maj

Sammenlign priser på Rendejern t/halvrund zink rende nr. 11, 280 mm, kort, galvaniseret og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 18 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
VMZINC rendejern til tagrende nr. 11 halvrund - Kort
18 kr
Til butik
VMZINC rendejern til tagrende nr. 11 halvrund - Kort billede

Produktinformation

VMZINC tagrendesystemer er en smagfuld og elegant løsning, når det drejer sig om montering af tagrender og nedløbsrør. Alle VMZINC's rendejern er produceret i rent massivt titanzink - specielt udviklet til limning og lodning. Zink giver et skinnende m...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: No brand
Kategori: Tag
Farve: zinc
Størrelse: 11" (280 mm)
EAN: 5708506413014
Varenr.: 277013001
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Rendejern t/halvrund zink rende nr. 11, 280 mm, kort, galvaniseret
20 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
11" Rendejern kort model til RZ/VMZ tagrende
20,66 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Rendejern kort til 11" halvrunde tagrender (Rheinzink / VM-Zink )
22 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
11 Rendejern kort model til RZ/VMZ tagrende
22,78 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Kort rendejern 11 til ½ rund færdigrende bredde 128mm
23 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Rendejern t/halvrund zink rende nr. 11, 280 mm, kort, galvaniseret koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Rendejern t/halvrund zink rende nr. 11, 280 mm, kort, galvaniseret koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS18 kr18 krKøb
2BilligVVS DK20 kr20 krKøb
3EL-GROSSISTEN20,66 kr20,66 krKøb
4WATTOO.DK22 kr22 krKøb
5CS MEGASTORE DK22,78 kr61,78 krKøb
6CompletVVS23 kr23 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Rendejern t/halvrund zink rende nr. 11, 280 mm, kort, galvaniseret

PriceData har fulgt prisen på Rendejern t/halvrund zink rende nr. 11, 280 mm, kort, galvaniseret i 144 dage. Laveste pris i perioden er 17,68 kr (registreret d. 10. maj 2026), højeste er 22 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 20 kr.

Den nuværende pris på 18 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 4 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 8 prisændringer for Rendejern t/halvrund zink rende nr. 11, 280 mm, kort, galvaniseret. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 8 prisændringer for Rendejern t/halvrund zink rende nr. 11, 280 mm, kort, galvaniseret de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. maj 202618 kr2 kr (10%)
24. maj 202620 kr2 kr (11%)
17. maj 202618 kr
10. maj 202617,68 kr2,32 kr (12%)
5. feb. 202620 kr2 kr (9%)
4. feb. 202622 kr2 kr (10%)
14. jan. 202620 kr2 kr (9%)
10. jan. 202622 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret