Gå til hovedindhold

Remington MB7050 T-Series Hår- og skægtrimmersæt Hår- og skægtrimmer

RemingtonKamme og børsterEAN: 5038061111101
Pris fra 402 krtil 755 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 353 kr (47% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 339 kr 16. apr.

Sammenlign priser på Remington MB7050 T-Series Hår- og skægtrimmersæt Hår- og skægtrimmer og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 402 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Remington T-Series MB7050 Trimmer
402 kr
Til butik
Remington T-Series MB7050 Trimmer billede

Produktinformation

Remington T-Series MB7050 - Trimmer - trådløs

Produktspecifikationer

Mærke: Remington
Artikel nr.: MB7050
EAN: 5038061111101
Varenr.: 999385490
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
REMINGTON Hårtrimmer MB7050 T-Series Hair & Beard Kit
433 kr
Til butik
REMINGTON Hårtrimmer MB7050 T-Series Hair & Beard Kit billede

Produktinformation

Skægtrimmer, Ledning / ledningsfri, 38 mm T-blad, Præcisionsstubbekam (1,5-5 mm), 9 hår- og skægkamme (1,5 - 25 mm), Op til 5 timers drift, Hurtig opladning, Turbo funktion, 100 % vandtæt, sort Få det 'frisørfriske look' fra komforten i dit eget hjem med T-Series hår- & skæg-sæt. Indeholder et 38 mm T-blad til professionel klipning, der er velegnet til alle hårtyper og præcisionsblade til skarpe looks. Få glæde af alsidig styling takket være udvalget af tilbehør: en præcisionsstubbekam (1,5 -5 mm), en barbermaskine med folieskær og 9 hår- og skægkamme (1,5-25 mm).

Produktspecifikationer

Mærke: REMINGTON
Kategori: Haartrimmer
Artikel nr.: MB7050
EAN: 5038061111101
Varenr.: 3010209
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Remington MB7050 Hår- og skægtrimmer
449 kr
Til butik
Remington MB7050 Hår- og skægtrimmer billede

Produktinformation

Remington MB7050 hår- og skægtrimmer giver fleksibel styling til både hår og skæg – fra skarpe kanter og korte stubber til længere længder. Modellen er udstyret med et T-præcisionsblad på 38 mm, som giver en bred klippeflade til hår og skæg. Med justerbar klippelængde fra 1,5-25 mm og en minimumklippelængde på 0,4 mm uden kam får du alt fra tæt trimning til længere frisurer i én trimmer. Præcise linjer og kontrolleret længde T-præcisionsbladet på 38 mm er ideelt til skarpe kanter langs skæg, nakke eller hårlinje, fordi den brede form hjælper dig med at følge linjerne jævnt. Den justerbare klippelængde fra 1,5-25 mm giver dig alt fra kort trimning til mere fyldige længder uden at skifte værktøj. Flere kamme til forskellige looks Med den medfølgende præcisionsstubbekam i metal på 1,5-5 mm kan du arbejde med korte stubbelængder til daglig skægstrimning. De 9 faste kamme i området 1,5-25 mm gør det nemt at vælge en fast længde til både hår og skæg, så du kan gentage samme stil fra gang til gang. I pakken: Remington MB7050 hår- og skægtrimmer, 1 stk. præcisionsstubbekam i metal (1,5-5 mm), 9 faste kamme (1,5-25 mm, 0,4 mm uden kam), fuldstørrelses barberhoved.

Produktspecifikationer

Mærke: Remington
Kategori: Barbermaskiner
Artikel nr.: MB7050
EAN: 5038061111101
Varenr.: 64842
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Remington T-Series Hair & Beard Kit
-37%502,24 kr
Før 799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Made4men Danmark
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Remington MB7050 T-Series Hår & Skægtrimmersæt
-25%599,25 kr
Før 799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Remington MB7050 T-Series Hår- og skægtrimmersæt Hår- og skægtrimmer
649,95 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Remington MB7050 T-Series Hair & Beard Kit 1 pcs
681 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Remington T-Series Hair & Beard Kit
755 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Remington MB7050 T-Series Hår- og skægtrimmersæt Hår- og skægtrimmer koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Remington MB7050 T-Series Hår- og skægtrimmersæt Hår- og skægtrimmer koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK402 kr402 krKøb
2Proshop DK433 kr472 krKøb
3Av-Cables DK449 kr449 krKøb
4NiceHair.dk502,24 kr502,24 krKøb
5Made4men Danmark599,25 kr599,25 krKøb
6Homeshop DK649,95 kr649,95 krKøb
7NordicFeel DK681 kr681 krKøb
8Lyko DK755 kr755 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Remington MB7050 T-Series Hår- og skægtrimmersæt Hår- og skægtrimmer

PriceData har fulgt prisen på Remington MB7050 T-Series Hår- og skægtrimmersæt Hår- og skægtrimmer i 173 dage. Laveste pris i perioden er 339 kr (registreret d. 16. april 2026), højeste er 461 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 398 kr.

Den nuværende pris på 402 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 23 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 44 prisændringer for Remington MB7050 T-Series Hår- og skægtrimmersæt Hår- og skægtrimmer. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 44 prisændringer for Remington MB7050 T-Series Hår- og skægtrimmersæt Hår- og skægtrimmer de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026402 kr2 kr (1%)
29. maj 2026400 kr2 kr (0%)
28. maj 2026402 kr21 kr (5%)
27. maj 2026423 kr2 kr (0%)
23. maj 2026425 kr1 kr (0%)
22. maj 2026424 kr25 kr (6%)
9. maj 2026449 kr12 kr (3%)
7. maj 2026437 kr6 kr (1%)
5. maj 2026431 kr1 kr (0%)
29. apr. 2026430 kr68 kr (19%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret