Gå til hovedindhold

Remington Keratin Protect Straightener - S8540

RemingtonGlattejernEAN: 4008496938438
Pris fra 186 krtil 311,02 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 125,02 kr (40% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 159 kr 27. apr.

Sammenlign priser på Remington Keratin Protect Straightener - S8540 og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 186 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Remington Keratin Protect S8540
186 kr
Til butik
Remington Keratin Protect S8540 billede

Produktspecifikationer

Kategori: Glattejern
Farve: 3
Artikel nr.: 4008496938438
EAN: 4008496938438
Varenr.: 10237840
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Remington Hårglatter S8540 Keratin Protect
187 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
REMINGTON Glattejern S8540 Keratin Protect
195 kr
Til butik
REMINGTON Glattejern S8540 Keratin Protect billede

Produktinformation

- Avancerede keramiske plader med keratin og mandelolie - Digitalt display - 9 temperaturindstillinger mellem 150 °C - 230 °C - Pro+ indstilling for sundere styling - Hurtig opvarmning på 15 sekunder - Flydende plader for jævnt tryk - Turbo-boost funktion - Temperaturspærring - Automatisk slukning efter 60 minutter - Pladelås - Varmebestandig opbevaringspose - Verdensspænding - 1,8 meter drejeledning Glat og super skinnende hår er det, mange drømmer om. Men ved regelmæssig brug af stylingværktøjer kan dit hår blive beskadiget. Hvis du retter håret ved høj temperatur, kan det blive tørt og livløst med spaltede spidser. Med Keratin Protect glattejernet behøver du ikke længere gå på kompromis; dette glattejern hjælper dig med at opnå et glat, langtidsholdbart resultat, der ser sundt ud. S8540 har en belægning af keratin og mandelolie, der overføres til håret under styling. Glattejernet har ni temperaturer og en ekstra PRO + indstilling, der giver dig mulighed for at style dit hår ved en lavere temperatur på 185 °C - perfekt, hvis du bekymrer dig om unødigt slid på håret. Keratin Protect S8540 har ni temperaturindstillinger mellem 150 °C - 230 °C, hvilket betyder, at du nemt kan vælge den temperatur, der passer til dig. Med PRO + indstillingen på 185 °C har du også en temperatur med mindre slid, ideel til fint hår eller hvis du vil minimere slid. Keratin Protect S8540 er klar til brug på blot 15 sekunder, så du hurtigt kan begynde styling uden unødig ventetid.

Produktspecifikationer

Mærke: REMINGTON
Kategori: Glattejern
Artikel nr.: S8540
EAN: 4008496938438
Varenr.: 2625533
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Remington Hårglatter S8540 Keratin Protect
216 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Hårglatter Remington Keratin Protect S8540
-12%229 kr
Før 259 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Hårglatter Remington Keratin Protect S8540
-11%249 kr
Før 279 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Remington Hårglatter S8540 Keratin Protect
269 kr
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Remington Keratin Protect Straightener - S8540
-38%311,02 kr
Før 499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Remington Keratin Protect Straightener - S8540 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Remington Keratin Protect Straightener - S8540 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK186 kr225 krKøb
2CompuMail DK187 kr187 krKøb
3Proshop DK195 kr234 krKøb
4Teknikproffset DK216 kr275 krKøb
5Boligcenter DK229 kr229 krKøb
6Vivas DK249 kr318 krKøb
7Ultrashop269 kr269 krKøb
8NiceHair.dk311,02 kr311,02 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Remington Keratin Protect Straightener - S8540

PriceData har fulgt prisen på Remington Keratin Protect Straightener - S8540 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 159 kr (registreret d. 24. februar 2026), højeste er 195 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 187 kr.

Den nuværende pris på 186 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 30 prisfald og 29 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 58 prisændringer for Remington Keratin Protect Straightener - S8540. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 58 prisændringer for Remington Keratin Protect Straightener - S8540 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026186 kr1 kr (1%)
28. maj 2026187 kr5 kr (3%)
17. maj 2026192 kr4 kr (2%)
16. maj 2026188 kr3 kr (2%)
15. maj 2026191 kr4 kr (2%)
14. maj 2026187 kr1 kr (1%)
13. maj 2026186 kr1 kr (1%)
12. maj 2026187 kr28 kr (18%)
27. apr. 2026159 kr29 kr (15%)
26. apr. 2026188 kr4 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret