Gå til hovedindhold

Remington - Pro-air Turbo D5220 Hårtørrer - 2400w

RemingtonKrøllejernEAN: 4008496790968
Pris fra 206,54 krtil 351 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 144,46 kr (41% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 159 kr 27. apr.

Sammenlign priser på Remington - Pro-air Turbo D5220 Hårtørrer - 2400w og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 206.54 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Remington PRO-Air Turbo - D5220
-48%206,54 kr
Før 399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Remington PRO-Air Turbo - D5220 billede

Produktinformation

Remington PRO-Air Turbo er en exceptionelt kraftfuld hårtørrer med innovative funktioner, som efterlader dig med et perfekt og **silkeblødt hår.** Iongeneratoren har 90% flere ioner, hvilket er med til at skabe et **krusfrit skinnende hår**, mens turbo fu...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Remington
EAN: 4008496790968
Varenr.: 101919
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
REMINGTON Hårtørrer D5220 Pro-Air Turbo - 2400 W
216 kr
Til butik
REMINGTON Hårtørrer D5220 Pro-Air Turbo - 2400 W billede

Produktinformation

Hårtørrer, 2400 W, Iongenerator - 90 % flere ioner ift. standard Remington hårtørrer giver krusfrit skinnende hår, Ionindikatorlys, 90 km/t - Kraftig lufthastighed sikrer hurtig tørring, 2 × længere levetid på motoren (ift. standard remington hårtørrer med DC motor), 3 varme / 2 hastighedsindstillinger, Turbofunktion - øger lufthastigheden yderligere, Cool shot til den sidste finish, Koncentrator til præcisions-styling, Diffuser til skånsom tørring, Aftageligt baggitter der er nemt at rengøre, Krog til ophæng, sort Denne exceptionelt kraftfulde 2400 W hårtørrer har innovative funktioner, som hjælper dig til perfekt silkeblødt hår. Iongeneratoren har 90 % flere ioner der skaber krusfrit skinnende hår og en turbo funktion der øger lufthastigheden og tørrer håret hurtigere. Den fantastiske hårtørrer har yderligere en motor med 2 × længere levetid og 1.8 m ledning. Med 3 varme- og 2 hastighedsindstillinger og cool shot funktion, hjælper den med at skabe smukke resultater hver gang.

Produktspecifikationer

Mærke: REMINGTON
Kategori: Haartoerrer
Artikel nr.: D5220
EAN: 4008496790968
Varenr.: 2480292
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Remington Hårtørrer D5220 Pro-Air Turbo Dryer
219 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Remington D5220 hårfönar 2400 W Svart
-27%241 kr
Før 329 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Remington D5220 hair dryer Black 2400 W
243 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Remington - Pro-air Turbo D5220 Hårtørrer - 2400w
249,95 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Remington Hårtørrer D5220 Pro-Air Turbo Dryer
319 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Remington PRO-Air Turbo 2400 WATT Hairdryer
335 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Remington PRO-Air Turbo D5220 Hair Dryer - 1 pcs
351 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Remington - Pro-air Turbo D5220 Hårtørrer - 2400w koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Remington - Pro-air Turbo D5220 Hårtørrer - 2400w koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1NiceHair.dk206,54 kr206,54 krKøb
2Proshop DK216 kr255 krKøb
3CompuMail DK219 kr219 krKøb
4Teknikproffset DK241 kr300 krKøb
5CS MEGASTORE DK243 kr282 krKøb
6Gucca.dk249,95 kr249,95 krKøb
7Ultrashop319 kr319 krKøb
8Lyko DK335 kr335 krKøb
9NordicFeel DK351 kr351 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Remington - Pro-air Turbo D5220 Hårtørrer - 2400w

PriceData har fulgt prisen på Remington - Pro-air Turbo D5220 Hårtørrer - 2400w i 183 dage. Laveste pris i perioden er 149 kr (registreret d. 1. december 2025), højeste er 216 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 200 kr.

Den nuværende pris på 206,54 kr er 3% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for Remington - Pro-air Turbo D5220 Hårtørrer - 2400w. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for Remington - Pro-air Turbo D5220 Hårtørrer - 2400w de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026206,54 kr9,46 kr (4%)
30. maj 2026216 kr9,46 kr (5%)
12. maj 2026206,54 kr47,54 kr (30%)
27. apr. 2026159 kr47,54 kr (23%)
24. apr. 2026206,54 kr9,46 kr (4%)
23. apr. 2026216 kr9,46 kr (5%)
10. apr. 2026206,54 kr9,46 kr (4%)
9. apr. 2026216 kr9,46 kr (5%)
5. apr. 2026206,54 kr9,46 kr (4%)
4. apr. 2026216 kr18,73 kr (9%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret