Gå til hovedindhold

Razer Razer Viper 8Khz Gaming Mouse Sort 8886419333135 Modsvarer: N/A

RazerComputer – tilbehørEAN: 8886419333135
Pris fra 328 krtil 619 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 291 kr (47% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 307 kr 28. maj

Sammenlign priser på Razer Razer Viper 8Khz Gaming Mouse Sort 8886419333135 Modsvarer: N/A og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 328 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Razer Viper 8KHz Gaming Mouse, Wired, Black
328 kr
Til butik
Razer Viper 8KHz  Gaming Mouse, Wired, Black billede

Produktspecifikationer

Mærke: Razer
Kategori: Gaming mus
Farve: 2
Artikel nr.: RZ01-03580100-R3M1
EAN: 8886419333135
Varenr.: 7091674
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Razer Viper 8KHz Optisk Kabling Sort
332 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Razer Viper 8KHz Optisk Kabling Sort
371 kr
Til butik
Razer Viper 8KHz Optisk Kabling Sort billede

Produktinformation

Mist aldrig overblikket over sejren, I modsætning til mus med lavere polling-frekvenser, hvor markørbevægelsen kan udvise inkonsekvente mikrostutter, sikrer Razer HyperPolling Technology ultrajævn markørbevægelse - en forskel, der er endnu mere tydelig på skærme med høj opdateringsfrekvens. Nul risiko for fejlklik, Forbedret med større taktil feedback, så hvert klik nu føles og lyder mere tilfredsstillende. Og uden behov for en debounce-forsinkelse, der bruges i traditionelle switches, suppleres denne lynhurtige aktivering af Razer HyperPolling Technology for at give den laveste input-forsinkelse, der får dig tættere på at spille som en professionel. Finjusteret til pixel-perfekt sigte, Med en brancheførende opløsningsnøjagtighed på 99,6% spores selv den fineste bevægelse fra denne ambidekstrale esports-gamingmus med konsistens. Sensoren er udstyret med intelligente funktioner, så den bliver endnu mere præcis, hvilket giver mulighed for at ramme præcist og vinde spillet med headshots. En tung mus, der ikke vejer noget, Nyd hurtigere og mere jævn kontrol med en af de letteste gamingmus på markedet. Den vejer kun 71 g, og hvad der er endnu mere imponerende er, at den opnår sin vægt uden at gå på kompromis med styrken i sin ambidekstrale formfaktor. Avanceret indbygget hukommelse, Vær klar til at konkurrere overalt med op til 5 gemte profiler, der giver dig adgang til optimale keybinds, makroer og dobbelt så mange inputs via Razer HyperShift-funktionen. Razer speedflex-kabel, Vævet for større fleksibilitet og designet til at give minimal modstand, så du kan udføre hurtigere, glattere swipes for strammere musekontrol. Sprøjtestøbte sidegreb i gummi, For mere sikre bevægelser har musen gummigreb, der dækker venstre og højre side fuldt ud - støbt som en del af skallen for at sikre, at de aldrig falder af. 100% PTFE musefødder, Denne ambidekstrale esport-gamingmus kan glide hen over enhver overflade takket være musefødder lavet af den reneste, højeste kvalitet af PTFE. 8 programmerbare knapper, De 8 programmerbare knapper kan konfigureres fuldt ud via Razer Synapse 3 og giver dig adgang til makroer og sekundære funktioner for en avanceret grad af kontrol. Connection technology: Wired, Number of buttons: 8, Width: 5.76 cm, Depth: 12.673 cm, Features: Scroll wheel, rubber side grips, polytetrafluoroethylene (PTFE) feet, built-in Synapse memory, on-the-fly DPI switching, 5 profiles, 8 programmable buttons, Lift Off Distance (LOD) Calibration, Razer Synapse 3 enabled, Razer Speedflex Cable, Interface: 1 x USB - 4-pin USB Type A, Height: 3.781 cm, Orientation: Ambidextrous, Cable length: 1.8 m, Performance: 50 G maximum acceleration, real-time sensitivity switching 400/800/1 600/2 400/3 200 dpi, 650 inches per second, polling rate: 8000 Hz, Movement resolution: 20000 dpi, Service and support: Limited warranty - 2 years, Motion detection technology: Optical, Device type: Mouse, Weight: 71 g.

Produktspecifikationer

Mærke: Razer
Kategori: Mus
EAN: 8886419333135
Varenr.: C66399
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gaming mus Razer Viper 8KHz, optisk, kablet, sort
-23%399 kr
Før 519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gaming mus Razer Viper 8KHz, optisk, kablet, sort
-22%419 kr
Før 539 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Razer Viper 8KHz Optisk Kabling Sort
429 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Razer Viper 8KHz - Gaming Mus - GEEKD.dk
-7%500 kr
Før 540 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til InkClub DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Razer Razer Viper 8Khz Gaming Mouse Sort 8886419333135 Modsvarer: N/A
619 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Razer Razer Viper 8Khz Gaming Mouse Sort 8886419333135 Modsvarer: N/A koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Razer Razer Viper 8Khz Gaming Mouse Sort 8886419333135 Modsvarer: N/A koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK328 kr367 krKøb
2CompuMail DK332 kr332 krKøb
3Teknikproffset DK371 kr420 krKøb
4Boligcenter DK399 kr399 krKøb
5Vivas DK419 kr488 krKøb
6Ultrashop429 kr429 krKøb
7Geekd500 kr500 krKøb
8InkClub DK619 kr619 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Razer Razer Viper 8Khz Gaming Mouse Sort 8886419333135 Modsvarer: N/A

PriceData har fulgt prisen på Razer Razer Viper 8Khz Gaming Mouse Sort 8886419333135 Modsvarer: N/A i 182 dage. Laveste pris i perioden er 300 kr (registreret d. 20. januar 2026), højeste er 444 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 338 kr.

Den nuværende pris på 328 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 36 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 51 prisændringer for Razer Razer Viper 8Khz Gaming Mouse Sort 8886419333135 Modsvarer: N/A. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 51 prisændringer for Razer Razer Viper 8Khz Gaming Mouse Sort 8886419333135 Modsvarer: N/A de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026328 kr21 kr (7%)
28. maj 2026307 kr1 kr (0%)
27. maj 2026308 kr4 kr (1%)
26. maj 2026312 kr4 kr (1%)
25. maj 2026316 kr4 kr (1%)
24. maj 2026320 kr3 kr (1%)
23. maj 2026323 kr4 kr (1%)
22. maj 2026327 kr1 kr (0%)
21. maj 2026328 kr3 kr (1%)
20. maj 2026331 kr23 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret