Gå til hovedindhold

Razer Basilisk V3 Pro - Gaming Mus - Optisk - 11 knapper - Sort med RGB lys

RazerMus og trackballsEAN: 8886419334026
Pris fra 806 krtil 1.059 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 253 kr (24% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 762 kr 4. mar.

Sammenlign priser på Razer Basilisk V3 Pro - Gaming Mus - Optisk - 11 knapper - Sort med RGB lys og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 806 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Razer Basilisk V3 pro Optisk Trådløs Sort
806 kr
Til butik
Razer Basilisk V3 pro Optisk Trådløs Sort billede

Produktinformation

Razer Basilisk V3 pro - Mus - ergonomisk - højrehåndet - optisk - 11 knapper - trådløs - Bluetooth

Produktspecifikationer

Mærke: Razer USA
Artikel nr.: RZ01-04620100-R3G1
EAN: 8886419334026
Varenr.: 1000763773
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Razer Basilisk V3 Pro - Gaming Mus - Optisk - 11 knapper - Sort med RGB lys
838 kr
Til butik
Razer Basilisk V3 Pro - Gaming Mus - Optisk - 11 knapper - Sort med RGB lys billede

Produktinformation

Gaming mus, Razer Focus Pro 30K Optical sensor, 11 programmerbare knapper (Razer Optical switches Gen-3), 100 - 30000 dpi indstillinger, 125 - 1000 Hz opdatering, Razer HyperSpeed Wireless & USB C, Bluetooth, op til 90 timers batteri levetid, ergonomisk form, vægt: 112 gram, sort med Razer Chroma RGB Basilisk serien er elsket med den ergonomiske form og mange programmerbare knapper, V3 Pro versionen er ingen undtagelse med i alt 11 knapper, 13 zoners RGB belysning og en ny forbedret scroll hjul. V3 Pro kan desuden opgraderes med en magnetisk opladnings dock Mouse Dock Pro som samtidig giver V3 Pro 4000 Hz polling rate mod 1000 Hz med den medfølgende USB modtager i pakken.

Produktspecifikationer

Mærke: Razer
Kategori: Mus
Artikel nr.: RZ01-04620100-R3G1
EAN: 8886419334026
Varenr.: 3100523
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Razer Basilisk V3 Pro gamingmus – sort
944 kr
Til butik
Razer Basilisk V3 Pro  gamingmus – sort billede

Produktinformation

Kongen vender tilbage for at hæve niveauet. Mød Razer Basilisk V3 Pro – den mest avancerede gamingmus. Udstyret til tænderne med brancheførende teknologi kan du udnytte dit fulde potentiale med et våben, der skubber de kendte grænser for ydeevne, tilpasning, tilslutningsmuligheder og kontrol. Sus gennem indholdet med et rullehjul, der drejer frit, indtil det stoppes, eller skift til taktil tilstand for mere præcision og tilfredsstillende feedback, der er ideel til at skifte mellem våben eller færdigheder. Dobbelt trådløs – Hyperspeed (2,4 GHz) og BLE, Elleve uafhængigt programmerbare knapper, Ergonomisk design til højrehåndede med sprøjtestøbte gummigreb, 4-vejsRazer® HyperScroll-tilt-hjul med elektronisk aktiverede indhak og frit roterende tilstande, Batterilevetid: Op til 90 timer med Hyperspeed trådløs (1000 Hz, konstant bevægelse), 100 timer med Bluetooth. Estimater uden belysning, batterilevetiden afhænger af brugsindstillingerne. Razer Synapse 3-kompatibel, Razer Kompatibel med Mouse Dock Pro og Wireless Charging Puck, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: Razer
Kategori: Mus
EAN: 8886419334026
Varenr.: D38351
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gaming mus Razer Basilisk V3 Pro - optisk, trådløs, sort
-3%959 kr
Før 989 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gaming mus Razer Basilisk V3 Pro - optisk, trådløs, sort
-3%979 kr
Før 1.009 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Razer Basilisk V3 pro Optisk Trådløs Sort
1.059 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Razer Basilisk V3 Pro - Gaming Mus - Optisk - 11 knapper - Sort med RGB lys koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Razer Basilisk V3 Pro - Gaming Mus - Optisk - 11 knapper - Sort med RGB lys koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK806 kr806 krKøb
2Proshop DK838 kr877 krKøb
3Teknikproffset DK944 kr993 krKøb
4Boligcenter DK959 kr959 krKøb
5Vivas DK979 kr1.048 krKøb
6Ultrashop1.059 kr1.059 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Razer Basilisk V3 Pro - Gaming Mus - Optisk - 11 knapper - Sort med RGB lys

PriceData har fulgt prisen på Razer Basilisk V3 Pro - Gaming Mus - Optisk - 11 knapper - Sort med RGB lys i 181 dage. Laveste pris i perioden er 752 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 850 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 801 kr.

Den nuværende pris på 806 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 39 prisfald og 27 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 66 prisændringer for Razer Basilisk V3 Pro - Gaming Mus - Optisk - 11 knapper - Sort med RGB lys. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 66 prisændringer for Razer Basilisk V3 Pro - Gaming Mus - Optisk - 11 knapper - Sort med RGB lys de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026806 kr22 kr (3%)
29. maj 2026828 kr24 kr (3%)
26. maj 2026804 kr24 kr (3%)
25. maj 2026828 kr21 kr (3%)
24. maj 2026807 kr7 kr (1%)
23. maj 2026814 kr14 kr (2%)
20. maj 2026828 kr31 kr (4%)
19. maj 2026797 kr31 kr (4%)
18. maj 2026828 kr24 kr (3%)
15. maj 2026804 kr7 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret