Gå til hovedindhold

Ravendo mørtelbør 110L - BC1100S, galvaniseret, luftgummi hjul

RavendoSanitetDansk produceret kvalitetByggepladser og professionelt brugEAN: 5701747014507

Ravendo BC 1100 S Mørtelbør med 110L kapacitet og 250kg lasteevne. Dansk produceret med galvaniseret stålkasse og kraftige luftgummihjul til byggepladsen. Læs mere

Pris fra 939 krtil 1.820 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 881 kr (48% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Ravendo mørtelbør 110L - BC1100S, galvaniseret, luftgummi hjul og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 939 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Ravendo BC 1100 S mørtelbør, 110 liter
939 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Ravendo BC 1100 S mørtelbør, 110 liter
979 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Ravendo BC 1100 S mørtelbør, 110 liter
1.139 kr
Til butik
Gå til Specialbutikken
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Ravendo BC 1100 S mørtelbør
1.248 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Ravendo betonbør, BC 1100 S
1.391,64 kr
Til butik
Gå til Almas Park & Fritid
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Mørtelbør BC 1100 S (Samlet), 110 ltr.
1.499 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Ravendo mørtelbør 110L - BC1100S, galvaniseret, luftgummi hjul
1.598 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Ravendo Mørtelbør galvaniseret 110 liter, luftgummihj
1.820 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Ravendo mørtelbør 110L - BC1100S, galvaniseret, luftgummi hjul koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Ravendo mørtelbør 110L - BC1100S, galvaniseret, luftgummi hjul koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVærktøj939 kr939 krKøb
2Greenline979 kr979 krKøb
3BilligVVS DK1.139 kr1.139 krKøb
4Specialbutikken1.248 kr1.248 krKøb
5EL-GROSSISTEN1.391,64 kr1.391,64 krKøb
6Almas Park & Fritid1.499 kr1.499 krKøb
7CS MEGASTORE DK1.598 kr1.797 krKøb
8Elvvs.dk1.820 kr1.820 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Ravendo BC 1100 S Mørtelbør

Ravendo

Ravendo BC 1100 S Mørtelbør med 110L kapacitet og 250kg lasteevne. Dansk produceret med galvaniseret stålkasse og kraftige luftgummihjul til byggepladsen.

• trillebør
• betonbør
• mørtelbakke
• byggeplads trillebør
• galvaniseret trillebør
• ravendo trillebør
• Byggepladser og professionelt brug
• Dansk produceret kvalitet

Beskrivelse

Ravendo BC 1100 S Mørtelbør er en robust og holdbar transportløsning til byggepladsen. Med en kapacitet på 110 liter og lasteevne på 250 kg klarer den selv de tungeste opgaver. Børen er dansk produceret af europæisk stål med galvaniseret kasse og gult pulverlakeret stel. Den kraftige konstruktion med 30mm stålrør og forstærkninger sikrer lang levetid. Luftgummihjulene med stålfælg og kuglelejer giver glat kørsel på ujævnt underlag. Kassen har praktisk hældetud og kommer færdigsamlet. Perfekt til professionelle håndværkere, byggepladser og krævende havearbejde hvor kvalitet og pålidelighed er afgørende.

Specifikationer

hjultype:Luftgummi 4.00 x 8 med stålfælg
stelrør:30mm stålrør
egenvægt:18 kg
hældetud:Ja
kapacitet:110 liter
kassemål:575 x 890 mm
lasteevne:250 kg
totalmål:1310 x 575 x 740 mm
kuglelejer:Ja
produceret:Danmark
stelmateriale:Gult pulverlakeret stål
kassemateriale:Galvaniseret stål med Galfan coating
leveringstilstand:Samlet

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor meget kan mørtelbøren bære?

Ravendo BC 1100 S kan bære op til 250 kg og har en kapacitet på 110 liter, hvilket gør den ideel til tunge byggematerialer.

Er børen produceret i Danmark?

Ja, Ravendo BC 1100 S er dansk produceret af europæisk stål med høj kvalitet og miljøvenlig pulverlakering.

Skal børen samles selv?

Nej, mørtelbøren leveres færdigsamlet og er klar til brug med det samme.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Ravendo mørtelbør 110L - BC1100S, galvaniseret, luftgummi hjul

PriceData har fulgt prisen på Ravendo mørtelbør 110L - BC1100S, galvaniseret, luftgummi hjul i 181 dage. Laveste pris i perioden er 939 kr (registreret d. 9. maj 2026), højeste er 1.399 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.100 kr.

Den nuværende pris på 939 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for Ravendo mørtelbør 110L - BC1100S, galvaniseret, luftgummi hjul. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for Ravendo mørtelbør 110L - BC1100S, galvaniseret, luftgummi hjul de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. maj 2026939 kr60 kr (6%)
7. maj 2026999 kr4 kr (0%)
9. apr. 2026995 kr4 kr (0%)
29. mar. 2026999 kr46 kr (5%)
21. mar. 2026953 kr6 kr (1%)
20. mar. 2026959 kr6 kr (1%)
12. mar. 2026953 kr6 kr (1%)
10. mar. 2026959 kr25 kr (3%)
9. mar. 2026984 kr25 kr (3%)
26. feb. 2026959 kr25 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret