Gå til hovedindhold

Rack kabinet 4U - Chieftec UNC-410S-B-U3-OP, ATX, sort, uden strømforsyning

ChieftecComputerkomponenterEAN: 4710713235717
Pris fra 1.600 krtil 2.319 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 719 kr (31% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Rack kabinet 4U - Chieftec UNC-410S-B-U3-OP, ATX, sort, uden strømforsyning og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1600 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Chieftec UNC-410S-B-U3-OP Rackversion ATX Strømforsyning Sort
1.600 kr
Til butik
Chieftec UNC-410S-B-U3-OP Rackversion ATX Strømforsyning Sort billede

Produktinformation

Chieftec UNC-410S-B-U3-OP - Rack-monterbar 4U - ATX - ingen strømforsyning - sort - USB

Produktspecifikationer

Artikel nr.: UNC-410S-B-U3-OP
EAN: 4710713235717
Varenr.: 993414130
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Rack kabinet 4U - Chieftec UNC-410S-B-U3-OP, ATX, sort, uden strømforsyning
-17%1.899 kr
Før 2.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Rack kabinet 4U - Chieftec UNC-410S-B-U3-OP, ATX, sort, uden strømforsyning billede

Produktinformation

Chieftec UNC-410S-B-U3-OP - Rack-monterbar 4U - ATX - ingen strømforsyning - sort - USBGenereltAntal bays med frontadgang: 4Antal interne bays: 4Egenskaber, systemkabinet: Vaskbart støvfilter, låsbar fordørFarve: SortKølesystem: 90 mm ventilator x 2 | 60 mm blæserstativ x 2 | 80 mm blæserstativ x 1Max størrelse på bundkort: ATXModel: Rack-monterbar - 4UUnderstøttede motherboards: ATX, microATXEkspansion / KonnektivitetEkspansionsåbninger: 7Interface: 2 x USB 3.0Udvidelses-båse: 3 (total) / 3 (fri) x frontadgang - 5.25" | 1 (total) / 1 (fri) x frontadgang - 3.5" | 4 (total) / 4 (fri) x intern - 3.5"EffektStrømenhed: Ingen strømforsyningMål og vægtBredde: 48.26 cmDybde: 50.5 cmHøjde: 17.78 cmVægt: 18.48 kgProducentgarantiService & Support: Begrænset garanti - 2 år...

Produktspecifikationer

Mærke: Chieftec
Kategori: PC Kabinetter
Vægt: 17.93g
EAN: 4710713235717
Varenr.: 1864412
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Rack kabinet 4U - Chieftec UNC-410S-B-U3-OP, ATX, sort, uden strømforsyning
-17%1.919 kr
Før 2.319 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Rack kabinet 4U - Chieftec UNC-410S-B-U3-OP, ATX, sort, uden strømforsyning billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Chieftec
Kategori: PC Kabinetter
Vægt: 17.93g
EAN: 4710713235717
Varenr.: 1864412
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Chieftec UNC-410S-B-U3-OP Rackversion ATX Strømforsyning Sort
2.319 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Rack kabinet 4U - Chieftec UNC-410S-B-U3-OP, ATX, sort, uden strømforsyning koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Rack kabinet 4U - Chieftec UNC-410S-B-U3-OP, ATX, sort, uden strømforsyning koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.600 kr1.600 krKøb
2Boligcenter DK1.899 kr1.899 krKøb
3Vivas DK1.919 kr2.079 krKøb
4Ultrashop2.319 kr2.319 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Rack kabinet 4U - Chieftec UNC-410S-B-U3-OP, ATX, sort, uden strømforsyning

PriceData har fulgt prisen på Rack kabinet 4U - Chieftec UNC-410S-B-U3-OP, ATX, sort, uden strømforsyning i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.529 kr (registreret d. 18. december 2025), højeste er 2.229 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.899 kr.

Den nuværende pris på 1.600 kr er 16% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 24 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 39 prisændringer for Rack kabinet 4U - Chieftec UNC-410S-B-U3-OP, ATX, sort, uden strømforsyning. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 39 prisændringer for Rack kabinet 4U - Chieftec UNC-410S-B-U3-OP, ATX, sort, uden strømforsyning de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
14. maj 20261.600 kr352 kr (18%)
21. apr. 20261.952 kr2 kr (0%)
8. apr. 20261.950 kr1 kr (0%)
28. mar. 20261.949 kr26 kr (1%)
24. mar. 20261.923 kr11 kr (1%)
23. mar. 20261.934 kr11 kr (1%)
21. mar. 20261.923 kr306 kr (14%)
17. mar. 20262.229 kr11 kr (0%)
2. mar. 20262.218 kr290 kr (15%)
28. feb. 20261.928 kr11 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret