Gå til hovedindhold

+GF+ GF MULTI JOINT 3207 Plus slutmuffe kobling med gevind i top DN50 X 1''. 46-71 mm. Trækfast. A4 bolte. Duktiljern

+GF+SanitetEAN: 8717497110809
Pris fra 1.502 krtil 1.799 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 297 kr (17% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.378 kr 18. mar.

Sammenlign priser på GF MULTI JOINT 3207 Plus slutmuffe kobling med gevind i top DN50 X 1''. 46-71 mm. Trækfast. A4 bolte. Duktiljern og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1502 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
+GF+ Multi/Joint gevind kobling, 46-71 mm x 1"
-17%1.502 kr
Før 1.799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
+GF+ Multi/Joint gevind kobling, 46-71 mm x 1" billede

Produktinformation

Robust gevindkobling til alle rørtyper Denne 46-71 mm x 1" Multi/Joint Plus gevindkobling er en praktisk løsning, når du skal forbinde rør af forskellige materialer i vand- og gasinstallationer. Koblingen er designet til at passe rør med en udvendig

Produktspecifikationer

Mærke: +GF+
Kategori: Rør & fittings
Størrelse: 46-71 mm x 1"
EAN: 8717497110809
Varenr.: 104245812
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Rørkobling 46-71mm x 1 - trækfast. A4-EPDM. MultiJoint 3207+
1.535 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
+GF+ Multi/Joint® 3207 Plus gevindkobling 46-71 mm x 1"
1.535 kr
Til butik
+GF+ Multi/Joint® 3207 Plus gevindkobling 46-71 mm x 1" billede

Produktinformation

Passer til alle rørmaterialer med trækfast Uni/Fikser® - Udgave med EPDM til vand lagerføres.Udgave med NBR til vand og gas skaffes ved ordre - Koblingshus og trykringe i duktilt støbejern GGG45 i henhold til EN-GJS-450-10 - Resicoat® epoxy coating, lever op til GSK standarder og EN14901 - EPDM eller NBR tætningsringEPDM iht. EN 681-1 (0° til +50o C)NBR iht. EN 682 (-5°C til +50°C). - Afvinkling max. 8° pr. muffe (nominel) - Træksikringer (Uni/Fiksers®) i rustfri stål A4 kvalitet (AISI 316) - Rustfri stål A4 kvalitet (AISI 316) bolte (PTFE-coatet, sort), møtrikker og spændeskiver - For trækfast samling af plastrør skal man anvende støttebøsning.

Produktspecifikationer

Mærke: +GF+
Kategori: Vandforsyningsprodukter
Artikel nr.: 709385305
EAN: 8717497110809
Varenr.: 2901307
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
+GF+ Multi/Joint gevind kobling, 46-71 mm x 1"
1.599 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
+GF+ MULTI/JOINT 46-71 mm x 1" gevind kobling, EPDM, PN16
1.701,41 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
GF MULTI JOINT 3207 Plus slutmuffe kobling med gevind i top DN50 X 1''. 46-71 mm. Trækfast. A4 bolte. Duktiljern
1.798,75 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
+GF+ Multi/Joint gevind kobling, 46-71 mm x 1"
1.799 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GF MULTI JOINT 3207 Plus slutmuffe kobling med gevind i top DN50 X 1''. 46-71 mm. Trækfast. A4 bolte. Duktiljern koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GF MULTI JOINT 3207 Plus slutmuffe kobling med gevind i top DN50 X 1''. 46-71 mm. Trækfast. A4 bolte. Duktiljern koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS1.502 kr1.502 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.535 kr1.535 krKøb
3Proshop DK1.535 kr1.535 krKøb
4CompletVVS1.599 kr1.599 krKøb
5EL-GROSSISTEN1.701,41 kr1.701,41 krKøb
6vvsfittings.dk1.798,75 kr1.798,75 krKøb
7BilligVVS DK1.799 kr1.799 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GF MULTI JOINT 3207 Plus slutmuffe kobling med gevind i top DN50 X 1''. 46-71 mm. Trækfast. A4 bolte. Duktiljern

PriceData har fulgt prisen på GF MULTI JOINT 3207 Plus slutmuffe kobling med gevind i top DN50 X 1''. 46-71 mm. Trækfast. A4 bolte. Duktiljern i 173 dage. Laveste pris i perioden er 1.378 kr (registreret d. 19. februar 2026), højeste er 1.535 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.485 kr.

Den nuværende pris på 1.502 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for GF MULTI JOINT 3207 Plus slutmuffe kobling med gevind i top DN50 X 1''. 46-71 mm. Trækfast. A4 bolte. Duktiljern. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for GF MULTI JOINT 3207 Plus slutmuffe kobling med gevind i top DN50 X 1''. 46-71 mm. Trækfast. A4 bolte. Duktiljern de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20261.502 kr33 kr (2%)
1. jun. 20261.535 kr33 kr (2%)
30. maj 20261.502 kr3 kr (0%)
27. maj 20261.499 kr36 kr (2%)
26. maj 20261.535 kr36 kr (2%)
17. maj 20261.499 kr36 kr (2%)
16. maj 20261.535 kr36 kr (2%)
10. maj 20261.499 kr36 kr (2%)
7. maj 20261.535 kr36 kr (2%)
3. apr. 20261.499 kr121 kr (9%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret