Gå til hovedindhold

+GF+ GF MULTI JOINT 3207 Plus slutmuffe kobling med gevind i top DN80 x 2''. 84-105 mm Trækfast. Uni/fiksers. A4 bolte. Duktiljern

+GF+SanitetEAN: 8717497110939
Pris fra 1.960 krtil 2.437,5 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 477,5 kr (20% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på GF MULTI JOINT 3207 Plus slutmuffe kobling med gevind i top DN80 x 2''. 84-105 mm Trækfast. Uni/fiksers. A4 bolte. Duktiljern og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1960 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
+GF+ Multi/Joint® 3207 Plus gevindkobling 84-105 mm x 2"
1.960 kr
Til butik
+GF+ Multi/Joint® 3207 Plus gevindkobling 84-105 mm x 2" billede

Produktinformation

Passer til alle rørmaterialer med trækfast Uni/Fikser® - Udgave med EPDM til vand lagerføres.Udgave med NBR til vand og gas skaffes ved ordre - Koblingshus og trykringe i duktilt støbejern GGG45 i henhold til EN-GJS-450-10 - Resicoat® epoxy coating, lever op til GSK standarder og EN14901 - EPDM eller NBR tætningsringEPDM iht. EN 681-1 (0° til +50o C)NBR iht. EN 682 (-5°C til +50°C). - Afvinkling max. 8° pr. muffe (nominel) - Træksikringer (Uni/Fiksers®) i rustfri stål A4 kvalitet (AISI 316) - Rustfri stål A4 kvalitet (AISI 316) bolte (PTFE-coatet, sort), møtrikker og spændeskiver - For trækfast samling af plastrør skal man anvende støttebøsning.

Produktspecifikationer

Mærke: +GF+
Kategori: Vandforsyningsprodukter
Artikel nr.: 709385318
EAN: 8717497110939
Varenr.: 2901300
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gevindkobling 84-105mm x 2 - trækfast. A4-EPDM. MultiJoint 3157+
2.293 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
+GF+ MULTI/JOINT 84-105 mm x 2" gevind kobling, EPDM, PN16
2.300,76 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
GF MULTI JOINT 3207 Plus slutmuffe kobling med gevind i top DN80 x 2''. 84-105 mm Trækfast. Uni/fiksers. A4 bolte. Duktiljern
2.437,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GF MULTI JOINT 3207 Plus slutmuffe kobling med gevind i top DN80 x 2''. 84-105 mm Trækfast. Uni/fiksers. A4 bolte. Duktiljern koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GF MULTI JOINT 3207 Plus slutmuffe kobling med gevind i top DN80 x 2''. 84-105 mm Trækfast. Uni/fiksers. A4 bolte. Duktiljern koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.960 kr1.960 krKøb
2CS MEGASTORE DK2.293 kr2.293 krKøb
3EL-GROSSISTEN2.300,76 kr2.300,76 krKøb
4vvsfittings.dk2.437,5 kr2.437,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GF MULTI JOINT 3207 Plus slutmuffe kobling med gevind i top DN80 x 2''. 84-105 mm Trækfast. Uni/fiksers. A4 bolte. Duktiljern

PriceData har fulgt prisen på GF MULTI JOINT 3207 Plus slutmuffe kobling med gevind i top DN80 x 2''. 84-105 mm Trækfast. Uni/fiksers. A4 bolte. Duktiljern i 177 dage. Laveste pris i perioden er 1.960 kr (registreret d. 17. april 2026), højeste er 2.340 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.207 kr.

Den nuværende pris på 1.960 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 13% den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 30 prisændringer for GF MULTI JOINT 3207 Plus slutmuffe kobling med gevind i top DN80 x 2''. 84-105 mm Trækfast. Uni/fiksers. A4 bolte. Duktiljern. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 30 prisændringer for GF MULTI JOINT 3207 Plus slutmuffe kobling med gevind i top DN80 x 2''. 84-105 mm Trækfast. Uni/fiksers. A4 bolte. Duktiljern de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20261.960 kr333 kr (15%)
30. maj 20262.293 kr333 kr (17%)
23. maj 20261.960 kr333 kr (15%)
16. maj 20262.293 kr53 kr (2%)
15. maj 20262.240 kr53 kr (2%)
12. maj 20262.293 kr333 kr (17%)
8. maj 20261.960 kr240,24 kr (11%)
7. maj 20262.200,24 kr39,76 kr (2%)
6. maj 20262.240 kr39,76 kr (2%)
27. apr. 20262.200,24 kr240,24 kr (12%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret